به بهانه اذعان پرویز امینی به دوقطبی در انتخابات۹۶

نفهمیدن فلسفه‌ی توصیۀ رهبری، موجب نقض‌غرض ایشان توسط مدعیان شد

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
خون‌دلی که امام‌امت از این جماعت سربه‌سجود آیه‌خوان که صرفا فرمایشات ایشان را طوطی‌وار و بدون تامل در جوانب و اطراف آن تکرار می‌کنند، می‌خورد از لیبرال‌هایی که شمشیر را از رو بر ایشان بسته‌اند نمی‌خورد.
گروه سیاسی راهکارنیوز/محمدسعید ابراهیمی: انتخابات۹۶ با توجه به شرایط‌منطقه و حضور داعش در پشت مرزهای کشور از حساسیت بالایی برخوردار بود ولذا برای مصون‌ماندن کشور از خطر، می‌بایست انتخابات در کمال آرامش و به دور از تنش برگزار می‌شد.

از این رو و با توجه به رویکرد صفر و صدی جامعه نسبت به دکتراحمدی‌نژاد که از یک سو طرفداران متعصب و از طرف دیگر، مخالفان سرسخت دارد که پیامد این امر دوقطبی شدن جامعه بود، امام‌امت بر حسب مصلحت برادرمومن خویش را توصیه به عدم حضور در انتخابات نمودند و برای اینکه خنّاسان این مصلحت‌اندیشی را فقدان‌صلاحیت دکتراحمدی‌نژاد وانمود ننمایند، تصریح کردند که فلسفه این توصیه دوقطبی‌نشدن فضای انتخابات است.

اینکه رهبرانقلاب علت چنین توصیه‌ای را تصریح کرده و به اصطلاح این توصیه را منصوص‌العله نمودند، علاوه بر اینکه با هدف بستن راه بر تحلیل‌های مغرضانه علیه دکتر احمدی‌نژاد صورت گرفت، بدین سبب بود که سیاسیون بدانند مخاطب این توصیه صرفا یک شخص خاص نیست بلکه برای معظم‌له صرفا دوقطبی‌نشدن انتخابات مهم است.

به بیان دیگر چنانچه تحت شرایطی حضور دکتراحمدی‌نژاد به کارزار انتخابات موجب ایجاد دوقطبی نمیشد، این امر خلاف توصیه معظم‌له محسوب نمی‌شد و نیز در صورتی که اشخاص دیگری با ورود به عرصه انتخابات، فضا را دوقطبی می‌کردند توصیه رهبری نقض می‌شد.

پس از علنی شدن توصیه رهبری، دکتراحمدی نژاد طی صدور اطلاعیه‌ای تبعیت خود از این توصیه را اعلام نمود و ابراز داشتند که در انتخابات پیش‌رو نامزد نخواهند شد و چندی بعد نیز دعوت اصولگرایان برای حمایت از کاندیداهای آنان را به علت اجتناب از پیدایش دوقطبی، رد کرد اما در آستانه انتخابات و با تغییر شرایط و دوقطبی شدن انتخابات، برای تغییرصحنه انتخابات و تبدیل آن به سه‌قطبی به انتخابات ورود کرد.

حمایت دکتراحمدی‌نژاد از حمیدبقایی و ثبت‌نام حمایتی وی برای افزایش‌احتمال تاییدصلاحیت بقایی، اما با واکنش سطحی‌نگرانه چهره‌های اصولگرا همراه شد و عده‌ای بدون توجه به روح کلام امام‌خامنه‌ای، اقدام احمدی‌نژاد در جهت شکستند و قطبیِ‌ایجادشده را تمرّد از توصیۀ معظم‌له، عنوان کردند.

به هر تقدیر احمدی‌نژاد و بقایی از نظر شورای نگهبان _که حسن روحانی را واجد صلاحیت دانسته بود_ فاقدصلاحیت، تشخیص داده شدند و از حضور در کارزار انتخابات بازماندند ولی با این وجود، به اذعان تحلیل‌گران اصولگرا انتخابات۹۶ در غیاب احمدی‌نژاد نیز دوقطبی شد.

همانطور که ذکر شد سطحی‌نگری اصولگرایان موجب نقض‌غرض رهبرانقلاب گشت و اکنون شاهد آنیم فردی که برای ازبین بردن دوقطبی وارد عرصه شده بود به سرپیچی از توصیه‌رهبری متهم و آن که با کاندیداتوری‌اش دوقطبی "انقلاب_ضدانقلاب" را سامان داد نه تنها به علت نقض‌توصیه رهبری مورد شماتت واقع نمی‌شود بلکه توسط مدعیان‌ولایتمداری تجلیل و تقدیس می‌شود.

آری، خون‌دلی که امام‌امت از این جماعت سربه‌سجود آیه‌خوان که صرفا فرمایشات ایشان را طوطی‌وار و بدون تامل در جوانب و اطراف آن تکرار می‌کنند، می‌خورد از لیبرال‌هایی که شمشیر را از رو بر ایشان بسته‌اند نمی‌خورد.
کد مطلب: 21735