روزنامه جوان؛

فیش‌های برخی مدیران اگر لو نرفته بود حقوق‌ها نجومی‌تر می‌شد

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۴
Share/Save/Bookmark
 
هزینه‌های جاری دولت با موضوع رفاه اجتماعی از حدود 50 هزار میلیارد تومان، سال 94 با 33 درصد رشد به 65 هزار میلیارد تومان در سال جاری جهش یافته است و به این ترتیب می‌توان حدس زد که اگر فیش‌های حقوقی علنی نمی‌شد پرداختی‌ها به مراتب در سال جاری بیشتر و پرپیمانه‌تر بود.
به گزارش راهکارنیوز، روزنامه جوان با تأکید بر این مطلب نوشت دولت در بودجه 95 راه را برای افزایش بیشتر حقوق‌های مدیران باز کرده بود.

این روزنامه خاطرنشان کرد: فصل ششم هزینه‌های جاری دولت مبنی بر پرداخت کمک‌های رفاهی به کارکنان دولت و همچنین نامشخص بودن ماهیت برخی از شرکت‌ها موجب شده تا منبع عظیمی برای پرداخت‌های نجومی به مدیران دولتی ایجاد شود،‌فصل ششم هزینه‌های جاری دولت با موضوع رفاه اجتماعی از حدود 50 هزار میلیارد تومان، سال 94 با 33 درصد رشد به 65 هزار میلیارد تومان در سال جاری جهش یافته است و به این ترتیب می‌توان حدس زد که اگر فیش‌های حقوقی علنی نمی‌شد پرداختی‌ها به مراتب در سال جاری بیشتر و پرپیمانه‌تر بود.

یک مقام آگاه در گفت‌وگو با جوان در مورد چگونگی پرداخت حقوق کلان و پاداش‌های چندصد میلیونی به مدیران در بخش دولت گفت: تا پیش از دولت روحانی تقریبا پرداخت حقوق و مزایای مستمر ماهانه و نیز یکسری از پرداخت‌ها به صورت پاداش مطرح بود اما در سال‌های اخیر تحت کمک‌های رفاهی ردیفی ایجاد شده است که این ردیف بسیاری از پرداخت‌های نامتعارف را رقم زده است.

وی به بخش کمک‌های رفاهی اشاره کردو افزود: چند سالی است در قانون بودجه اعتباراتی تحت عنوان کمک‌های رفاهی ایجاد شده است و ضوابطی بر پرداخت آن وجود ندارد. اعتبارات خارج از شمول است و اگر رئيس دستگاه بنویسد که به افراد ماهانه فلان مقدار پرداخت شود جزو پرداختی‌های آن فرد می‌شود و در سقف اعتبارات می‌توانند انجام دهند.

این منبع آگاه در مورد پرداخت‌های فرعی مانند وام‌های ضروری و تسهیلات جنبی عنوان کرد: برخی سازمان‌ها و شرکت‌ها منابعی در اختیار دارند که به هیئت مدیره و کارکنان وام می‌دهند که اختلاف‌برانگیز است، زیرا رقم‌های بالا پرداخت می‌شود و اکنون وام قرض‌الحسنه و با سود کم‌ارزش اقتصادی ویژه دارد که محل تبعیض است.
کد مطلب: 21013