۱۱
 
دیدگاه کاربران صفحات اجتماعی؛

پیش بینی انتخابات ریاست جمهوری 96

تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۳
Share/Save/Bookmark
 
احمدی نژاد اگر قانع بشود که بیاید الان بین 12 تا 15 میلیون رای دارد اما در بین همه کاندیداها او بیشترین شانس را برای افزایش رای تا خرداد 96 دارد چرا که حتما برنامه ها و حرفهای جذابی تو چنته دارد
به گزارش گروه صفحات مجازی راهکارنیوز، سردار احمد خورشیدی از تحلیگران مسائل سیاسی در یادداشتی با عنوان «پیش بینی انتخابات ریاست جمهوری آینده 96» دکتر احمدی نژاد را پیروز رقابت دور دوم انتخابات 96 می داند:
خورشیدی می نویسد:
1- از سوی دولتی ها و اصلاح طلبان فقط روحانی خواهد آمد
2- ودر بدترین وضع از طرف مقابل قالیباف ، جلیلی ، رضایی ،ولایتی ، ضرغامی ،پرویز فتاح ، احمدی نژاد می آیند
3- در انتخابات سال 92 تعداد 35 میلیون نفر شرکت کردند و در انتخابات آتی که احمدی نژاد هم هست 40 میلیون شرکت می کنند و هر کدام از این کاندیداها توانست 20 میلیون رای بیاورد انتخابات تک مرحله ای شده و آن فرد رییس جمهور می شود
3- هرچه تعداد اصولگراها بیشتر باشند سر جمع رای آنها سهم  بیشتری از 40 میلیون را کسب می کنند واما شاید هیچکدام از آنها به 20 میلیون رای نرسند اما جمعشان بالای 20 تا شده و انتخابات دو مرحله ای می شود
4-  رای برخی از اصولگراها در انتخابات قبل اینطور بود :  
** قالیباف 6 میلیون رای داشت که در بهترین وضع در 96 هم همین رای را می آورد در حالیکه اولا در دور قبل تعداد زیادی از احمدی نژادی ها به او و جلیلی و رضایی رای دادند ثانیا قالیباف در سال 92 در فقدان احمدی نژاد یک قطب مطرح شد ثالثا قالیباف در آن سال برخی پروژه های دندان گیر مثل اتوبان دو طبقه صدر و تونل توحید و تونل نیایش و پارک ولایت و -- پشت سرش داشت الان اینهارا ندارد رابعا قالیباف تعداد قابل توجهی از نخبگان را همراه خودداشت که همه آنها رفتند و در بهترین وضع همان 6 میلیون رای را خواهدداشت
5- جلیلی هم 4/168/000 رای داشت الان کمتر خواهد داشت ویا همین رای را می آورد
6- رضایی 3/884/000 رای داشت که همین را خواهدداشت
7- ضرغامی و پرویز فتاح هم جمعا یک تا دو میلیون رای داشته باشند
8- احمدی نژاد اگر قانع بشود که بیاید الان بین 12 تا 15 میلیون رای دارد اما در بین همه کاندیداها او بیشترین شانس را برای افزایش رای تا خرداد 96 دارد چرا که حتما برنامه ها و حرفهای جذابی تو چنته دارد
9- ولایتی قبلا 2/268/000 رای داشته اما با توجه به اینکه رای او در سازمان رای روحانی تعریف می شود احتمال نیامدنش بیشتر است
10- پس جمع قالیباف   و جلیلی و رضایی و ضرغامی و فتاح  برابر 16 میلیون رای می آورند واحمدی نژاد در بدترین وضع 10 تا 12 میلیون رای می آورد و روحانی هم بین 12 تا 14 میلیون و انتخابات بین روحانی و احمدی نژاد به دور دوم می رسد و احمدی نژاد برنده دوقطبی خواهد بود
12- و در شرایط دیگر که اقبال روحانی در یکسال باقیمانده بخاطر عدم توانایی در بهبود معیشت مردم کاهش بیشتری خواهد داشت و از طرفی اذهان مردم حداقل یکسال است می گویند هر چه روحانی خرابتر بکند به نفع احمدی نژاد می شود پس احتمال برنده شدن احمدی نژاد در همان دور اول اگر یکی از شعارهای ویژه را بدهد خیلی زیاد است
یادمان باشد این بار هم پازل سال 84 در حال تکمیل شدن است و تئوری (دوم شدن در مرحله اول و برنده شدن در مرحله نهایی ) در حال پیاده شدن !!! این تئوری یادتان باشد (( دوم شدن در مرحله اول و اول شدن در مرحله دوم))
کد مطلب: 20589
 


 
 
غلامرضا خیرجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۰۹:۵۸:۳۹
سرنوشت مردم خوب ایران بسیار بسیار با ارزش است بسیاری از اشتباهها جبران نمیشود . .
هیچکس این صلاحیت و شایستگی را ندارد که مردم سرنوشت خوشان را به او بسپارند و فقط احزاب سیاسی معتبر و آبرومند در یک رقابت سالم و عادلانه میتوانند گزینه مناسبی برای اداره کشور و بدست گرفتن سرنوشت مردم باشند.
این مشکل بسیار بزرگی است که وقتی یکنفر با متوسل شدن به روشهای ناسالم تبلیغاتی و شعاردادن بعنوان رئیس جمهور یا نماینده مجلس انتخاب میشود , مردم نمیدانند که مسئول این آقا کیست؟ و چه کسی یا گروهی به این آقا رای داده که اگر اشتباه کرد پاسخگو باشد . آیا سرنوشت مردم اینقدر بی ارزش شده است؟؟؟؟ و شورای نگهبان که صلاحیت آقایان و خانمهای کاندیدا را تایید میکند جوابگو نیست ؟؟؟؟
و متاسفانه مشاهده میکنیم حتی هنگامیکه فسادو بی لیاقتی آقایان در همه رسانه ها منعکس میشود نه کسی خجالت میکشد و نه کسی از مجازات و بی آبرویی میترسد و این حکایت از آن دارد که همه ما ملت ایران توجه نداریم که باید کشورمان را بهتر از قبل به نسل بعد تحویل بدهیم و فکر کردیم در یک کاروانسرای بی در و پیکر زندگی میکنیم و هیچ حساب و کتابی هم در کار نیست .
احزاب سیاسی را ما اختراع نکردیم و یقین داریم مشکلات زیادی دارد ولی برای شروع امروز بهتر از فرداست .
درود بر تمام ملت ایران با هرنوع طرز فکر و اندیشه
سانسور کردن ظلم به مردم ایران است . ممنون از شما (77130)
 
بیبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۰۲:۳۷:۲۶
اتفاقا انتخابات ۹۶ مردم سیلی محکمی به هر دو جناح خواهند زد.گذشت دوران اصولگرا و اصلاح طلب.چون تا حالا هیچ کدوم موفق نبودند.همچنین اعتدالیها (77148)
 
یاسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۱۷:۵۱:۴۵
سلام شورای نگهبان فقط چند معیار بررسی میکنه مثل امنیت _ نداشتن سو سابقه کیفری و داشتن سابقه مدیریتی این که مردم اشتباه کنن ربطی به شورای نگهبان ندارند چون خودم بارها شاهد بودند بعضی ها نگاه شون به برگه بقیه است و اصلا تحقیق نمیکنن گاهی هم مثل چهار سال پیش گوش هاشون گرفتن و نشنیدن. (77154)
 
بگتاش
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۰۹:۲۱:۱۰
احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری 96، گفت: سوال این نیست که آیا آقای احمدی‌نژاد به عنوان نامزد اصولگرایان به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بازمی‌گردد یا خیر، بلکه سول اساسی این است که آیا اصولگرایان می‌خواهند بار دیگر قوه مجریه را بدست بیاورند یا خیر. به نظر من پاسخ این سوال بسیار روشن است و طبیعی و واضح است که اصولگرایان می‌خواهند برای بار دیگر به قدرت بازگردند و قوه مجریه را به طور کامل در دست داشته باشند به نحوی که در دولت احمدی‌نژاد آن را در دست داشتند.

وی ادامه داد: بنابراین اصولگرایان به دنبال بازگشت به قدرت هستند و سوال این است که این بازگشت به قدرت چگونه باید انجام شود. پاسخ این است که اصولگرایان شخصیتی را به عنوان نامزد اصلی‌شان در انتخابات 96 جلو می‌فرستند که در شرایط فعلی هیچ‌یک از چهره‌های اصلی و مهم و مطرح اصولگرا از جمله حدادعادل، قالیباف، محسن رضایی، سعید جلیلی، علی لاریجانی و ... از محبوبیت برخوردار نیستند.

این استاد دانشگاه با اشاره به پیروزی اصلاح‌طلبان در تهران، تصریح کرد: حدادعادل در تهران نتوانست به مجلس راه پیدا کند چه برسد به اینکه در سطح کشور نامزد ریاست جمهوری شود. بنابراین اصولگرایان با بحران عدم محبوبیت روبرو هستند. به طور جدی آنها چاره‌ای ندارند جز اینکه به سمت چهره‌ها و شخصیت‌هایی بروند که بتواند برای اصولگرایان رای جمع کند.

زیباکلام در ادامه خاطرنشان کرد: تنها دو چهره و شخصیت در بین اصولگرایان وجود دارد که از محبوبیت برخوردارند و می‌توانند حسن روحانی که در ریاست جمهوری سال 96 در مقابل اصولگرایان قرار بگیرد را به چالش بکشد و این دو چهره عبارتند از سردار قاسم سلیمانی و محمود احمدی‌نژاد، که این دو چهره تنها چهره‌هایی هستند که اگر بیایند و نامزد اصولگراها بشوند دکتر روحانی را به چالش جدی خواهند کشید.

وی با اشاره به فعالیت‌های احمدی‌نژاد به منظور شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آینده، اظهار کرد: محمود احمدی‌نژاد به طور جدی خود را آماده انتخابات 96 کرده است؛ البته در مورد سردار سلیمانی بی‌اطلاع هستم. اصولگرایان هم اگر واقعا می‌خواهند بار دیگر به پاستور بازگردند چاره‌ای ندارند جز اینکه اگر حضور سردار سلیمانی به هر دلیلی منتفی شد، دست در دست احمدی‌نژاد بگذارند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه "بعید می‌دانم در انتخابات 96 احمدی‌نژاد پیروز شود"، گفت: اگر احمدی‌نژاد بیاید یقینا با موافقت رهبری اصولگرایان آمده و قطعا به او گفته‌اند که نگرانی و مشکلی بابت تایید صلاحیت وی وجود ندارد. البته در مورد اینکه رای می‌آورد یا خیر باید بگویم بعید می‌دانم که بتواند حسن روحانی را شکست بدهد چراکه محبوبیت احمدی‌نژاد به تنهایی کافی نیست.

زیباکلام افزود: اگر احمدی‌نژاد یا سردار سلیمانی نامزد اصلی اصولگرایان شوند قطعا صدا و سیما، ائمه جمعه و روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علیمه قم برخی رسانه‌ها و سایت‌ها از آنها حمایت می‌کنند اما اینکه آیا احمدی‌نژاد بتواند روحانی را شکست دهد بعید به نظر می‌رسد ولی می‌تواند روحانی را وارد یک چالش جدی کند.

وی در پایان تاکید کرد: بنابراین احمدی‌نژاد خواهد آمد و تایید صلاحیت نیز می‌شود مگر اینکه اصولگرایان بخواهند به دنبال سردار قاسم سلیمانی بروند یا اینکه اعلام کنند که ما اصراری نداریم مجددا به قوه مجریه برگردیم که همچین موردی بعید است و قطعا اصولگرایان می‌خواهند با تمام وجود به قوه مجریه بازگردند.صادق زیبا کلام (77310)
 
sadegh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۵:۴۹:۱۷
به نظر من یکی باید مثل آقای احمدی نژاد باشه که توی روی ترامپ نامرد وایسه ونتونه ترامپ هیچ حرفی بزنه من فقط به آقای احمدی نژاد رای میدهم یادتون نره هیچ کسی مثل آقای احمدی نژاد برای مردم کاری انجام نداد درسته بعضی ها میگن آقای احمدی نژاد باعث شده نیرو هسته ای ایرن لو بره ولی اگه دقت کنید همین آقای احمدی نژاد بود که نیروی اتمی رو پیش برد وهمه از ایران میترسیدن(پس ازتون خواهش میکنم درست فکر کنید)ممنون (77443)
 
فهیمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۰۸:۱۳:۴۴
به نظر من تنها کسی که این چند ساله طرفدار و حامی قشر کارگر و فقیر بوده همین آقای احمدی نژاد هست و قبلا هم دیدیم که چطور کشور را اداره می کرد منم به احمدی نژاد رای میدم چون احساس می کنم حرف و عملش یکی هس حالا شاید گاهی اوقات اشتباهاتی هم از نظر ما داشته باشه ولی این از نظر ما هس که تو فشار کار نیستیم و با سختی و سنگینی کار آشنایی نداریم به قول دوستمون خوب میتونه جواب ترامپ و بده و دلش به قدرت و توانایی جوونای کشور خودمون گرمه و روی اونا سرمایه گذاری میکنه حالا دیگه اینکه بعضی می خواند به دروغ ثابت کنند که رابطه ایشان با رهبری بد هست که بماند همش شایعه هست که رای نیاره به قول رهبر اگه آقای احمدی نژاد هیچ کاری هم نکرده باشند همین که تونستند عدالت را برقرار کنند باید ازشون تشکر کرد .ممنون (77448)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۰۲:۲۹:۲۸
یکی از پیشبینی های بچه گانه
همه روی روحانی اتفاق دارن و اصولگراهایی که شکست خوردن دوباره میان تا شکست بخورن احمدی‌نژاد هم میاد تا شکست بخوره
روحانی خیلی سخت رای میاره تا این حد که عمرا اگه رای آورد (77455)
 
امیر
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۳:۲۶:۲۷
ازمردم عزیزمیخاهیم درست نظربدن ودوره احمدی نژاد رو با روحانی مقایسه کنن میبینن که دوره احمد نژاد فردا هرکی ازخواب بیدارمیشد افزایش حتی یه آدامس رو چندبرابر میدید اقای روحانی خراب واوار دوره قبل رو جمع کرده وتاهمینجام تمام پایینی هارو به نرمال کشیده و اینقدم فکریارانه ای اصولی نبود دراون دوره وافزایش بیش ازحد کالاها نباشید خیلی چیزا رو درنظر بگیرید اقایون وخانم های محترم بی اطلاعی ازهمه چیز همیشه رای اشتباه میاره پس نظرمن اینه روحانی خرابه های اقای احمدی نژاد رو جمع کرده به امید پیروزی دولت تدبیر وامید (77457)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۴:۲۹:۲۶
انشالله (77459)
 
داریوش
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۹ ۱۴:۵۲:۵۵
این متن من چند وقت پیش مطالعه کردم اما امروز 29/2/1396 این نظر ارسال می کنم
اقای احمدی نژاد رد صلاحیت شد ! شخصی که خیلی ها طرفدارش بودند رد صلاحیت شد (77601)
 
majid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۴:۰۶:۱۷
روحانی رای 57 درصد رای دهندها و رای 40 درصد مردم ایران (واجدین رای دادن) زا بدست اورده یعنی 60 درصد مردم این اقا را قبول ندارند حالا هرچه تعره بزنه مردم مردم (77616)