به بهانه شماتت امام‌خامنه‌ای توسط ضدانقلاب به اتهام‌واهی درگیری با دولت‌های گذشته:

اندر احوالات انحراف‌یابانِ دشمن‌شاد کن

تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۸
Share/Save/Bookmark
 
به هر تقدیر، این القاء شوم علاوه بر اینکه باعث دشمن‌شاد شدن ایران در سال‌های پایانی دولت دهم شد اکنون نیز موجب شماتت امام‌امت توسط بدخواهان گشته است و شاهد آنیم که بوقِ شیطانی آمدنیوز اخیرا در نظرسنجی خود اینگونه فضاسازی کرده است که با توجه به...درگیری رهبر ایران با دولت‌های منتخب مردم در ادوار گذشته، کشور نیازی به جایگاه رهبری ندارد.
گروه سیاسی راهکارنیوز/محمدسعید ابراهیمی: رهبر معظم انقلاب در طول دوران زعامت خود، روی کار آمدن ۴رئیس‌جمهور را شاهد بوده‌اند.

در این بین معظم له در برخی دولت‌ها انتقاداتی به مشی رؤسای دولت وارد کرده و با برخی تصمیمات آنان به مخالفت برخاسته‌اند که از آن جمله می‌توان به تصویب سند۲۰۳۰ در این دولت، عقب‌نشینی هسته‌ای در دولت اصلاحات و سیاست‌های اقتصادی دولت‌سازندگی اشاره کرد.

مع الوصف در هیچ دولتی مقام معظم رهبری به منازعه با رئیس جمهور برنخاسته و حتی در دولت‌های نهم و دهم بی‌سابقه‌ترین حمایت‌ها را از رئیس‌جمهور مبذول داشته‌اند و از محمود احمدی‌نژاد با تعابیری چون احیاکننده‌ی شعارهای انقلاب، خدمتگزار و ساده‌زیست و... یاد کردند.

حمایت‌های معظم له از احمدی‌نژاد  به این موارد ختم نشد و حتی در زمان بروز اختلاف نظر میان احمدی‌نژاد و هاشمی رفسنجانی، در تریبون نمازجمعه خاطرنشان نمودند که نظر رئیس جمهور به نظر بنده نزدیک‌تر است.

با این حال، همزمان با آغاز به کار دولت‌دهم تلاش‌هایی از سوی جناح اصولگرا _که خود را سرکار آورنده احمدی‌نژاد می‌دانستند اما با پاسخ منفی به سهم‌خواهی‌هایشان روبرو شدند_ صورت گرفت تا از طریق فشار بر رهبرانقلاب برای استفاده از احکام حکومتی، رابطه امام‌امت با رئیس دولت را تیره "وانمود" نمایند.

رهبر انقلاب اما، هرچند در مقاطعی بر اثر فشارها، به مالک‌اشتر فرمان عقب‌نشینی می‌دادند اما همواره تاکید می‌داشتند که این امور بر حسب "مصلحت" است.

یکی از مواردی که امام‌امت به‌ناچار در مساله‌ی انتصابات رئیس‌جمهور ورود کردند، قضیه صدور حکم معاونت رئیس جمهور برای اسفندیار رحیم مشایی بود که با واکنش‌منفی اصولگرایان و تعدادی از نمایندگان مجلس همراه شد.

پس از این واکنش‌ها رهبر انقلاب برای خارج کردن بهانه از دست خناسانی که درصدد سنگ‌اندازی در مسیر کار دولت بودند طی یادداشتی غیررسمی و محرمانه به رئیس‌جمهور اطلاع می‌دهند که انتصاب آقای رحیم‌مشایی به "مصلحت" دولت شما نیست.

توضیح آنکه مصلحت یعنی برای دستیابی به یک هدف‌والاتر، از استیفای‌یک حق صرف‌نظر کردن که در سیره ائمه معصوم(ع) و مقام‌معظم‌رهبری یک امر شایع است؛ برای نمونه در ماجرای رای‌اعتماد به یکی‌از کاندیداهای تصدی وزارت نفت در دولت دهم تعدادی از نمایندگان مجلس نزد رهبرانقلاب از فرد مزبور سئایت نمودند و معظم‌له از رئیس‌جمهور خواستند از این گزینه صرف‌نظر نماید؛ رئیس جمهور در پاسخ خاطرنشان می‌کند که فرد مزبور انسان پاکدستی است و در زمان مظلومیت شما، از حامیان حضرتعالی بوده است و ایشان در پاسخ ضمن تایید سخنان دکتر احمدی‌نژاد می‌فرمایند با این حال "مصلحت" نیست چرا که در غیراینصورت مجلس به او رای‌اعتماد نمی‌دهد.

مع‌ذلک مصلحت‌اندیشی‌های امام‌امت که بر اثر فشار جناح اصولگرا صورت می‌گرفت با دروغ و شانتاژ از سوی هر دو جریان‌سیاسی، اختلاف‌دیدگاه‌مبنایی رئیس جمهور با رهبر انقلاب تفسیر می‌‌شد و مدعی می‌شدند حاکمیت‌دوگانه در کشور حاکم است که معظم‌له به کرّات، این گزاره را رد نموده و تاکید می‌نمودند که حاکمیت در طی دولت‌های نهم و دهم، یگانه بوده است.

به هر تقدیر، این القاء شوم علاوه بر اینکه باعث دشمن‌شاد شدن ایران در سال‌های پایانی دولت دهم شد اکنون نیز موجب شماتت امام‌امت توسط بدخواهان گشته است و شاهد آنیم که بوقِ شیطانی آمدنیوز اخیرا در نظرسنجی خود اینگونه فضاسازی کرده است که با توجه به...درگیری رهبر ایران با دولت‌های  منتخب مردم در ادوار گذشته، کشور نیازی به جایگاه رهبری ندارد.
کد مطلب: 21754