حجت الاسلام موسوی طهرانی؛

پشتِ پردۀ مصادره به مطلوب‌ها چیست؟! / عمامه به‌سرهای فرنگ رفته یا عالم قم و نجف رفته؟! / جناب آقای روحانی باید بداند قرآن اسبابِ بازی‌های سیاسی و حزبی نیست!

تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۶
Share/Save/Bookmark
 
قرآن کلام وحی الهی برای هدایت نسلهاست. این چندمین بار است ایشان با تحریف و مصادره به مطلوب معارف دینی سعی دارد نظام ولایت فقیه را زیر سوال ببرد و مردم را دچار تشکیکِ در عقیده کند. جای تعجب است تا کنون حضرات اولی الکتاب هیچ واکنشی در برابر تفسیر به رأی رئیس محترم جمهور نشان نداده‌اند!.
گروه سیاسی راهکارنیوز/ حجت الاسلام موسوی طهرانی: اخیرا سخنانی از جناب حجت الاسلام و المسلمین دکتر  حسن روحانی از فقهای مجلس خبرگان رهبری و مورد تایید شورای محترم نگهبان در رسانه‌ها منتشر شده که با اشاره به عبارت قرآنی (و ما انتَ علَیهم بِوکیل) سخنانی ایراده کرده‌اند که لازم است مورد نقد و بررسی قرار گیرد.
 
قبل از پرداختن به بحث لازم است به چند آیه مهم  قرآن اشاره شود که لزوم پرهیز از برداشت انتخابی و مغرضانه را متذکر می‌شود:
 
أفَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتَابِ وَتَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ فَمَا جَزَاءُ مَن يَفْعَلُ ذَٰلِكَ مِنكُمْ إِلَّا خِزْيٌ فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ الْقِيَامَةِ يُرَدُّونَ إِلَىٰ أَشَدِّ الْعَذَابِ وَمَا اللَّهُ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ (سوره بقره آیه ٨۵)
 
إنَّ الَّذِينَ يَكْفُرُونَ بِاللَّهِ وَرُسُلِهِ وَيُرِيدُونَ أَن يُفَرِّقُوا بَيْنَ اللَّهِ وَرُسُلِهِ وَيَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَيُرِيدُونَ أَن يَتَّخِذُوا بَيْنَ ذَٰلِكَ سَبِيلًا (سوره نساء ۱۵۰)
 
كمَا أَنزَلْنَا عَلَى الْمُقْتَسِمِينَ الَّذِينَ جَعَلُوا الْقُرْآنَ عِضِينَ (سوره حجر ٩۰ و ٩۱)
 
این آیات نشان می‌دهد قرآن یک بسته‌ی یکجا و پکیج کلی است و همه آیات با هم و در کنار هم نسخه هدایت بشر است و اگر ورق ورق شود و انتخابی و سلیقه‌ای برداشت شود نه تنها هدایتگر نیست بلکه باعث گمراهی خواهد شد.
 
در قرآن کریم در چهار سوره مختلف، پنج بار واژه "بوکیل" ذکر شده و هر کدام با قبل و بعدش دارای معانی تقریباً یکسانی هستند که به عنوان نمونه به یک مورد می‌پردازیم و بقیه را خواننده محترم خودش تحقیق و بررسی کند:
 
 إنَّا أَنزَلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ لِلنَّاسِ بِالْحَقِّ فَمَنِ اهْتَدَىٰ فَلِنَفْسِهِ وَمَن ضَلَّ فَإِنَّمَا يَضِلُّ عَلَيْهَا وَمَا أَنتَ عَلَيْهِم بِوَكِيلٍ (سوره زمر ۴۱)
با توجه به معنای ظاهر و تفاسیر معتبر همچون  المیزان و نمونه اینطور بیان شده که دین و شریعت و کتاب اگر از سوی رسول خدا و یا مبلغان و متولیان امور دینی به یک  کافر یا  مُشرک عرضه شد و آن فرد به هر دلیلی حجت بالغه و کلام متقن را نپذیرفت پیامبر (ص) وکیل و کارساز او نیست و زین پس طرف حساب آن کافر خداست. در واقع یک اتمام حجت است بین رسول الهی و انسان گمراه. هر پنج مورد سیاق آیه همین است. بحث از پذیرش یا عدم پذیرش اصل دین و کتاب است. البته شاید جناب روحانی تصور کرده باید جامعه کافر و مشرک طرف است نه ملت مسلمان و مومن ایران(!)
حال اگر فرد اصل دین و کتاب را پذیرفته باشد چه؟ آیا نباید تحت قوانین کتاب قرار گیرند؟ پس تکلیف حدود الهی چیست؟ اگر فردی به دلیل ارتکاب عمل حرام مستحق حدود شد چه؟ تکلیف قضا و دیات و معاملات و ارث و امور اجتماعی و حکومتی چیست؟
پس تکلیف آیه "قُلْ أَطِيعُوا اللَّهَ وَالرَّسُولَ فَإِن تَوَلَّوْا فَإِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْكَافِرِين"َ و اطاعت از خدا و رسول و اولی الامر چیست؟!
پس تکلیف آیه " إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ " و لزوم تبعیت از ولی چیست؟!
پس تکلیف آیه " وَإِنَّ رَبَّكُمُ الرَّحْمَٰنُ فَاتَّبِعُونِي وَأَطِيعُوا أَمْرِي " چیست؟!
پس تکلیف آیه " وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ وَاصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ" چیست؟!
جناب روحانی باید بداند قرآن اسبابِ بازی‌های سیاسی و حزبی نیست! قرآن کلام وحی الهی برای هدایت نسلهاست. این چندمین بار است ایشان با تحریف و مصادره به مطلوب  معارف دینی سعی دارد نظام ولایت فقیه را زیر سوال ببرد و مردم را دچار  تشکیکِ در عقیده کند.
جای تعجب است تا کنون حضرات اولی الکتاب هیچ واکنشی در برابر تفسیر به رأی رئیس محترم جمهور نشان نداده‌اند!.
 
انا لله و انا الیه راجعون
کد مطلب: 21701