نامۀ سرگشادۀ عبدالرضا داوری به حسن روحانی از زندان اوین

آقای روحانی! خودتان گفتید: بسیار مهم است که قضات، ضابطان و همه مراحل قضایی از تمایلات حزبی و جناحی منتفع نباشد؛ نه این که متهم را احضار کنیم تا ادله زاییده شود

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۲
Share/Save/Bookmark
 
حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق و کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، در تداوم بازداشت غیر معمول قبلی که پس از ۷ ماه با قرار کفالت آزاد شدند، مجدداً روز گذشته بدون تفهیم اتهام جدید، بازداشت و به سلول انفرادی در بند ۲۴۱ زندان اوین انتقال یافته‌اند.
به گزارش راهکارنیوز، دکتر عبدالرضا داوری که چندی پیش به علتی واهی و موهوم (جزئیات اینجا) بازداشت و در حال گذراندن دوران محکومیت خود است در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور نسبت به بازداشت مجدد و بدون تفهیم اتهامِ حمید بقایی (معاون اجرایی دولت سابق) در روز یکشنبه (اینجا) خواستار اجرای صحیح قانون اساسی شد. متن این نامۀ سرگشاده بدین شرح است:

باسم رب المظلومین

حجت الاسلام جناب آقای حسن روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیات

احتراماً هفته گذشته جنابعالی در همایش هفته قوه قضائیه اظهار داشتید: "بسیار مهم است که قضات، ضابطان و همه مراحل قضایی از تمایلات حزبی و جناحی منتفع نباشد؛ نه این که متهم را احضار کنیم تا ادله زاییده شود".

تنها به فاصله ۶ روز از اعلام این مواضع، جناب آقای حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق و کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، در تداوم بازداشت غیر معمول قبلی که پس از ۷ ماه با قرار کفالت آزاد شدند، مجدداً روز گذشته بدون تفهیم اتهام جدید، بازداشت و به سلول انفرادی در بند ۲۴۱ زندان اوین انتقال یافته‌اند.

از آنجا که در روند پرونده سازی علیه ایشان، وزارت اطلاعات تحت امر جنابعالی نیز به عنوان ضابط قضایی نقش قابل توجهی داشته است، از جنابعالی توقع می‌رود در صورت پایبندی عملی به مواضع اعلامی خود و در راستای دفاع از حقوق شهروندی جناب آقای مهندس حمید‌ بقایی و ممانعت از نقض قانون اساسی در روند پرونده سازی کنونی، وفق مواد ۱۳ الی ۱۵ قانون "تعیین حدود وظایف و اختیارات و مسئولیت های ریاست جمهوری اسلامی ایران" اقدامات لازم را معمول نموده تا سوگندتان در پیشگاه قرآن کریم به منظور پاسداری از قانون اساسی، مخدوش نگردد.

عبدالرضا داوری،  ۱۹ تیر ۱۳۹۶، بند ۴ زندان اوین
کد مطلب: 21736