۲
 
در پی تکرار ابتکار حسن روحانی!

اشتباه جبران نشدنی احمدی نژاد در سال 92 !

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۵
Share/Save/Bookmark
 
لزوم و ضرورت ارسال پیامک های با هزینه های میلیاردی برای رئیس دولتی که از تمام امکانات ارتباط جمعی برخوردار است چیست؟ این هزینه از کجا تامین می شود؟ این اقدامات در کدام بند سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی گنجانده شده است؟!
لزوم و ضرورت ارسال پیامک های با هزینه های میلیاردی برای رئیس دولتی که از تمام امکانات ارتباط جمعی برخوردار است چیست؟  این هزینه از کجا تامین می شود؟ این اقدامات در کدام بند سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی گنجانده شده است؟!

به گزارش راهکارنیوز، اینها تنها بخشی از سوالاتی است که اذهان عمومی را در پی ارسال پیامک تبریک رئیس جمهوری به خود مشغول کرده است

آقای روحانی که همانند روند سال گذشته خود اقدام به ارسال پیامک انبوه به مناسبت تحویل سال نو نموده است خوب می داند که همانند تمام روسای جمهور قبلی، پیام نوروزی خود خطاب به ملت شریف ایران را از طریق رسانه ملی اعلام کرده و رسانه های مختلف نیز به بازنشر آن پرداختند. همچنین، بخش های مختلف خبری در رادیو و تلویزیون به کرات نسبت به انتشار پیام نوروزی رییس جمهور اقدام کردند.

این اقدام غیرضروری و نابجای دولت همچون سال گذشته با اعتراض گسترده کاربران اجتماعی روبرو شده است.

در همین راستا یکی از کاربران اجتماعی می نویسد: یکی از اشتباهات جبران نشدنی احمدی نژاد این بود که نوروز 92 بجای فرستادن پیامک تبریک سال نو (بنفع مخابرات)..،.برای هر ایرانی 80 هزار تومان عیدی واریز کرد...و خزانه را خالی نمود !!!!
گرچه دکتر اگر پیامک تبریک هم میفرستاد ،گناه بزرگی بود و باید جواب پس میداد.....!

کاربری دیگری نوشته است: آقای حاج شیخ حسن روحانی ... دامت صرفه جویی یاته!
لطفا هزینه میلیونی ارسال پیامک های خود شیرینی برای مردم را صرف امور مهمتری بفرمایید. همین تبریک تلویزیونی شما کفایت میکند.
اینگونه هزینه کردن بی خود از بیت المال خیلی شایسته به نظر نمیرسد.
در سال هم دلی و هم زبانی ما با شما...اومدی نسازی ...از ما گفتن...

گفتنی است سال گذشته و در پاسخ به سوالات و ابهامات فوق الذکر، مشاور محترم رسانه ای نهاد ریاست جمهوری با کمال مسرت اعلام کرده بود که: برای اولین بار! در تاریخ کشور، به ابتکار شخص رئیس جمهور این پیام شادباش برای تک تک ایرانیان در تمام اپراتورهای موبایل ارسال شد!

معلوم نیست که چه ابتکاری در این کار نهفته بود که انجام آن برای اولین بار، اینهمه افتخار نصیب کشور و ملت عزیز کرده؟! جالب آنکه در حالی که هزینه ارسال چنین پیامکی همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. همان مسئول محترم نهاد ریاست جمهوری اعلام کرده بود که اینکار بدون پرداخت هزینه ای از جانب نهاد صورت گرفته و اپراتورها اینکار را برای نهاد رایگان انجام داده اند! اما خبرها حاکی از آنست که طی قراردادی که جای مبلغ آن خالی است، اینکار توسط اپراتورها انجام شده و دست آنها برای دریافت هرگونه هزینه ای باز است.

صرف نظر از صحت و سقم رایگان بودن ارسال پیامک نوروزی، نکته قابل توجه آنکه به صرف رایگان بودن امری، دلیلی برای استفاده دلخواه از بیت المال نیست. چه بسیار امکانات و وسائلی که بصورت رایگان در اختیار مسئولین گذاشته شده، اما استفاده نابجا و شبهه ناک از آنها مجاز نیست. بفرض رایگان بودن اینکار، باید گفت عذری بدتر از گناه است.

نکته مهمتر آنکه، انجام اینگونه امور (که شبهه استفاده نابجا از بیت المال هم دارد) برای اولین بار چه افتخار و مباهاتی دارد؟ وقتی مواردی چون دستیابی به دانش ساخت سانتریفیوژهای پیشرفتۀ هسته ای، پرتاب ماهواره به فضا، دانش نانو و بیوتکنولوژی، کارت سوخت، مسکن مهر، سفرهای استانی، سیاست های سرافرازانه خارجی و دهها مورد مشابه که برای اولین بار توسط دولتهای نهم و دهم انجام شد (که رهبری فرزانه انقلاب نیز بر افتخار آمیز بودن آنها مداوماً تاکید کرده اند)، افتخار کردن به ارسال پیامک نوروزی از جیب بیت المال، چه جای افتخار و مباهات است؟!

لذا امید است در شرایط تحریم و خزانۀ خالی! تمهیدات دولت تدبیر به شکلی شایسته تر بروز کرده و از چنین هزینه های میلیاردی بی مورد پرهیز کند.
کد مطلب: 18846
 


 
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۰۳:۲۰:۳۸
به الله قسم راضی نیستم
روحانی یه حرکتی بکن باهات همدل شیم آخه (75722)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۸:۵۹:۰۰
راهکار نیوز بعد از یک ماه یادت افتاده!!!!! بالام جان چه خبر از بابک زنجانی؟؟ مارو بیخبر نذارم تورو جون عزیزات (75986)