۱
 
مهران موزون؛

حمایت وزیر ارشاد از ربنای گوگوشی!

تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۵
Share/Save/Bookmark
 
رییس فعلی صداوسیما به اندازه کافی آبرویش را بر سر خدمت به دولت یازدهم قمار کرده است. بروید و ربنای گوگوشی را از همان صداوسیماهای موبایلی که حسن فریدون وعده داد پخش کنید. شما را چه به رسانه ملی؟!
راهکارنیوز/مهران موزون: آقای وزیر ارشاد، طهارت سیاسی تان کجا رفته؟
چرا سفره افطار مردم را ملوث به صدای در آغوش گیرندگان بی بی سی و گوگوش میکنید؟
چرا دلالی میکنید برای روی آنتن رفتن صدای کسی که 1400 سال فقاهت شیعه را ضدهنر معرفی میکند؟

چرا خط قرمز فتنه را رعایت نمی کنید آقای وزیر ارشاد جمهوری اسلامی؟

7 سال است که همفکرانتان در تمام طول سال با قلم و قدم به صداوسیما حمله میکنند اما دو شب مانده به آغاز ماه مبارک رمضان دوباره یادشان می آید که صدای سرطان فتنه را روی آنتن ماه مبارک رمضان ببرند.
نامه میدهید به علیعسگری؟
او تا همین جای کار بابت آوانسهایی که به شما و رییس پرتوقعتان داده است زیر کوله باری از سوالات ملت انقلابی ایران مانده است.

آقای صالحی امیری،
آیا همین چند روز پیش نبود که حسن فریدون در حملات انتخاباتی اش به صداوسیما هم حمله کرد و به تأسی از آن استوانه به فدک رهبری تاخت؟
مطلع باش که ثبت ملی آن ربنای مشمئزکننده، آنهم در گرماگرم تبلیغات انتخاباتی حسن فریدون چیزی از سرطانی بودن فتنه 88 کم نمیکند.
نامه ندهید به علیعسگری!
زور بیخود نزنید آقای وزیر.
رییس فعلی صداوسیما به اندازه کافی آبرویش را بر سر خدمت به دولت یازدهم قمار کرده است.
بروید و ربنای گوگوشی را از همان صداوسیماهای موبایلی که حسن فریدون وعده داد پخش کنید.
شما را چه به رسانه ملی؟!

"یک منبع آگاه روز پنجشنبه از نامه‌ای خبر داد که سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای رئیس سازمان صدا و سیما نوشته و در آن خواستار پخش «ربنای» محمدرضا شجریان در ایام ماه مبارک رمضان شد.
این منبع آگاه به خبرنگار ایرنا گفته است: این نامه در حاشیه نشست روز گذشته چهارشنبه سوم خرداد اعضای کابینه «حسن روحانی» تسلیم «عبدالعلی علی عسکری» رئیس سازمان صدا و سیما شده است.
هنوز در خصوص تصمیم گیری در مورد پخش «ربنای» استاد شجریان در ایام ماه رمضان سال 96 خبری منتشر نشده است. موضوع این نامه در چند ساعت گذشته در شبکه های اجتماعی بازنشر شده است.
استاد محمدرضا شجریان پیشتر بارها گفته بود که «ربنا» متعلق به مردم است. «ربنا» یکی از آثار استاد آواز موسیقی سنتی ایران و شامل چهار دعا از آیات قرآن است که همه با عبارت ربنا آغاز می‌ شود. شجریان ربنا را در دستگاه سه ‌گاه خوانده و با مرکب‌ خوانی (مدولاسیون یا راه گردانی) سری به دستگاه‌ ها و آوازهای دیگر ردیف موسیقی ایرانی از جمله آواز افشاری و گوشه عراق (صبا) می‌ زند و به سه‌ گاه برمی‌ گردد.
این اثر ۱۹ اردیبهشت سال جاری ثبت ملی شد و «زهرا احمدی پور» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لوح ثبت ملی آن را به همایون شجریان فرزند محمدرضا شجریان اهدا کرد. استاد آواز ایران مدتی است به علت بیماری تحت مداوا است"
کد مطلب: 21572
 


 
 
عبدالله خدابنده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۱۳:۵۲:۴۸
مولوی: نوریان مر نوریان را طالبند ناریان مر ناریان را جاذبند (77697)