۱۳
 
حجت‌الاسلام سید حمید روحانی در همایش از نهضت مشروطیت تا انقلاب اسلامی در تبریز

آقای روحانی از بنی صدر هم بدتر است / خطر بزرگ برای ایران، خود آقای دکتر روحانی است/ آقای روحانی به جرم خیانت به کشور باید محاکمه شود

تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۳
Share/Save/Bookmark
 
سیدحمید روحانی با اشاره به خطراتی که کشور را تهدید می کند، گفت:خطر بزرگ برای ایران، نه آمریکا و نه اسراییل است، بلکه آقای دکتر روحانی و تفکرات اینچنین است. آقای روحانی آگاهانه به صحنه آمده تا اصالت های اسلامی را از بین ببرد. این آقایان دنبال این هستند که کشور ما را به دوران ستم شاهی بازگرداند. کوتاهی وعاظ و ائمه جمعه و روحانیت کشور نزد خدا پاسخگو هستند.
 
به گزارش راهکارنیوز، حجت الاسلام دکتر سیدﺣﻤﯿﺪ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ٬ ﺭﺋﯿﺲ ﺑﻨﯿﺎﺩ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﭘﮋﻭﻫﯽ ﻭ ﺩﺍﻧﺸﻨﺎﻣﻪ ﺍﻧﻘﻼﺏ و تاریخ نویس انقلاب اسلامی در همایش از نهضت مشروطیت تا انقلاب اسلامی در دانشگاه هنر تبریز با اشاره به تاریخچه شکل گیری نهضتهای گفت: در ابتدا باید بعضی سوالها را طرح و بررسی کرد. باید بررسی کرد که چرا علمای اسلام و حتی اهل بیت(ع) در راه نهضت های اسلامی مشقت و سختی کشیدند؟ چه تفاوتی میان اسلام ناب و دیگر اسلام ها وجود دارد؟ و دیگر چراهای دیگری که باید به پاسخ های آن رسید.

بر اساس این گزارش به نقل از شبکۀ اطلاع رسانی دانا بخش هایی از بیاناتِ دکتر سید حمید روانی را در ادامه از نظر می گذرانید:
اسلامی که بعد از پیامبر اکرم دنبال شد اسلام منهای اصالت ها بود. اسلام در کنار بی عدالتی و اشرافی گری و ظلم به مستضعفین همواره دوگانه ی حکومت های به ظاهر اسلامی بود. افراد جاه طلب و زر مدار اسلام را به گونه ای در جامعه پیاده می کردند که با لذت های دنیوی مغایرت نداشته باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: از روزی که علمای اسلام قدرت حرف زدن پیدا کرده و در میان مردم نافذ شدند, بیگانه ستیزی و عدالت طلبی بر محوریت مطالبات مردم زنده شد. زمانی در ایران مسلک تصوف به جای شیعه و اسلام در عرصه ی قدرت بود و علمای اسلام به دلیل عدم اتهام به عثمانی گری با شاهان صفوی مدارا کردند.
 
وی افزود: علما در زمان صفوی بیشتر به دنبال رشد مکتب اسلام بودند و کمتر به مبارزه می پرداختند. زمانی رسید که خطر ریشه کن شدن اسلام فرا رسید و علما به دلیل ظلم آشکار حاکمان مبارزه را علنی و آشکار کردند.
 
بیگانه ستیزی جزء اصول اسلام است
 
این مورخ انقلاب اسلامی اظهار داشت: بیگانه ستیزی جزء اصول اسلام است و علما در جنگ میان ایران و روس حکم جهاد دادند. علمای اسلام در طول تاریخ، پناه مظلومین است و این اصل باید همواره حفظ شود.
 
وی با اشاره به درک بالای امام خمینی از اسلام بیان داشت: امام خمینی علی رغم روحیه ی انقلابی در دوران زعامت آیت الله بروجردی قدمی خلاف مرجعیت آن دوران برنداشتند. دلیل ساکت ماندن امام تا سال ۴۱ این بود که قدمی بر خلاف زعامت و منویات آیت الله بروجردی برندارد.
 
عدالت خواهی، ظلم ستیزی، دفاع از مظلومین و استقلال طلبی چهار اصل بی پایان علمای اسلام
 
روحانی گفت: تاریخ نویسان ماسون و فراماسونی در برابر حرکت های انقلابی ملا علی کنی و بیشتر علما قلم نویسی نکردند. فراماسون ها جریان پروتستانتیزم را برای استحاله ی اصالت های اسلام ناب براه انداختند تا اسلام واقعی ریشه کن شود اما موفق نشدند.
 
وی افزود: کمپانی رویتر به مدت هفتاد سال منابع ایران را به یغما برد و ملا علی کنی نهضتی براه انداخت که این قرارداد لغو شود. عدالت خواهی, ظلم ستیزی, دفاع از مظلومین و استقلال طلبی چهار اصل بی پایان علمای اسلام بود.
 
ستارخان مجاهد راه اسلام بود و راه علما را پاس می داشت
 
وی بیان داشت: به تعبیر علمای دوران مشروطه، منظور از مجلس در آن دوران، مجلسی است که طرفدار حق مردم و مستضعفین باشد نه نماینده ی حکام قدرت و ثروت!
 
روحانی گفت: خیلی از تحلیلگران سعی کردند تا حرکت ستارخان را با حرکت مزدورانی همچون تقی زاده هم وزن القا کنند. اما ستارخان مجاهد راه اسلام بود و راه علما را پاس می داشت. صحبت معروف ستارخان با کنسول روس که گفت "من زیر بیرق اسلام و حضرت عباسم و نیازی به بیرق شما ندارم" بی نظیر است. او در نامه ی معروف خود می نویسد "من به فتوای حضرات حجج اسلام نجف به پا خواسته ام و هرکسی از اطاعت نواب امام عصر دوری کند کافر است"
 
وی ادامه داد: ستارخان و شیخ فضل الله نوری پاسداران اصالت اسلام بودند و در راه جهاد اسلام به شهادت رسیدند. حرکت امام با حرکت های میرزای شیرازی و ملا علی کنی و شیخ فضل الله نوری و دیگر علما تفاوتی نداشت و درصدد پیاده کردن احکام اسلام بودند.
 
استکبار جهانی به اسم اعتدال و تعامل بسیاری از کشورها را وابسته ی خود کرده است
 
موسس مرکز اسناد انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: مقاومت در طول تاریخ عاملی است که اسلام به این مرحله از عزت و اقتدار برسد. حزب الله لبنان چکیده ی انقلاب اسلامی است و رژیم صهیونیستی و آمریکا از پس این قدرت اسلامی برنیامده اند. استکبار جهانی به اسم اعتدال و تعامل بسیاری از کشورها را وابسته ی خود کرده است.
 
وی افزود: امام تنها فردی بود که در مقابل کاپیتولاسیون فریاد زد و هیچیک از مدعیان ناسیونالیسم جرات اعتراض نداشتند. بسیاری جریان های سیاسی توان درک انقلاب اسلامی را ندارند چون مبارزات را در حد مبارزات پارلمانتاریسم تصور کرده و مبارزه با امریکا و اسراییل را خط قرمز خود می دانستند.
 
داعش و القاعده سرپنجه های به ظاهر اسلامی رژیم صهیونیستی هستند
 
وی بیان داشت: بسیاری از حکام عرب و ترک با شعار آزادی فلسطین نان خوردند اما در خدمت رژیم صهیونیستی بودند. پس از بیداری اسلامی گماشته های منطقه توان حمایت از اسراییل را از دست دادند.
 
روحانی اظهار داشت: یکی از طرفند های اسراییل برای مقابل با مردم منطقه اینست که سرپنجه های به ظاهر اسلامی درست کرد. داعش و القاعده سرپنجه های به ظاهر اسلامی رژیم صهیونیستی هستند.
 
خطر بزرگ برای ایران، نه آمریکا و نه اسراییل، بلکه خود آقای دکتر روحانی است
 
وی افزود: انقلاب اسلامی جهانی شده و رژیم صهیونیستی نابودشدنی است اما باید ایستاد و مقاومت کرد. ما اگر در مقابل نفوذ، قاطعانه نایستیم خطر جدی ایران را تهدید می کند.
 
وی با اشاره به خطراتی که کشور را تهدید می کند، گفت:خطر بزرگ برای ایران، نه آمریکا و نه اسراییل است، بلکه آقای دکتر روحانی و تفکرات اینچنین است. آقای روحانی آگاهانه به صحنه آمده تا اصالت های اسلامی را از بین ببرد. این آقایان دنبال این هستند که کشور ما را به دوران ستم شاهی بازگرداند. کوتاهی وعاظ و ائمه جمعه و روحانیت کشور نزد خدا پاسخگو هستند.
 
 آقای روحانی به جرم خیانت به کشور و دروغ و دوری از ولایت باید محاکمه شود.
 
مورخ انقلاب اسلامی بیان داشت: آن روزی که رهبری فرمودند من مذاکره را بیهوده می دانم, عمروعاص های امروز رهبری را مجبور به مذاکره کردند. روحانیت و ائمه جمعه باید در برابر مذاکره با شیطان نهضت براه می انداختند اما کوتاهی کردند. ما امروز رسوایی مذاکره و برجام را دیدیم و الخیر فی ما وقع.
 
روحانی افزود: اگر سیل نامه از  بسیج و روحانیت به ریاست جمهوری گسیل می شد آقای روحانی جرات مذاکره با امریکا را نداشت. نباید می نشستند و نظاره گر می شدند.
 
روحانی بیان داشت: این ها برای هر سخنرانی رهبری دهن کجی  نشان می دهند و باید مجازات شوند. یکی از بدعت های آقای روحانی این بود که مردم را از جریان مذاکرات دور نگه داشت. آقای روحانی به جرم خیانت به کشور و دروغ و دوری از ولایت باید محاکمه شود.
 
روحانی نه تنها علیه رهبری بلکه به صورت عریان بر امام هم شمشیر بست
 
وی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری باید از روحانی و احمدی نژاد عبور کنیم. روحانی به دلیل خیانت و احمدی نژاد به دلیل مکاتب ناسیونالیستی و شبهه ناک شایسته ی مملکت داری اسلامی را ندارند.
 
سید حمید روحانی بیان داشت: احمدی نژاد امتحان بدی داد و اندیشه های ایران پرستی و مکتب ایرانی ضربه ی سنگینی بر نهضت های اسلامی منطقه زد. امروز شرایط به مراتب بدتر شده است. روحانی نه تنها علیه رهبری بلکه به صورت عریان بر امام هم شمشیر بست. روحانی در حرم امام گفت که ما باید مانند متحجرین به مشتی کلمات بی روح امام محدود نکنیم!! خیانتی که آقای روحانی انجام داد بنی صدر نمی توانست بکند، باید مراقب بود.
 
وی با انتقاد از قصور شورای نگهبان افزود: ای کاش شورای نگهبان قبل از تصویب اعتبارنامه ایشان کتاب ایران و جهانی شدنشان را مطالعه می کرد. در این کتاب به نویسندگی آقای سریع القلم موارد متعددی خلاف نص اسلام نوشته شده است.
کد مطلب: 21125
مرجع : راه دانا
 


 
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۲۳:۴۶:۰۰
کاش گوینده بغض خودراکنارمی گذاشت (77145)
 
هدایت الله حبیبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۴ ۰۰:۰۹:۲۰
درود برسید حمید روحانی محقق برجسته و بی طرف وعادل (77221)
 
مجید زاهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۰۰:۰۸:۰۵
جناب اقای حبیبی بیطرف به کسی میگن که واقعا بی طرف باشه ایشون اصولگرا هستن بخاطر همین میگن از احمدینژاد هم باید عبور کنیم این حرف نه از روی عدالت هست نه از بی طرفی . از روی عدالت نیست چون اگه عدالت خواه بود مردی رو که تماما خودشو وقف مستضعفین کرده بود رو میدید و بی طرف نیست چون طبق عقاید اصولگراییش بر خلاف رهبر عزیز که فرمود احمدی نژاد انقلاب رو در دست گرفت و زنده کرد و خستگی ناپذیر بود . این اقایون خودشون رو به خواب زدند. (77701)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۰۱:۳۷:۲۲
متن ها مغرضانه است، به نظرم این جور تفکرات با جامعه آگاهی که داریم نتیجه عکس می دهد . با تشکر
اولین بار بود وارد سایت شما شدم (77192)
 
حسین ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۷ ۰۹:۴۲:۳۳
اینعا مغرضان نیست اینها واقعیت هست (77231)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۹:۱۳:۴۸
کاملا موافقم (77195)
 
بیطرف
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۱۹:۴۵:۰۶
باید به ایشان گفت اگر این صحبتها برای عدالت خواهی و اجرای اصول اسلام بود حداقل برای اینکه فرمایشاتتان کمی رنگ وبوی اسلامی بگیرد از اختلاسهای میلیاردی واز حقوقهای نجومی واز فاصله طبقاتی موجود هم انتقادی ولو ظاهری میکردید آیا آن موارد با عدالت اسلامی منافاتی ندارد ؟ (77367)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۹:۵۹:۱۷
ایشون دارن به ریشه ی اختلاسهای میلیاردی و حقوقهای نجومی و فاصله طبقاتی موجود انتقاد میکنن (77370)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۱۴:۱۳:۰۷
جانا سخن از زبان ما میگویی آقای روحانی اگر نفوذی نباشه مصداق بارز نفوذ پذیره و کسی که این رو نفهمه سواد سیاسی و دینی نداره (77389)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۷:۰۹:۱۶
سلام علیکم آفرین بر نفس دلکش ولطف سخنش روحانی تا زمانی روحانی است که از مدار ولایت خارج نشود اگر این منوال را ادامه دهد از ملت تودهنی خواهد خورد وعاقبتی بدتر از بنی صدر در انتظار اوست (77707)
 
مجید زاهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۰۰:۰۳:۵۳
با سلام . اقای روحانی اقای احمدینژاد داری چه مکتبی هست؟؟؟؟؟ جز این هست که از امام زمان سخن میگه؟؟؟؟ واقعا شرم داره که این حرفها رو به اقای احمدینژاد نسبت میدید. کسی که تمام سعی خودش رو کرد تا به مظلومان برسه و به اصولگرا و اصلاح طلب ها باج نداد میشه اهل مکنب چیچیالیسم . واقعا خجالت داره اقایون باید دوباره تاریخ مذهبی و سیاسی رو مرور کنند شماها در حوزه قسم خوردید که بیاید در سیاست تهمت بزنید؟؟؟؟؟ شرم داره تهمت زدن به کسی که برای اولین بار در سازمان ملل با صدای بلند امام زمان رو یاد اوری کرد و شیطاطین از جاشون بلند شدند و بیرون رفتند کداموتون میتونید یا جراتش رو دارید در سازمان ملل صدای امام زمانی بلند کنید؟؟؟؟؟ شما هنوز در تاریخ چند ساله بعد از انقلاب لنگ میزنید . احمدینژاد نمرده و نخواهد مرد به زودی راهها هموار خواهد شد و کسانی که به طمع گندم این پست و مقام اب در اسیاب دشمن ریختند متوجه خواهند شد.اگر احمدینژاد هم در این راه فدا شود احمدینژاد ها بیرون خواهند زد . ما رهرو راه علی هستیم . با مظلومان هم کاسه ایم .یا علی . (77700)
 
امیر کبیر ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۰۰:۵۸:۳۳
احمدی نژاد امیر کبیر معاصر ایران بود. ایشان هیچ خطایی نداشتند جز خدمت و فداكاری... ایشان یک مبارز بر حق هستند. حتی آوردن اسم احمدی نژاد و روحانی در یک جمله اشتباه هست چه برسه مقایسه روحانی با ایشان... روحانی دولت تذویر و طرفداری از قشر مرفه هست و عکس ایشان جناب آقای بزرگ مرد تاریخ ایران احمدی نژاد راهش ادامه دارد.... (77708)
 
علمدار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۰۲:۱۶:۱۳
با سلام افرین به این شجاعت و بیان عمار گونه در این برهه خاص که سید روحانی این مورخ و عالم ربانی به زمان خود بصیرت و کجی و انحراف را فریاد زده است اگر علمایی که دل بدنیا نبستند و همچون اباعبدالله فریاد هل من ناصر را سر دادند با شجاعت و عقلانیت .احسنت
یا زینب (77709)