بیشتر بدانید؛

وحشتناک‌ترين قبرستان‌هاي دنيا + تصاویر

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۴
Share/Save/Bookmark
 
برخي از قبرستانها به دليل دکوراسيون عجيب، معماري خاص و تاريخچه‌اي که دارند فضاي رازآلودي را به وجود مي‌آورند که براي بسياري از افراد بسيار وحشتناک به نظر مي‌رسد.
راهکارنیوز: قبرستان‌ها و آرامگاه‌ها براي اکثر مردم به عنوان مکانهايي ترسناک و غيرعادي شناخته مي‌شوند. با توجه به اينکه اين مکانها مربوط به مرگ و دنياي ناشناخته پس از آن هستند، طبيعيست که داستانهاي وحشتناک زيادي در مورد فعاليت‌هاي اشباح و ساير موجودات و اوهام ترسناک در آنها رواج داشته باشد. اما به جز داستانهايي که وجود دارد، برخي از قبرستانها به دليل دکوراسيون عجيب، معماري خاص و تاريخچه‌اي که دارند فضاي رازآلودي را به وجود مي‌آورند که براي بسياري از افراد بسيار وحشتناک به نظر مي‌رسد.

10-قبرستان چامولا

قبرستان چامولا (Chamula) که در روستاي سن خوان چامولا در جنوب ايالات چياپاس مکزيک قرار دارد در دهه 60 ميلادي به عنوان يک کليساي کاتوليک ساخته شد، اما از زماني که کشيش رسمي اين کليسا آن را ترک کرده است هيچ مراسم رسمي‌اي در آن برگزار نشده. به جز مواقع محدودي که کشيش روستاي همسايه به اين کليسا مراجعه مي‌کند، شمن‌ها (جادوگران محلي) از اين فضا براي ارائه محصولات و راهنمايي‌هاي خود استفاده مي‌کنند. مراسمات شفابخشي نيز در اين مکان برگزار مي‌شود و مرغ‌هاي قرباني شده در گوشه و کنار اين قبرستان ترسناک به وفور يافت مي‌شوند.

وحشتناک‌ترين قبرستان‌هاي دنيا9- قبرستان ساحره‌ها

قبرستاني که در مناطق کوهستاني نزديک به جاده برادرتون در ايالت تنسي آمريکا قرار دارد استمپس نام دارد، اما به دليل وجود ويژگي‌هاي عجيبي مثل تکه سنگ‌هاي چادر شکلي که براي سوزاندن مرده‌ها از آن استفاده مي‌شود و سنگ قبرهايي که اشکال ستاره مانند يا پنج ضلعي در آنها ديده مي‌شود، به قبرستان ساحره‌ها شهرت دارد. برخي از افراد محلي ادعا مي‌کنند که آقاي استمپس که اين قبرستان را ايجاد کرده از يک پنج ضلعي به عنوان امضا استفاده مي‌کرده است و به همين دليل از اين نشان‌ها در اين گورستان استفاده مي‌شود. البته اين افراد هيچ توضيحي براي حيوانات قرباني شده مختلفي که در اين قبرستان ديده مي‌شود ارائه نمي‌کنند!

وحشتناک‌ترين قبرستان‌هاي دنيا8- آرامگاه سنت لوئيس

آرامگاه شماره يک سنت لوئيس که در سالهاي 1780 در ايالت نيو اورلئان آمريکا احداث شده قديمي ترين و ترسناکترين قبرستان اين ايالت بوده و هنوز هم همه ساله افراد زيادي در آن به خاک سپرده مي‌شوند. به دليل سفره آبي که در زير اين قبرستان وجود دارد و نزديک به سطح زمين است، مردگان در دخمه‌ها و يا طاقهايي بر روي سطح زمين قرار داده مي‌شوند که فضاي ترسناکي را به وجود مي‌آورد. معمولا بازديدکنندگان ترجيح مي‌دهند که به تنهايي وارد اين آرامگاه نشوند.

وحشتناک‌ترين قبرستان‌هاي دنيا7- قبرستان قديمي يهوديان

قبرستان قديمي يهوديان در منطقه Josefov در پراگ، پايتخت جمهوري چک قرار دارد. اين آرامگاه که در منطقه يهودي نشين پراگ واقع شده از اوايل دهه 15 ميلادي مورد استفاده قرار گرفته و به اين دليل که طي اين سالها افراد زيادي بر روي يکديگر به خاک سپرده شده‌اند، داستانهاي زيادي در مورد آن وجود دارد. تخمين زده مي‌شود که 12 هزار سنگ قبر در اين آرامگاه وجود دارد و تاکنون بيش از صد هزار نفر در آنجا به خاک سپرده شده‌اند. گزارش‌هاي متعددي مبني بر ديده شدن روح يا فعاليت‌هاي عجيب در اين قبرستان منتشر شده است.

وحشتناک‌ترين قبرستان‌هاي دنيا6- آرامگاه سن ميشل

اين قبرستان که نام اصلي آن Cimitero di San Michel است در جزيره سن ميشل در ونيز ايتاليا قرار دارد. در اوايل قرن 19 ميلادي پس از اينکه ناپلئون ونيز را به تصرف خود در آورد، دفن مردگان در بافت اصلي تاريخي شهر ممنوع شد، به همين دليل مردم براي خاکسپاري بستگان خود به جزيره سن ميشل مراجعه کرده و اين جزيره را به گورستاني بزرگ تبديل کردند. مراسم خاکسپاري و انتقال اجساد به اين جزيره با قايق‌هاي مخصوص ونيزي (Gondola) انجام مي‌شد. حتي امروزه نيز افراد مي‌توانند قبرهاي اين جزيره را به مدت 10 سال اجاره کرده و مردگان خود را در آن خاک کنند. ايده جزيره‌اي که تماما متعلق به مردگان باشد قطعا ترسناک است.

وحشتناک‌ترين قبرستان‌هاي دنيا5- آرامگاه رکوله‌تا

اين آرامگاه معروف در منطقه رکوله‌تا (Recoleta) بوئنوس آيرس، پايتخت آرژانتين قرار داشته و به عنوان يکي از مهمترين مناطق گردشگري اين شهر توريست‌هاي زيادي را به سمت خود جلب مي‌کند. دروازه‌هاي نئوکلاسيک اين آرامگاه و ستونهاي يوناني و سرداب‌ها و مجسمه‌هاي هنري بسيار زيبا که داراي سبک‌هاي متنوع معماري است نمونه کاملي از هنر خاکسپاري قرن 19 و 20 ميلادي به شمار مي‌رود. يکي از زيباتري ويژگي‌هاي اين آرامگاه طراحي خيابان مانند آن و پياده رو‌هاي آن است. با اين تفاوت که پياده رو‌هاي اين شهر زيبا براي مردگان طراحي شده است!


وحشتناک‌ترين قبرستان‌هاي دنيا4- قبرستان گلادياتور

در شهر اِفِسوس (Ephesus) ترکيه قبرستاني وجود دارد به گورستان گلادياتورها مشهور است. جنگجوياني که در ميدان‌هاي مبارزاتي رومي‌ها کشته مي‌شدند در اين قبرستان به خاک سپرده مي‌شدند. باستان شناسان بقاياي 67 مرد 20 تا 30 ساله را در اين محل پيدا کرده‌اند که داراي زخم‌هاي متعددي بودند. گفته شده که اين زخم‌ها بر اثر مبارزه افراد با حيوانات، تبه‌کاران و ساير گلادياتورها به وجود آمده است. اولين بار باستان شناسان با مشاهده تصاوير مربوط به گلادياتورها که بر روي سنگ قبرها کشيده شده بود به تدفين اين افراد جنگجو در اين محل پي بردند.


وحشتناک‌ترين قبرستان‌هاي دنيا3- قبرستان شاد

اين قبرستان در روستاي ساپانتا کشور روماني واقع شده است. سال 1935 بود که "ائون استان پاتراس” تصميم گرفت تا خاطره شادي از رفتگان بر جاي بگذارد و به همين دليل شروع به حکاکي بر روي چوب‌هاي رنگي‌اي کرد که در آنها معمولا داستان مرگ شخص و يا يکي از خاطرت او به تصوير کشيده مي‌شدند. همچنين قطعه شعري نيز که مربوط به اين فرد بود بر روي اين چوب‌ها نوشته مي‌شد. در قبرستان تصاويري که مربوط به وقايع تلخ، جنگ جهاني دوم و رژيم کمونيست روماني است نيز به تصوير کشيده شده است. پس از مرگ پاتراس، دستياران او بزرگترين و زيباترين سنگ قبر را براي او در اين آرامگاه نصب کردند.


وحشتناک‌ترين قبرستان‌هاي دنيا2- دخمه‌هاي کاپوچين

مردگان در دخمه‌هاي کاپوچين در سيسيل ايتاليا به شکل ترسناکي نگهداري مي‌شوند، آنها موميايي شده و با لباس‌هاي معمول خود در کنار يکديگر به ديوار تکيه داده شده يا بر روي صندلي و تابوت نگهداري مي‌شوند. امروزه حدود هشت هزار نفر، از ثروتمندان و اشراف زادگان سيسيل گرفته تا راهب‌ها در اين دخمه که از قرن 16 ميلادي مورد استفاده قرار گرفته است وجود دارند. البته روش موميايي کردن اجساد نيز در اين سالها فرق کرده است، مثلا روزالينا لومباردوي دو ساله که در سال 1920 بر اثر بيماري از دنيا رفته است به گونه‌اي موميايي شده که حتي صورت او نيز سالم مانده است.


1-گورستان هايگيت

گورستان‌هايگيت يک آرامگاه متعلق به عصر ويکتوريايي است که در يک فضاي 14 هکتاري با درختان بسيار بلند در نزديکي لندن قرار گرفته است. اين قبرستان داراي 53 هزار سنگ قبر بوده و 170 هزار نفر در آن دفن شده‌اند. اين منطقه همچنين به عنوان يک فضاي طبيعي حفاظت شده نيز شناخته مي‌شود. چيزي که اين گورستان بزرگ را ترسناک کرده مجسمه‌هاي فراواني از انسان‌ها، حيوانات و فرشتگان است که نشان از علاقه شديد مردم دوران ويکتوريا به خدايان و تمدن قديم مصري دارد. بسياري از مجمسه‌هاي قديمي اين محل در حال پوسيدگي بوده و نماد تمايل انسان به زوال هستند.

وحشتناک‌ترين قبرستان‌هاي دنيا


البته قبرستان‌هاي ترسناک يا جالب ديگري نيز در گوشه و کنار دنيا وجود دارند. براي مثال قبرستان تجهيزات هوايي در آريزوناي آمريکا يا قبرستان کشتي‌ها در آفريقا از اين دست از گورستان‌هاي جالب دنيا هستند. در پايگاه نيروي هوايي دنيس مونتهن در ايلات آريزوناي آمريکا، بزرگترين گورستان هواپيماي دنيا قرار دارد، اين محل از سال 1925 مقصد نهايي هواپيماها و تجهيزات هوانوردي‌اي بوده که به دلايل مختلف از چرخه‌ي کار خارج شده‌اند و خاطرات تاريخي از جنگ‌هاي جهاني اول و دوم، جنگ سرد و حتي جنگهاي جديد آمريکا را به نمايش مي‌گذارد. در غرب آفريقا نيز در شبه جزيره‌اي که متعلق به آفريقاي غربي و موريتاني است بزرگترين قبرستان کشتي‌ها قرار دارد. اين محل از دهه بيست ميلادي به عنوان جايي براي رها کردن کشتي‌ها مورد استفاده قرار گرفته و تا به امروز حدود 300 کشتي در آن براي هميشه پهلو گرفته‌اند.
کد مطلب: 21672
مرجع : خبرگزاری آریا