عقل کل

سانتریفیوژها از کار افتاد الکی همین الان یهویی!

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۰۶
Share/Save/Bookmark
 
الکی مثلا ماهم جوگیر شدیم و بدون اینکه کمی فکر کنیم و ببینم بیانیه مشترک به نفع ایرانه یا به ضررش، الکی خوشحالیم و میخوایم بریم تو خیابونا هورا بکشیم، الکی مثلا ماهم از اون آدمایی هستیم که حتی وقتی تو فوتبالم می بازیم میرن شادی می کنن!
راهکارنیوز ــ عقل کل: این دستاورد بزرگ رو به آقای ظریف و دولت تدبیر و امید تبریک میگیم. ما واقعا از موفقیت بزرگ لوزان شوکه شدیم و اون رو یه پیروزی مشعشع تاریخی میدونیم! ما اصلا فکر نمی کردیم با تدبیر بشه به این سرعت ،چرخ سانتریفیوژها رو از کار انداخت همین الان یهویی!

تبریک میگیم که تونستن چنین دستاورد بزرگی رو واسه ملت ایران به ارمغان بیارن. تبریک میگیم که تونستن بالاخره پنج هزار سانتریفیوژ رو، از مجموع حدود بیست هزار سانتریفیوژ فعال در نطنز نگه دارن؛ واقعا این پنج هزارتا هم خودش غنیمته؛ الکی مثلا یادمون نیس کشور به حدود 190 هزار سو غنی سازی نیاز داره و پنج هزار سانتریفیوژ «نسل یک» فقط میتونه حدود 6 هزار سو  رو تامین کنه.
 
تبریک میگیم که تونستن هزار سانتریفیوژ رو در فردو نگه دارن تا بدون اینکه غنی سازی کنه همینطوری بچرخه و اینقد بچرخه و بچرخه تا سرش گیج بره و خودش وایسه و به جای اون، فردو رو به مرکز فیزیک و فناوری تبدیل کردن؛ الکی مثلا آلزایمر داریم و یادمون نیس فردو رو برای غنی سازی در عمق زمین ساختن تا از حمله دشمن درامان باشه، الکی مثلا روی زمین و در هوای آزاد نمیشه فیزیک بخونن و مجبورن برن زیر زمین تحقیق کنن؛ اونم به صورت کاملا بین المللی!

ما واقعا تشکر می کنیم که دولت و تیم مذاکره کننده در حرفاشون مدام از رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) اسم میبرن و از ایشان تشکر می کنن؛ الکی مثلا اصلا یادمون نیس که رهبر معظم انقلاب فرمودند توافق بر کلیات و جزئیات باید یک مرحله ای و غیر قابل تفسیر باشه اما اینا دو مرحله ای و مبهم و قابل تفسیر ارائه کردن، الکی مثلا یادمون نیس رهبر انقلاب فرمودند کشور به 190 هزار سو توان غنی سازی نیاز داره و اونا از این خط قرمز عبور کردن ، الکی مثلا یادمون نیس رهبر انقلاب فرمودند تمام تحریم ها باید یکجا برداشته بشه اما اینا مرحله ای و مشروط کردند.

تبریک میگیم که دوباره به آژانس بین المللی انرژی اتمی اعتماد کردن و اون رو به عنوان داور پذیرفتن، الکی مثلا یادمون نیس این آژانس چه بلاهایی سر ما آورد و بارها و بارها بعد از کلی بازرسی ،باز هم ادعا می کرد که نمیتونه صلح آمیز بودن برنامه هسته ایران رو تایید کنه، الکی مثلا یادمون نیس که بازرسان آژانس ،اطلاعات هسته ای ایران رو به اسرائیل میدادن و باعث ترور دانشمندان هسته ای شدن.

تبریک میگیم که پروتکل الحاقی رو پذیرفتند تا بازرسان آژانس بتونن هر جایی رو که مشکوک شدن بگردن و حتی بازرسی های فراتر از پروتکل رو نیز قبول کردن، الکی مثلا نمیدونیم که انجام داوطلبانه پروتکل نیاز به تصویب مجلس داره، الکی مثلا نمیدونیم آمریکا و اسرائیل چقدر حریص و مشتاقن تا از طریق بازرسان آژانس به مراکز دفاعی و موشکی ایران سرک بکشن، الکی مثلا نمیدونیم پذیرش این بازرسی های گسترده و نامحدود، عزت و استقلال کشور رو به باد میده.

تبریک میگیم که دوباره مثل توافقنامه ژنو ، دو تفسیر متفاوت از بیانیه ارائه شد و باز هم ما بنا به اعتمادی که به تیم مذاکراتی خودمون داریم تفسیر دکتر ظریف و تیمش رو می پذیریم و به حرف آمریکا اعتنا نمی کنیم، الکی مثلا آمریکا هیچ کارس و طرف حساب ما در مذاکره نیس و نظرش هیچ اهمیتی نداره!، الکی مثلا معنای مذاکره این نیس که دو طرف پس از ماه ها و روزها و ساعت ها گفتگو به یک تفسیر مشترک برسن، الکی مثلا دکتر ظریف و تیمش کلی بیخوابی کشیدن تا به دو تفسیر متفاوت برسن و اصولا هیچ کسی نفهمه بر سر چه چیزی توافق شده!

به همه ملت ایران این موفقیت بزرگ رو تبریک میگیم، الکی مثلا ماهم جوگیر شدیم و بدون اینکه کمی فکر کنیم و ببینم بیانیه مشترک به نفع ایرانه یا به ضررش، الکی خوشحالیم و میخوایم بریم تو خیابونا هورا بکشیم، الکی مثلا ماهم از اون آدمایی هستیم که حتی وقتی تو فوتبالم می بازیم میرن شادی می کنن!

 
کد مطلب: 18981