۱
 
دبیرکل حزب مردمی اصلاحات؛

به احمدی نژاد مشکوکم! / گفتمان اصولگرایان دیگر جایگاهی بین مردم ندارند و گفتمان عدالتخواهی احمدی نژاد جای آن را گرفته است

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
دبیر کل حزب مردمی اصلاحات گفت: اصولگرایان هیچ رقیب قدری ندارد آقای روحانی. فقط یک نفر بود آن هم آقای احمدی نژاد بود. اصولگراها فرد قوی ای ندارند و باید در درون جناح یه یک فرد واحد برسند. تازه آن موقع میتوانند یک رقابت با فاصله کمتر داشته باشند و اگر بخواهند مثل گذشته گزینه های متعدد رو کنند با شکست روبرو خواهند شد.
 
به گزارش راهکارنیوز، حجت الاسلام محمد زارع فومنی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی ماهنامه نیوز اظهار داشت اگر آقای احمدی نژاد کنار نمیرفت کار برای آقای روحانی بسیار سخت و غیرقابل پیش بینی میشد.
 
دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در حاشیه آخرین روز از بیست و دومین دوره نمایشگاه مطبوعات و رسانه های دیجیتال به پرسش های وبسایت ماهنامه پاسخ دادند که در ادامه میخوانیم:
 
ادامه کار دولت آقای روحانی بعد از روی کار آمدن ترامپ را چگونه میبینید و اینکه اگر آقای ترامپ در صدد آسیب رساندن به برجام برآید تکلیف برجام و مذاکرات چیست؟
 
ببینید اول اینکه برجام یک سند بین المللی است و تنها آمریکا نیست و این سند بین چند کشور به امضا رسیده و تصویب شده است و برای همه کشورهاست نه تنها آمریکا، که بخواهد به تنهایی با آن برخورد کند. یک مقدار سنگ اندازی میکند و کار را سخت تر میکند ولی سند بین المللی رو نمیتواند از بین ببرد. بنظر من برجام یک سند بین المللی است و نمیشود آن را از بین برد.
 
الان کنگره هم با او همراه است. بازهم نمیتواند؟
 
باشد. او نمیتواند. شما وقتی در منشور شورای امنیت ملی میبینید که تحریم ها برداشته شد یا آن اصل که بر ضد ایران در شورا به تصویب رسیده بود برداشته شد دیگر این یک قانون است و آمریکا حق ندارد آن را زیر پا بگذارد. میتواند سنگ اندازی کند و اذیت کند ولی به کل و به آن شکل نه
 
اگر آقای احمدی نژاد توصیه به نیامدن نمیشدند و در انتخابات 96 حضور میداشتند و با آقای روحانی به رقابت میپرداختند اوضاع رو چگونه میدید؟
 
ببینید، هیچ چیز قابل پیش بینی نیست ولی خب آقای احمدی نژاد رقیب قدرتمندی برای آقای روحانی میبود و برای دکتر روحانی کار سخت تر میشد. من معتقدم اگر آقای احمدی نژاد میآمد شاید بدتر از سال 88 اتفاق می افتاد یعنی یک مقدار اردوکشی ها بیشتر میشد.
 
چرا؟ بخاطر اینکه آقای احمدی نژاد"صریح"تر حرف میزند و برخی حقیقت ها را میگوید یا نه مثلا برخی ها نمیخواهند یک سری حقیقت ها را قبول کنند؟
 
ببینید یک چیزی خدمتتان بگویم، قدرتمدارها و خواص وقتی نقد میشوند، بالاخره اون کسی که آنها را نقد میکند قطعا با او مشکل پیدا میکنند. احمدی نژاد آدم رکی هست و چون حرفهایش را خیلی صریح و روشن میزند این برای برخی تهدید است و این صراحت او امکان دارد مشکلات زیادی را برای برخی ایجاد کند. حال که آقای احمدی نژاد نهی از ورود به انتخابات شده باید بنشینینم و ببنیم عاقبت چه خواهد شد.
 
آقای احمدی نژاد گفته کار در قالب گفتمان بازخوانی امام و رهبری را ادامه خواهد داد. نظر شما در این رابطه چیست؟
 
من یک مقداری مشکوکم به این کار و احتمالات زیادی رو به ذهن خودم میدهم.من فکر میکنم و این نظر شخصی من است که لحظات آخر شاید حضرت آقا به یک نتیجه دیگری برسد و حالا باید ببینیم تا آن زمان چه میشود. چون یک مقدار زود نهی شد و هم بازه زمانی دو قطبی شدن جامعه بزرگتر میشد و برای جامعه ضرر داشت. بازهم میگویم باید منتظر باشیم و ببینیم آخر چه خواهد شد.
 
نتیجه انتخابات آمریکا تاثیری در انتخابات ایران دارد؟
 
صددرصد. شما قطعا بدانید که در آمریکا هم مشابه این اتفاق می افتد و همیشه انتخابات های ایران و آمریکا به هم وابسته بود. در دوره های قبل هم همینطور بوده و همیشه جو انتخابات پای قضیه ایران و آمریکا مشابه و همگن بوده و بنظر من قطعا تاثیر زیادی دارد. اما باید ببینیم چه رقیبی در برابر آقای روحانی قرار میگیرد. فعلا که هیچ رقیب قدری ندارد آقای روحانی. فقط یک نفر بود آن هم آقای احمدی نژاد بود. اصولگراها فرد قوی ای ندارند و باید در درون جناح یه یک فرد واحد برسند. تازه آن موقع میتوانند یک رقابت با فاصله کمتر داشته باشند و اگر بخواهند مثل گذشته گزینه های متعدد رو کنند با شکست روبرو خواهند شد.
 
نظر شما در مورد پایگاه مردمی و جایگاه اصولگرایان در جامعه چیست؟
 
ببینید، گفتمان اصولگرایی دیگر جایگاهی در بین مردم ندارد و بنظر من گفتمان عدالتخواهی آقای احمدی نژاد جای گفتمان آنها را گرفته است و اصولگرایان زیادی را به انزوا برده است. این برداشت من است. چون مردم خیلی به شعارها و عملکردها به طور همزمان نگاه میکنند.
کد مطلب: 21293
 


 
 
سرخه ای
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۰۹:۰۹:۴۱
این افراد لباس روحانیت را لجن مال می کنند یه جوری بهشون حالی کنید ادای سیاستمداران را درنیاورید ضمنا من به ایشون مشکوکم که روحانی است یا خیر (77274)