پرویز امینی؛

خطای منتقدان روحانی را جدی بگیرید!

7 تير 1396 ساعت 12:51

منتقدان یادشان رفته است که روحانی تضارب آراء را هم برای جامعه ایران زود می‌دانست و می‌گفت این کار مثل این است که یک بچه ۱۳ ساله را بگذاریم کلاس دکتری!


راهکارنیوز/پرویز امینی: خطای  منتقدان روحانی این است که شعار  آزادی نقد و تحمل مخالفش را جدی گرفته‌اند و در پی هر نظر و مخالفتی که می‌کنند، از آتش تهیه سخت و نرم روحانی و سمپات‌هایش علیه‌شان تعجب می‌کنند. چون احتمالا نمی‌دانند که او تعطیلی و  محاکمه مطبوعات را حداقل می‌دانست. (مجله راهبرد، شماره بهار ۱۳۸۰)

و یحتمل نمی‌دانند روحانی معتقد بود صاحبان مطبوعات متخلف، علاوه بر تعطیلی و محاکمه،  مادام‌العمر باید از فعالیت سیاسی محروم شوند. (همان)

و یا فراموش کرده‌اند که روحانی با فیلمی مثل  مارمولک، آنچنان مخالف بود که گفت این فیلم حتی در دوره  پهلوی هم ساخته نمی‌شد(!).

و یا یادشان رفته است که آنکه می‌گفت  زنده باد مخالف من، تنها دولت بعد از ج.ا.ا است که یک نهاد  منتخب مردم یعنی شورای شهر اول را  منحل کرد.

 و یا خبر ندارند وقتی یکی از مخالفانش (احمدی‌نژاد) بر اساس  رای مردم، شهردار تهران شد، نگذاشت بر خلاف گذشته، در جلسه هیات دولت شرکت کند.

و یا بی‌اطلاع‌اند که وقتی در تلویزیون، کسی واقعیتی برخلاف نظر  رئیس دولت زنده باد مخالف من گفت، به اعتراض،  لاریجانی؛ رئیس صداوسیما را به جلسه هیات دولت راه ندادند.

و یا احتمالا خاطرشان نیست که رئیس دولت زنده باد مخالف من، در پاسخ به مخالفانش در دانشگاه تهران، گفت:  آدم باشید! وگرنه میدم بیرونتان کنند!

و یا یحتمل ناآگاهند که روحانی تضارب آراء را هم برای جامعه ایران زود می‌دانست و می‌گفت این کار مثل این است که یک بچه ۱۳ ساله را بگذاریم کلاس دکتری!

بنابراین منتقدان دولت در گام اول باید پیش‌فرض خود را اصلاح کنند که با رئیس‌جمهور و دولتی که مسئله‌اش آزادی و تحمل نقد مخالف است، روبرو نیستند. بنابراین یا عطای نقد را به لقایش ببخشند یا خود را برای تحمل هزینه‌هایش از جمله حواله  به جهنم و ملقب شدن به  مزدوری و  بی شعوری و  میکروفن کشی و  سرکوب رسانه‌ای آماده کنند.


کد مطلب: 21708

آدرس مطلب: http://www.rahkarnews.ir/fa/doc/article/21708/خطای-منتقدان-روحانی-جدی-بگیرید

راهکارنیوز
  http://www.rahkarnews.ir