مرحله اول مسابقات گرندپریکس 2015 - روسیه

بزرگان جهان، مقهور كيمياي تكواندوي ايران/ عليزاده طلايـي شد

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۸
Share/Save/Bookmark
 
كيمياي تكواندوي ايران، در يك نمايش خيره كننده، قهرمان المپيك لندن، دارنده مدال برنز المپيك پكن، قهرمان، نايب قهرمان و دارنده مدال برنز جهان را شكست داد و با شايستگي مدال طلاي وزن 57- كيلوگرم زنان در مرحله اول مسابقات گرندپريكس را به نام خود ثبت كرد.
بزرگان جهان، مقهور كيمياي تكواندوي ايران/ عليزاده طلايـي شد
 
به گزارش راهکارنیوز ، كيمياي تكواندوي ايران، در يك نمايش خيره كننده، قهرمان المپيك لندن، دارنده مدال برنز المپيك پكن، قهرمان، نايب قهرمان و دارنده مدال برنز جهان را شكست داد و با شايستگي مدال طلاي وزن 57- كيلوگرم زنان در مرحله اول مسابقات گرندپريكس را به نام خود ثبت كرد.

به گزارش سايت فدراسيون تكواندو، در پايان آخرين روز از مرحله اول مسابقات گرندپريكس (G4) در سال 2015، كيميا عليزاده، بانوي شايسته كشورمان يكبار ديگر با شكست تمامي نامداران تكواندوي جهان، افتخارآفريني كرد و مدال ارزشمند طلاي اين مسابقات را در اولين سابقه حضورش در اين ميدان بزرگ بدست آورد.

كيمياي تكواندوي ايران، در اين رقابت‌ها ابتدا به مصاف "يون وي هوانگ" از چين تايپه (نايب قهرمان جهان 2015) رفت و در پايان راند دوم حريفش را 12تايي كرد.

او در ادامه، "ريچل بوت" از انگليس (دارنده مدال برنز جهان 2015) را 2 بر صفر شكست داد و در مرحله يك چهارم نهايي در يك پيكار سخت به مصاف قهرمان جهان در سال 2015 رفت كه در پايان اين اعجوبه تكواندوي زنان ايران بود كه توانست "جيوم ليم" كره‌اي را 22 بر 10 و با اختلاف 12امتياز از پيش رو بردارد و راهي مرحله نيمه‌نهايي شود.

تكواندوكار وزن 57- كيلوگرم كشورمان در ادامه رو در روي "مارتينا زوبسيك" از كرواسي (دارنده مدال برنز المپيك پكن 2008) قرار گرفت كه در پايان 8 بر 4 برنده از شياپ چانگ خارج شد و راهي مرحله فينال شد.

او در مرحله پاياني اين رقابت‌ها يكبار ديگر مقابل "جيد جونز" انگليسي، دارنده مدال طلا المپيك لندن و بهترين تكواندوكار زنان در سال 2014 قرار گرفت كه توانست در راند طلايي به برتري دست پيدا كند و با شايستگي بر سكوي قهرماني بايسند.

عليزاده با كسب اين مدال ارزشمند، 40 امتياز را به سبد اندوخته‌هايش در رنكينگ المپيك اضافه كرد.

اين اولين مدال بانوان در مسابقات گرندپريكس است.

تكواندوكاران كشورهاي مصر و كرواسي مشتركا بر سكوي سوم ايستادند.

تيم ملي تكواندوي زنان كشورمان با 3 هوگوپوش در اين رقابت‌ها حضور داشت كه شكرانه ايزدي و اكرم خدابنده در روز اول اين رقابت‌ها از كسب مدال بازماندند.

اين دوره از مسابقات كه با حضور 245 تكواندوكار در 4 وزن المپيكي زنان و مردان از روز جمعه (23 مردادماه) در شهر "مسكو" روسيه آغاز شده بود، امروز (يكشنبه) به پايان رسيد.

مسابقات گرندپريكس G4 بود و دارندگان مدال طلا 40 امتياز، دارندگان مدال نقره 24 امتياز و دارندگان مدال برنز 14.4 امتياز براي افزايش امتيازات رنكينگ المپيكي‌شان در راه كسب سهميه المپيك، بدست آوردند.

همچنين به نفرات اول تا سوم به ترتيب 5، 3 و يك هزار دلار جايزه نقدي نيز اهدا شد.

هدايت تيم ملي تكواندو زنان كشورمان برعهده مينو مداح بود.
کد مطلب: 19788