۲
 
واکاوی موضع تامل برانگیز رئیس دولت اعتدال! در جریان حملۀ موشکی سپاه

اصرار حسن روحانی برای القای "حاکمیت دوگانه" به مخاطبانِ خاص و متعاقباً واکنش سپاه پاسداران به این سخنان ریشه در چه دارد؟! / وزیر امور خارجۀ آمریکا به کدام «عنصرِ مطلوب» برای انتقال مسالمت‌آمیز حکومت در ایران اشاره کرده است؟!

تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۶
Share/Save/Bookmark
 
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با این اقدام به موقع و حساب شده، حسن روحانی را که طی چندین سال گذشته بارها به عناوین مختلف به مقابلۀ با سپاه پاسداران و مخالفت با قدرت موشکی ایران پرداخته و سودای برجام های 2 و 3 و اخیراً برجام منطقه‌ای را در سر داشت، بر سر یک دوراهی قرار داد.
راهکارنیوز/محسن فنی: چیزی که در خصوص سخنان حسن روحانی راجع به حملۀ موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در دیرالزور سوریه باید مورد توجه قرار گیرد اصرار وی بر مخابرۀ پیام وجود "حاکمیت دوگانه" در دل جمهوری اسلامی ایران به "مخاطبان خاص" ایشان در دنیا است.

در حقیقت حسن روحانی وقتی می‌گوید: «حملۀ موشکی سپاه تصمیم یک فرد یا رکن نظامی نیست» به هیچ وجه به دنبال مصادرۀ این افتخار به نفع خود نبوده و نیست، بلکه تنها هدفی که از این مواضع برداشت می‌شود نشان دادن "شکاف عمیق" بین خود، رهبری و سپاه پاسداران بعنوان اصلی‌ترین ارگان حافظ انقلاب و جمهوری اسلامی به "مخاطبان" اصلی‌اش در آنسوی مرز‌ها است.

بعبارتی دیگر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با این اقدام به موقع و حساب شده، حسن روحانی را که طی چندین سال گذشته بارها به عناوین مختلف به مقابلۀ با سپاه پاسداران و مخالفت با قدرت موشکی ایران پرداخته و سودای برجام های 2 و 3 و اخیراً برجام منطقه‌ای را در سر داشت، بر سر یک دوراهی قرار داد.

اگر از این اقدام سپاه خوشحال شده و مثل سایرین قدردانی می‌کرد، کسانی را که آنسوی مرزها دل به توانایی وی در به راه انداختن مذاکراتی دیگر از جنس هسته‌ای بسته و روی ایشان برای برجام های بعدی حساب باز کرده بودند را نا امید می‌کرد و اگر به سکوت خود در قبال این اقدام ادامه داده و یا ابراز ناراحتی می‌کرد در داخل ایران شدیداً با بحران مقبولیت مواجه می‌شد!.

بنابراین روحانی تصمیم گرفت هم با سکوت نسبتاً طولانی‌اش وهم با اعلام اینکه این اقدام "تصمیم یک فرد و یک رکن نظامی" نبوده و "تصمیم شورای عالی امنیت ملی" بوده، دست و پایی مذبوحانه برای زنده نگه داشتن امید مخاطبانِ خاصش در آن‌سوی مرزها زده و نشان دهد همچنان به مسیری که انتخاب کرده پایبند است و در عین حال با ابراز یک خوشحالی سرد دهان مخالفان داخلی‌اش را بسته و بحران مقبولیتش را به عقب اندازد.

اگر به دنبال جوابی برای این سئوال‌ها می‌گردید که "مخاطب خاص" سخنان روحانی چه کسانی بوده و علت اصرار وی برای نشان دادن "حاکمیت دوگانه" چیست و چرا سپاه به این سخنان روحانی واکنش نشان داده و تأکید کرده است که این اقدام به فرمان رهبر معظم انقلاب بوده؛ فقط کافی است صحبت‌های چند روز قبل رکس تیلرسون را دوباره بخوانید !

رکس تیلرسون می‌گوید: «سیاست ما در قبال ایران این است که هژمونی و استیلای ایران را عقب برانیم، توانایی آنها در تولید تسلیحات اتمی را مهار کنیم، و از عناصری در داخل ایران حمایت کنیم که منجر می‌شود به انتقال مسالمت‌آمیز حکومت!. و البته همان‌طور که می‌دانیم، آن عناصر حضور دارند.»
کد مطلب: 21689
 


 
 
مردمی نژاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۲:۵۸:۵۹
باز هم مردم بودند که در این انتخابات فریب خوردند (77714)
 
محمد نبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۸ ۱۵:۵۴:۲۶
شماها تا وقتی صدای مردم را نشنوید همیشه بازنده انتخابات هستید (77744)