آیت الله صافی گلپایگانی؛

بدهکاران مالی نباید زندانی شوند

تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۳۵
Share/Save/Bookmark
 
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حبس بدهکاران مالی گفت: بنده بار‌ها گفته‌ام که از نظر شرع مقدّس حبس بدهکاران مالی جایز نیست و چنین افرادی نباید زندانی شوند.
به گزارش راهکارنیوز، آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی در دیدار مسئولان سازمان زندان‌های کشور با تقدیر و تشکر از اجرای برنامه‌های خوب قرآنی و فرهنگی در زندان‌ها اظهار داشت: وظیفه مسئولان زندان‌ها در تعلیم و تربیت زندانیان بسیار سنگین و مهم است و وجود فعالیت‌های گسترده‌ای که اشاره کردید، موجب کاهش مفاسد و جرائم در جامعه می‌شود؛ سعی کنید این گونه برنامه‌ها را در سراسر کشور گسترش دهید.
وی زندان را یک مدرسه تربیتی دانست و افزود: ما دوست نداریم زندان‌ها پر شود و باید در همین راستا تلاش کرد و کسانی که حاکم شرع جامع‌الشرایط اجازه حبس آن‌ها را می‌دهد، باید با زندانی‌شدن به تربیت آن‌ها بپردازید و طوری شود که وقتی از زندان خارج می‌شوند، مرتکب اعمال خلاف نشوند.
آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: بدانید مسأله راهنمایی یک انسان، مسئله کمی نیست؛ کار بزرگی است، مسئولیت سنگینی به شمار می‌رود و ثواب بسیار زیادی دارد. باید کسانی که خود متصدی این کار هستند انسان‌هایی با تقوا، مخلص و دلسوز باشند و تنها هدفشان رضای خدا و هدایت انسان‌ها به سوی بندگی خداوند متعال و رشد همه‌جانبه جامعه باشد.
وی درباره خانواده زندانیان، مطالب مهمی را متذکر شد با اشاره به ضرورت توجه به خانواده‌های زندانیان بیان کرد: حفظ حقوق خانواده زندانیان از وظایف مهم مسئولان این سازمان‌ است که باید در این زمینه نهاد‌ها و دستگاه‌های مسئول هم شما را یاری و همکاری کنند به نحوی که با حبس سرپرست خانواده، حقوق خانواده او تضییع نشود و باید از نظر اقتصادی و فرهنگی آن‌ها را تأمین کرد.
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حبس بدهکاران مالی تصریح کرد: بنده بار‌ها گفته‌ام که از نظر شرع مقدس حبس بدهکاران مالی جایز نیست و چنین افرادی نباید زندانی شوند.
وی خاطرنشان کرد: به هر حال باید در کار و شغل بزرگی که انتخاب کرده‌اید، رضای خداوند را در نظر داشته باشید و طوری عمل کنید که اسباب خوشحالی حضرت ولی عصر(عج) را فراهم شود و من هم برای توفیقات بیشتر شما دعا می‌کنم.
کد مطلب: 20102
مرجع : خبرگزاری تسنیم