دکتر عبدالرضا داوری؛

شما نگران توهین به رهبر انقلاب نیستید! / تلنگری به مدعیان انحصاری حمایت از رهبری!

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱
Share/Save/Bookmark
 
محور داستان موهن روزنامه ایران مساله "حصر" بوده و نشانه های هتاکی و حملات آن علیه رهبر انقلاب بسیار آشکارتر ، تندتر و زشت تر از مطلب موهن هفته نامه صدا علیه رهبر انقلاب بود با این حال جناب جبرائیلی و دوستانشان اعتراض به مطلب روزنامه ایران را امری ناصواب و دام جریان انحرافی برای حزب الله دانستند! و این نیست مگر آنکه این قبیل دوستان مدعی ولایت، رگهای گردنشان در برابر موضوع توهین به رهبر انقلاب هنگامی ورم می کند که اعتراض به آن توهین، "دستاوردی سیاسی" برایشان به ارمغان داشته باشد.
 
به گزارش راهکارنیوز، دکتر عبدالرضا داوری در واکنش به رفتارِ دوگانۀ برخی مدعیانِ اصولگرایی نوشت: هفته نامه صدا در ستون طنز شماره اخیر خود طی مطلبی با عنوان "آسوده بخوابید! رابین هود نمی آید" زبانی تمثیلی و کنایه آمیز را برای ماجرای نهی اخیر رهبری در مورد عدم کاندیداتوری دکتر احمدی نژاد انتخاب کرده است که در فراز پایانی آن با بیان جمله ای از "گالیور"(آدم بزرگ جزیر کوتوله های لی لی پوت) خطاب به رابین هود با  این مضمون:"من از اومدنت زیاد ناراحت نمیشم چون به زندگی زیر تسلط آدم های کوچیک عادت دارم" به وادی توهین علیه رهبر معظم انقلاب گام نهاده است.
در واکنش به این مطلب موهن، سید یاسر جبرائیلی، معاون خبرگزاری فارس طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود انتشار این مطلب را خروج حامیان دولت از حاکمیت ، موجب عدم کفایت سیاسی رییس جمهور و احتمالا زمینه ساز برکناری حسن روحانی دانسته و نوشته است:" فردی به نام آیدین سریع در شماره اخیر هفته‌نامه لیبرال صدا متعلق به سران جریان اصلاحات به بالاترین مقام سیاسی-معنوی تشیع اهانت کرده است. سران جریان اصلاحات و مدعیان کوچک و بزرگ اصلاح طلبی اگر تکلیف خود را با این هفته‌نامه روشن نکنند، حق ندارند سخن از فعالیت رسانه‌ای در چارچوب نظام سخن بگویند. این مطلب، یک بیانیه رسمی ارگان یک تشیکلات سیاسی و اعلام خروج از حاکمیت است. دولت آقای روحانی نیز اگر به تصریح ماده ۷ قانون مطبوعات با این نشریه برخورد نکند، یک اعلام رسمی است که آقای روحانی صلاحیت و کفایت اجرای قوانین مصوب کشور را ندارد."
اینجانب موضع اخیر جناب سیدیاسر جبرائیلی علیه هفته نامه "غیردولتی" صدا را واکنشی بر مبنای دغدغه انقلابی و اعتقادی ارزیابی نمی کنم چون ایشان قبلا نشان داده است که در مواردی از این دست استانداردی دوگانه دارد و صرفا بر پایه مناسبات سیاسی و تنظیم معادلات قدرت جاری در کشور، نسبت به توهین علیه رهبر معظم انقلاب ابراز نگرانی و موضع گیری می کند!
جهت یادآوری جناب جبرائیلی و مخاطبان محترم ذکر این ماجرا را لازم می دانم که وقتی هشت ماه قبل و چند روز مانده به انتخابات مجلس دهم در هفتم اسفند 94، روزنامه "دولتی" ایران داستان کوتاهی با عنوان "همسایه طبقه بالا" را به قلم لیلی مشرقی از نویسندگان سایت ضدانقلابی سحام نیوز منتشر کرد و و با استفاده از زبان تمثیل و کنایه، مساله "حصر" را با بیانی  موهن به رهبر معظم انقلاب مرتبط ساخت و این مطلب مورد اعتراض اینجانب و برخی دیگر از فعالین رسانه ای عدالتخواه قرار گرفت، جناب سیدیاسر جبرائیلی در کانال تلگرامی خود، اعتراض به این مطلب موهن را توطئه انتخاباتی مشترک "جریان انحرافی" و "جریان اصلاحات"  (با هدف تحریک حزب الله برای دوقطبی کردن انتخابات مجلس دهم) نامید و از حزب الله دعوت کرد که در دام توطئه "اعتراض به توهین علیه رهبر انقلاب" نیفتد!
در همین رابطه سیدیاسر جبرائیلی طی مطلبی با عنوان "یا خودشان نوشته اند یا رفقایشان!" در کانال تلگرامی خود چنین نوشت:" دهه 60، شعری در صفحات داخلی روزنامه جمهوری اسلامی به چاپ رسید و یک روز بعد، فردی مقاله ای نوشت و مدعی شد اگر حروف اول ابیات این شعر را به هم وصل کنید، می شود یک شعار علیه امام! شاید تا آن لحظه، اساسا کسی متوجه مقصود شاعر نشده بود و حرکت تحریک آمیز آن مقاله نویس، لو داد که شاعر شعر مذکور نیز یا خودش بوده است و یا رفقایش. امروز پس از گذشت سه روز از انتشار یک مطلب بی ربط در روزنامه ایران، جریان انحرافی به سبب اهداف مشترک انتخاباتی که با جریان اصلاحات دارد، در حال تحریک حزب الله است که چه نشسته اید که مقصود آن مطلب، توهین به نظام بوده است. در دام این توطئه نباید افتاد...بلاتردید مراجعی که صلاحیت آنها برای قاطبه حزب الله ثابت شده است بهتر میتوانند تکلیف این مساله را روشن کنند تا پسمانده های جریان انحراف."
مقایسه واکنش سیدیاسر جبرائیلی در مورد مطلب موهن روزنامه ایران با مطلب موهن هفته نامه صدا که هر دو توهین به رهبر معظم انقلاب را دستمایه نگارش خود قرار داده اند عبرت آموز است:
اولا روزنامه ایران ارگان رسمی دولت بوده، در حالی که هفته نامه صدا نشریه ای غیردولتی است و طبیعتا توهین به رهبر انقلاب در ارگان رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران امری نامسموع بوده و مسئولیت مستقیم آن متوجه دولت است.
ثانیا نویسنده مطلب موهن روزنامه ایران از همکاران رسانه های ضدانقلاب خارج از کشور بود در حالی که نویسنده مطلب موهن هفته نامه صدا در داخل ایران مستقر بوده که طبیعتا می تواند پاسخگوی نوشته های خود در مراجع ذیربط  باشد.

ثالثا محور داستان موهن روزنامه ایران مساله "حصر" بوده و نشانه های هتاکی  و حملات آن علیه رهبر انقلاب بسیار آشکارتر ، تندتر و زشت تر از مطلب موهن هفته نامه صدا علیه رهبر انقلاب بود با این حال جناب جبرائیلی و دوستانشان اعتراض به مطلب روزنامه ایران را امری ناصواب و دام جریان انحرافی برای حزب الله دانستند! و این نیست مگر آنکه این قبیل دوستان مدعی ولایت، رگهای گردنشان در برابر موضوع توهین به رهبر انقلاب هنگامی ورم می کند که اعتراض به آن توهین، "دستاوردی سیاسی" برایشان به ارمغان داشته باشد.
آنچه نگاشته شد صرفا انتقاد از معیارهای دوگانه برخی مدعیان انحصاری حمایت از رهبری است و الا مطلب موهن و موذیانه هفته نامه صدا علیه رهبر انقلاب  چنان زشت و پلشت است که دل هر نیروی انقلابی را به درد آورده و حتما در برابر آن باید زبان به اعتراض گشود تا فضای مطبوعاتی کشورمان از چنین شوائبی دور ماند.
کد مطلب: 21271