از منشا مانکنیسم جنسی تا بی غیرتی مردان!

تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۸
Share/Save/Bookmark
 
از منشا مانکنیسم جنسی تا بی غیرتی مردان!
 
بعضی اوقات و شایدم اکثر اوقات،وقتی حرف از حجاب و یا پوشش می شود، همه فکر می کنیم حتما باید این وسط زنان را تحت فشار قرار داد و یا باید به زنان تذکر دهیم،جالب اینجاست وقتی به پوشش یک زن گیر می دهیم،زنان شاید موضع نمی گیرند! در این وسط برخی از پسران و مردان هستند که سریع واکنش نشان می دهند و می گویند حجاب یک زن چه است و چه نیست !!!

بعضی از ماها وقتی با اظهار مخالفت مردان در مبارزه با بدحجابی و بی حجابی مواجه می شویم،اکثر دچار نوعی ناراحتی می شویم،چون خودمان مرد هستیم و رفتار ها و افکار مردانه را نسبت به زنان بهتر می شناسیم!

از آن طرف وقتی برخی از مردان (منظور از مرد در این جا برای برخی فقظ ذکر جنسیت است و نه صفت خوب مردانه) با مبارزه با بدحجابی اظهارات تند و گاهی کار را با برخورد با فرد ناهی از منکر می کشانند، اغلب دختران فکر می کنند که آن افراد ذکور دلسوز و حامی آن ها هستند!

وقتی حرف و صحبت از ماهواره و شبکه های مبتذل می شود،بیشتر افکار به سمت زنان و دختران جوان می رود و فکر می کنید که حتما اثر مستقیم و و اولیه اش بر روی آن هاست درحالی که شاید در واقعیت این طور نباشد!

بیشترین متقاضی ماهواره ،پسران مجرد و بعضا متاهل هستند، پسران به دلیل تنوع طلبی زیاد خود در رابطه با جنس مخالف هیچ گاه از دیدن هزار عدد نامحرم سیری ندارند و این امری اثبات شده شاید برای خیلی از افراد باشد.

برخی از پسران فکر می کنند اگر همسر خود یا خواهر و شایدم دوست دختر خود!!! بدحجاب باشد! بدحجابی برای آن ها و همچنین شهوت برای آن ها عادی شده و می توانند با جنس مخالف به مانند یک هم جنس رابطه برقرار کنند!

در حالی که انسان نر ، و هم چنین ماده ، هیچ گاه نخواهد توانست شهوت به یک چیز را برای خود عادی کند! چیزی که این وسط عادی و از چشم افتاده می شود، خود شی و یا فرد است و هیچ گاه واکنش در مورد آن نوع از شی و افراد که ما نام شهوت و میل به جنس مخالف از آن نام می بریم عادی نخواهد شد،و نتیجه آن که فرد با دیدن تصاویر مبتذل و یا دوستی با جنس مخالف،بعد از مدتی دچار سردی به آن دوست جنس مخالف خود و یا سرد شدن رابطه با همسر خود می شود!

در بین افراد متاهل برخی از واژه ی شکست عشقی و یا طلاق عاطفی نام می برند هرچند تنها دلیل طلاق عاطفی مسائل جنسی نیست ولی اگر نگوییم مهم ترین آن نیست ،جفا کرده ایم!

کاری که فیلم ها و تصاویر مبتذل که بیشتر در ماهواره و اینترنت یافت می شود، ایجاد نیاز در مخاطب خود است، ماهواره نمی گوید دوستی با جنس مخالف و یا برقراری رابطه ی خلاف شرع خوب است (البته کم تر تعریف می کند) بلکه میاید در مخاطب خود،چه پسران و چه دختران ، با تصاویر تحریک آمیز، ایجاد نیاز را در مخاطبین خود تقویت و افزایش می دهد.

برای همین، برخی افراد متاهل (بیشتر پسران) بعد از ازدواج ، شاید اگر نگوییم اولین خرید ولی جز اولین خرید هایشان ،خریدن یک رسیور و دیش است ! این افراد فکر می کنند چون متاهل هستند می توانند تصاویر مبتذل را نگاه کنند،این اشتباهی است که افرادی که کارشان بعدها به دادگاه می کشد، از آن به دلیل اصلی ترین عامل بی اعتمادی و سرد شدن رابطه با همسر از آن عنوان کرده اند.

کسی که تنشه می شود،لازم نیست به او بگوییم آب بنوش ! چرا که او احساس نیاز را در خود نسبت به آب به عنوان مایع برطرف کننده نیاز دریافت کرده است ولی کسی که تنشه نیست اگر به او آب هم بدهیم شاید آن را پس بزند...

کاری که برخی دختران با لباس های تحریک آمیز خود می کنند، همین ایجاد نیاز در جنس مخالف است ! دختران فکر می کنند این پسران فقط به دنبال نیاز خود می روند درحالی که خود دختران با بدحجابی و بی حجاب خود ،در خود خودشان !!! ایجاد نیاز کرده اند در حالی که فکر می کنند این مشکل پسران است که باید چشم خود را مواظبت کنند!

خطای این دختران در واقع این است که فکر می کنند وقتی بدحجاب بگردند،ذهن خودشان آرام است! در حالی که هر بار از کنار پسران عبور می کنند،به یاد نیاز های جنسی خود به دلیل جلب توجه برای پسران می افتند! این دختران فکر می کنند که هر بار یک مدل لباس بدحجابی در جامعه بیادی و آن ها مدتی آن را استفاده کنند،عادی می شود برای مردان در حالی که همان طور که قبلا عرض شد سطح نیاز بالاتر می ورد و نیاز های جنسی افزایش می یابد.

برخی از مردان هم به مانند این دختران فکر می کنند، یعنی فکر می کنند امر بدحجابی چیزی است که اگر هر روز گسترش یابد ،عادی میشود در جامعه! و حتی کار به جایی رسیده است که یکی از عوامل بدحجابی دختران ، این نگاه غلط پسران است که دختران خود و همسران خود را به اجبار وادار می کنند که بدحجاب و بی حجاب در جامعه حضور بیابند و این همان ایجاد نیاز های پشت سر هم است و که نسل های بعد را هم گرفتار می کند!

مغز و تفکر انسان به گونه ایی است به هرچیزی بیشتر اهمیت دهد و بیشتر فکر کند، بیشتر به آن مسئله پیوند می خورد و کسی که سعی می کند مسائل بی اخلاقی و بی عفتی را عادی کند،در واقع بیشتر خودش را درگیر این مسائل میکند....

از دید بقیه مردم،این مردان را بی غیرت هستند ولی شاید بدانید اینان اصلا خود را بی غیرت و بی حیا نمی پندارند به این دلیل که به دلیل تغییر ذاعقه و ایجاد نیاز های کاذب توسط عوامل گوناگون، تعریف غیرت و حیا برای آن ها تغییر کرده است و آن ها غیرت را طور دیگری تعریف و برای آن سطح بندی و درجه بندی دارند!!!

برخی از آنان فکر می کنند که اگر دوستان هم جنسشان با زن و ناموس آن ها مراوده های غیر جنسی داشته باشد بی غیرتی نیست و برخی دیگرشان فکر می کنند مثلا اگر همکارشان با همسر و ناموسشان هم بستری نکند!!! بی غیرتی نیست!

وقتی احساس نیاز ایجاد شد، رفع آن نیاز هم می شود ارزش! حالا اگر این نیاز غیر مشروع و خلاف دین باشد، حتما ممکن است رفع آن نیاز هم بشود نامشروع ! ولی بر اساس همان قاعده ایجاد ارزش! آن روش رفع نیاز نامشورع که یک ضد ارزش تلقی می شود ، تبدیل به ارزش می شود! به همین راحتی...

برای همین است که در بین برخی از پسران ، نداشتن دوست دختر یک ضد ارزش شده است!(همچنین در بین دختران)

پسرانی که هم خودشان بدپوشش هستند و حتی تمایل به برداشتن زیر ابرو رنگ مو و آرایش چهره پیش رفته اند ،ایجاد نیاز و احساس نیازی است که نسبت به زیبا شدن به مانند دختران که در واقع زیباشدن و زیبا بودن زن به یک ارزشی تبدیل شده است که تمام ارزش های دیگر زیر آن قرار گرفته اند!!!

اینجاست که باید دلیل بی غیرت شدن برخی از مردان نسبت به نوامیسشان را باید در تغییر ارزش هایشان حالا از هر قومیت و نژادی هستند را در می بابیم...

پس باید با روش های مختلف و مشروع سعی در تبلیغ ارزش ها انجام شود، باید بتوان همان طور که آنان به مسائل بی اخلاقی و بی بندوباری تمایل پیدا کرده اند ، با طرح سوالی و نه تعریفی !!! احساس نیاز به غیرت صحیح و نه برعکس بر روی ناموس خود، ایجاد کنیم.

منظور از طرح سوالی ،همان ایجاد پرسش و تلاطم ذهنی در فکر این افراد است.وقتی شما از کسی سوالی را بپرسید و یا جمله ایی با ارزش را به صورت سوالی بپرسید ،ذهن آن فرد چه بخواهد و چه نخواهد به صورت ناخودآگاه دنبال جواب می رود،این روشی است که حتی برخی از معلمان در مدارس انجام می دهند و بهتر از روشی که بیاییم مفاهیم را هی پشت سر هم تعریف کنیم عملی تر و بهتر است.

وقتی برای یک فردی که نسبت به بدحجابی ناراضی نیست و حتی خوشش میاید،ایجاد سوال کنیم نسبت به درست بودن یا نبودن آن،ذهن ان فرد را درگیر کرده ایم،و بعد از مدتی می توانیم با تعریف کردن مفاهیم ،احساس نیاز درست نسبت به مسائل اخلاقی را در او و جامعه تقویت نماییم...

فرهنگ پرواز
کد مطلب: 11408