نقش برجستۀ مدعیانِ اصولگرایی در ریاست مجدد روحانی

اوج بی‌خبریِ ابراهیم رئیسی از اوضاع سیاسی کشور / بدیهی بود که میزان نارضایتی مردم از عملکرد دستگاه قضایی به مراتب بیشتر از دولت است!

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
رئیسی در حالی ناباورانه از انتظار حفظ حرمت لباس روحانیت، دین، نظام و اصول اخلاقی از سوی روحانی در رقابت‌های انتخاباتی سخن می‌گوید که گویی ایشان تمام چهار سال دولت یازدهم که حسن روحانی مشغول تحریف قیام عاشورا و توهین و تحقیر منتقدان و موضع‌گیری‌های وقیحانه‌ای مانند ماجرای "منقل" و "آتش زدن برجام" در برابر رهبری بوده است، در سیاره‌ای دیگر زندگی می‌کرده‌اند!
 
راهکارنیوز/محسن فنی: روز گذشته حجت الاسلام رئیسی در گفتگوی تفصیلی با خبرگزاری‌های ف. و ت. نکاتی بیان کرده‌اند که به راحتی اوج بی‌خبری ایشان از اوضاع سیاسی کشور و رقیب را نشان می‌دهد.
 
سید ابراهیم رئیسی در بخشی ازمصاحبه می‌گویند: « بنده این حجم از تخریب و ترساندن مردم را پیش‌بینی نمی‌کردم؛ چرا؟ چون پیش خود می‌گفتم که اولاً طرفِ رقابت، فردی است که لباس دین و روحانیت را به تن دارد و لااقل در این قضیه حد نگه می‌دارد؛ نه اینکه کاری نمی‌کند، بلکه بالأخره تا یک جایی جلو می‌رود، ثانیاً ایشان از اول انقلاب مسئولیت داشته، بنابراین لااقل حریم نظام و اصول اخلاقی انتخابات را نگه می‌دارد؛ ثالثاً اکنون رئیس‌جمهور است و شئونات رئیس‌‌جمهور را حفظ خواهد نمود؛ خب در انتخابات و خصوصاً ده روز آخر هر سه محاسبه ما بهم خورد.»
 
این جملات به تنهایی نشان می‌دهد ایشان چقدر ساده انگارانه به مسئلۀ انتخابات ورود کرده و علاوه بر نداشتن حتی یک روز سابقۀ کار اجرایی قابل اعتنا در کارنامۀ خود، حتی در حد مردم کوچه و بازار هم از رقیبی که قرار بود ایشان در انتخابات شکستش دهند، شناخت نداشته و صرفاً از روی یک "احساس مسئولیتِ کاذب" که توسط کانون‌های مشخصی در "کمپانیِ اصولگرایی" و به طور مشخص "تشکیلات جمنا" به ایشان القاء شد پای در صحنۀ انتخابات گذاشته‌اند.
 
سید ابراهیم رئیسی در حالی ناباورانه از انتظار حفظ حرمت لباس روحانیت، دین، نظام و اصول اخلاقی از سوی روحانی در رقابت‌های انتخاباتی سخن می‌گوید که گویی ایشان تمام چهار سال دولت یازدهم که حسن روحانی مشغول تحریف قیام عاشورا و توهین و تحقیر منتقدان و موضع‌گیری‌های وقیحانه‌ای مانند ماجرای "منقل" و "آتش زدن برجام" در برابر رهبری بوده است، در سیاره‌ای دیگر زندگی می‌کرده‌اند و هیچکدام از آنها را نشنیده‌اند !
 
همچنین رئیسی با بیان اینکه "تتلو" را نمی‌شناخته و با بیان اینکه « وی را  در نمازخانه فرودگاه، درست در زمانی که برای رسیدن به پرواز عجله هم داشتم به من معرفی کردند نشستم و 3 تا 4 دقیقه او را بخاطر ترانه‌ای که برای امام رضا (ع) خوانده بود، تحسین وتشویق کردم و رفتم.» ، میزان بیشتری از بیگانگی خود به دنیای سیاست را نشان داده و این سئوال بزرگ را به اذهان عمومی مردم متبادر می‌کند که چطور ایشان اینقدر سهل‌انگارانه با چنین مسئله‌ای که خود به تنهایی زمینۀ تخریب شدیدِ وجهۀ ایشان در روزهای منتهی به انتخابات شده است برخورد کرده است ؟
 
آیا ایشان نمی‌دانستند مردم از خود خواهند پرسید اگر رئیسی حامی کارهای فرهنگی جوانی توبه کرده چون امیر تتلو بوده‌اند چرا قبل از انتخابات حتی برای یکبار که شده یک موضع گیری جزئی در حمایت از امثال ایشان انجام نداده و حتی ایشان را نمی‌شناخته است؟!
 
غرض اینکه همانگونه که پیشتر بررسی شده است؛ کسی که حسن روحانی را رئیس جمهور کرد، سید ابراهیم رئیسی بود که علیرغم داشتن حداقل زمینه‌های لازم برای رقابت با روحانی و با وجود آنکه می‌دید وی را به دروغ رهبر آیندۀ ایران و گزینۀ مورد نظر رهبری در انتخابات معرفی می‌کنند، دچار "احساس مسئولیتِ کاذب" شد و با ثبت نامش در انتخابات و شکل‌دهی به "دوقطبی خطرناک" مورد پسند روحانی کاری کرد که انتخابات گذشته از روال منطقی خارج شده و تبدیل به یک انتخابات احساسی و هیجانی شود، به گونه‌ای که مردم دردهای اقتصادی، رفاهی و سیاسی خود را فراموش کرده و اسیر بازی‌های موهومی از جنس "برپایی دار اعدام در خیابان‌ها" و یا "دیوار کشی بین مردم" شوند!.
 
بدیهی بود که میزان نارضایتی مردم از عملکرد دستگاه قضایی به مراتب بیشتر از دولت است و بدیهی بود شکست رئیسی با توجه به دروغ‌های گفته شده در خصوص رهبریِ آیندۀ وی و گزینۀ رهبری بودنش در انتخابات، شکست رهبری در انتخابات تعبیر خواهد شد و مبنای عملکرد حسن روحانی بعد از پیروزی در انتخابات قرار خواهد گرفت.
 
امروز و با نگاهی به عملکرد ساده انگارانه و به دور از ذره‌ای درایت و سیاست از سوی سید ابراهیم رئیسی و لیدرهای او در انتخابات، بیش از هر زمان دیگری می‌توان دروغ بزرگ "رهبر آینده" بودن ایشان را با پوست و گوشت و استخوان لمس کرد. ایضاً نقش تعیین کنندۀ "تشکیلات جمنا" در پیروزی حسن روحانی و به وجود آمدن شرایط کنونی کشور را !
کد مطلب: 21739