۸
 
به بهانۀ یک بام و دو هوای آقای مدیر و همفکرانِ گرامیِ وی؛

آقای مدیر محترم شبکه یک، مشکل شجریان اسلام است نه انقلاب!

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
صدای کسی که اسلام را طی 1400 سال با هنر (و مشخصا خودش) در تضاد میداند شایسته نیست که روی آنتن رسانه ملی ام القراء اسلامی شنیده شود.
 
گروه سیاسی راهکارنیوز ــ مهران موزون: ظاهرا مدیر شبکه یک سیما طی مصاحبه ای ناشیانه اشاراتی به موضوع تکراری و خارج از رده ی صدای منحوس خواننده ی حامی سران فتنه داشته که حالا به صرافت ترمیم گفته های خویش افتاده است!.

سیدفضل‌الله شریعت پناهی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به احتمال پخش صدای استاد «محمدرضا شجریان» از تلویزیون در ماه رمضان گفته بود: هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است. هفته گذشته، در جلسه مدیران سیما با ریاست آقای علی اصغر پورمحمدی صحبت‌هایی انجام گرفت مبنی بر اینکه که ماه رمضان امسال ربنای استاد شجریان از تلویزیون پخش شود.
شریعت پناهی ادامه داد: در آن جلسه؛ تصمیمی مبنی بر اینکه همه شبکه‌ها ربنا را پخش کنند یا یک یا چند شبکه خاص، گرفته نشده بود.
او همچنین با اشاره به تغییر معاون سیما و جایگزینی مرتضی میرباقری به جای علی اصغر پورمحمدی، گفته است: باید منتظر ماند و دید که نظر معاون جدید سیما چیست.
مدیر شبکه یک با بیان اینکه باید منتظر تصمیم قطعی معاون جدید سیما ماند، گفت: من فکر می‌کنم امسال صدای استاد شجریان پخش می‌شود(!).
شریعت پناهی همچنین با اشاره به برنامه‌های رمضانی شبکه یک گفته است: شبکه یک در دوره ریاست آقای سرافراز بر صداوسیما، برنامه‌ریزی ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان را برای تولیدی‌ها و پخش زنده انجام داده بود اما با حضور آقای عسگری به عنوان رئیس جدید، ایشان ماموریت‌های جدیدی مثل ویژه برنامه‌های افطار به ما داد.
او یادآور شد: 50 درصد برنامه‌های ویژه رمضان شبکه یک تغییر کرده است و ما مترصد برگزاری جلسه‌ای با حضور آقای میرباقری؛ معاون جدید سیما هستیم تا برنامه‌های قطعی اعلام شود.


- اما شریعت پناهی اکنون خبر منتشره را تکذیب می کند:

شریعت پناهی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفته است: در خصوص پخش ربنای شجریان اعلام کرده ام که تصمیم گیری نشده است اما این خبرگزاری طور دیگری نقل کرد!.

اما بعد..
آقای شریعت پناهی یا هر مقام دیگری در معاونت سیمای جمهوری اسلامی مطلعند که م.ش  + در مصاحبه ی زنده با VOA و بیژن فرهودی ضد انقلاب گفته بود :
(این ها هرگز با هنر کنار نمی آید، هرگز و هرگز !!! همچنان که در طول 1400 سال با هنر کنار نیامدند. باز هم نخواهند آمد. موسیقی هم مانند خیلی از هنرها نمی تواند در خدمت این ها باشد)

مسلما انقلاب خمینی کبیر 38 سال پیش اتفاق افتاده است نه 1400 سال قبل.
صغیر و کبیر عالم میدانند که 1400 سال قبل محمد ابن عبدالله(ص) بشریت را به فخر مسلمانی مزین کرد.
پس، منظور م.ش از "این ها" نه خمینی است و نه خامنه ای بلکه شخص شخیص رسول اعظم اسلام است.

نتیجه: آنان که طی 6 سال اخیر در آغاز ماه رمضان نام به قهقهرا رفته ی این شخص را لقلقه ی رسانه ها میکنند بهتر است ابتدا موضع خود را در برابر ضدیت م.ش با اسلام و اسلامیت روشن کنند.

گذشته از ضداسلامیت افکار و نهله های تربیتی م.ش باید توجه داشت که او در جملات فوق الذکر مرتکب تهمت و بهتان به مبانی دین مبین در قبال هنر و هنرمند شده است.

** اسلام ضد هنر است؟
**آیا هنر فقط موسیقی است؟
**آیا شیخ بهایی رضوان الله تعالی علیه استاد هنر معماری نبود؟
**آیا سرایش شعر یکی از زیباترین هنرهای روزگار نیست؟
**آیا سعدی علیه الرحمه و بسیاری از بزرگان فقه و اصول که سرآمد شعر و ادبیات هستند هنرمند نبودند؟
**آیا اسلام به هنر خط و خطاطی، خاتم کاری و ... مشکل دارد؟
و البته مشکل بزرگان دین با موسیقی امری نسبی و قابل تفسیر بوده و موارد غنا و لهو مورد بحث هستند.
آیا آنچه که در زیر می آید فرموده امام خامنه ای نیست؟
(( وبِ به معنای حقیقی کلمه، یعنی لفظِ خوب، معنای خوب، آهنگ و موسیقی خوب، گزینه‌‌‌‌‌‌‌های واژگانی خوب و گسترش تخیل را در این شعرها - بخصوص توی شعر جوانها - آدم مشاهده میکند؛ اینها خیلی مهم است. اینها همه، چیزهائی است که نشان‌‌‌‌‌‌‌دهنده‌‌‌‌‌‌‌ی رشد و بالندگی نهال شعر در کشور ماست.)) و یا (( اینجا ))

آنچه واضح است : صدای کسی که اسلام را طی 1400 سال با هنر(و مشخصا خودش) در تضاد میداند شایسته نیست که روی آنتن رسانه ملی ام القراء اسلامی شنیده شود.

والسلام
کد مطلب: 20902
 


 
 
علی
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۴:۱۶:۲۶
سلام..
می خواهید بفرمایید ایشان از اسلام خارج شده اند؟!!
این حرف ها خوب نیست برادر من ایشان منظورش این است که مسلمین در این مدت 1400 سال و علمایشان نظر کاملی بر موسیقی نداشته اند و یا سخت گیرانه برخورد کرده اند.. اینقدر ملا لغتی نباشید.. (76898)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۴:۳۲:۵۵
چقدر ساده لوح هستی........... (76944)
 
علی
۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۱۲:۰۱:۵۴
باسلام..
شما که پیچیده هستی بفرمایید قضیه چیست؟!
تا اونجایی که من یادمه ایشون تو بحث موسیقی به عملکردها نقد داشت... قرآنش رو هم می خوند ربناشم می خوند و...
حالا جهت گیری سیاسیش با شما فرق داره و چرت و پرته که دلیل نمیشه بگیم از اسلام خارجه یا متقد اسلامه و...
اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیبی که هست از مسلمانی ماست... خودمون رو باید اصلاح کنیم عزیز.. (76948)
 
ندا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۰۹:۱۸:۲۶
اون بنده خدا راست گفت كه ساده لوحي. مسئله فقط موسيقي نيست. محض اطلاعتون بهائيان افرادي نجس هستند كه اين يارو مدام با اونها در ارتباطه و به اين كارش افتخار هم ميكنه. عكسها هم كه كاملا واضحه و نياز به توضيح نداره. بهتره كمي فكر كنيد و بعد نظر بدين. (76975)
 
ابراهیم
Austria
۱۳۹۵-۰۴-۰۸ ۱۸:۳۹:۵۳
دوست عزیز این جناب شجریان در یک مصاحبه در زمان فتنه گفته بود خمینی(ره) از اول سر ما کلاه گذاشت اسلام با موسیقی مخالف هست اسلام باعث نابودی هنر در ایران شده اسلام مخالف شعر هستش1400سال ما رو نابود کرده و چه وچه ها که نگفت من از همون روز فهمیدم که این اقا از دین خارج شده است والسلام نامه تمام (77049)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۳ ۱۸:۳۰:۱۱
اسلام مخالف هنر نیست بلکه متحجرهایی مثل شما مخالف آن هستند.برای همین است که سخنان شجریان را به خودتان گرفتید. این شما و باند کثیف انحرافی هستید که طی ۶ سال اخیر با متهم کردن دیگران به ضد انقلاب و ضد اسلام بودن خواستید منتقدان دوران نکبت بار احمدی نژاد را از صحنه خارج کنید. نکند دولت کریمه شما با آن عملکرد مشعشعش نماد اسلام است؟! (76901)
 
علی
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۰۹:۰۸:۲۴
سلام... الان این چه ربطی به احمدی نژاد داشت؟!
از صحنه خارج کردن منتقدان را هم خوب اومدی!!! (76937)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۴:۳۵:۱۷
بدون تردید دوران دولت احمدی نژاد حقا و انصافا خدمتگذار ترین و مردمی ترین دولت انقلاب بود که بیماردلان دنیاپرستی مثل تو هیچ وقت نخواهند توانست که آنرا درک کنند....
اگر مسلمان بودن به نماز روزه خواندن است که شمر و عمر سعد هم نمازخوان و اهل روزه بودند.....
جنس مسلمانی افساد طلبها از جنس مسلمانی شمر و عمر سعد است (76945)