۲
 
به بهانۀ بازداشت مجدد حمید بقایی؛

امید به اخذ اعتراف کذب از بقایی، علت‌العلل بازداشت مجدد/ ردپای آمران آزار روحی همسر شهید امامی در بازجویی از بقایی

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۳
Share/Save/Bookmark
 
فشارهای روانی از جمله ۵ماه بازداشت‌انفرادی که بر حمید بقایی اعمال شد، ناخودآگاه آزارهایی که بازجوهای تحت فرمان سعیدحجاریان _که از قضا در این دولت نیز نقشی پررنگ دارد_ بر همسر شهید سعیدامامی وارد می‌آوردند را در ذهن تداعی می‌کند که برای وادارنمودن وی به اقرار دروغین، این بانوی عفیفه را تهدید به انجام اعمال‌شنیع می‌نمودند.
 
راهکارنیوز/محمدسعید ابراهیمی: حمیدبقایی اولین بار در سال ۹۴ با شکایت دولت یازدهم و به دلایل نامعلوم بازداشت شد و پس از سپری شدن ۲۲۵ روز به دلیل عدم‌توفیق بازپرس پرونده در جمع‌آوری ادله علیه وی، با قرار کفالت آزاد شد.

۲۲۵ روز بازداشت بقایی بدون وجود ادله دال بر مجرمیت وی در حالی صورت گرفته است که اصل ۳۲قانون اساسی مقرر می‌دارد: "... در صورت‏ بازداشت‏، موضوع‏ اتهام‏ باید با ذکر دلایل‏ بلافاصله‏ کتبا به‏ متهم‏ ابلاغ‏ و تفهیم‏ شود و حداکثر ظرف‏ مدت‏ بیست‏ و چهار
ساعت‏ پرونده‏ مقدماتی‏ به‏ مراجع صالحه‏ قضایی‏ ارسال‏ و مقدمات‏ محاکمه‏، در اسرع‏ وقت‏ فراهم‏ گردد..."

نکته مهم‌تر از بازداشت ۲۲۵روزه حمید بقایی که با احتساب ۲۴ساعت مصرح در قانون اساسی به عنوان میزان معمول و قانونی بازداشت‌موقت، ۲۲۴روز آن غیرقانونی بوده است؛ درخواست‌ بازجویان در دوره بازداشت از وی بوده است.

توضیح آنکه در زمان بازداشت حمید بقایی در بند۲۰۹ زندان اوین، بازجویان یک نهادخاص از وی می‌خواهند برای رهایی خود اعتراف نماید که مشایی جاسوس سرویس‌های اطلاعاتی رژیم‌صهیونیستی و دکتراحمدی‌نژاد نیز جاسوس کشور متخاصم آمریکاست!!!

فشارهای روانی از جمله ۵ماه بازداشت‌انفرادی که بر حمید بقایی اعمال شد، ناخودآگاه آزارهایی که بازجوهای تحت فرمان سعیدحجاریان _که از قضا در این دولت نیز نقشی پررنگ دارد_ بر همسر شهید سعیدامامی وارد می‌آوردند را در ذهن تداعی می‌کند که برای وادارنمودن وی به اقرار دروغین، این بانوی عفیفه را تهدید به انجام اعمال‌شنیع می‌نمودند.

حمیدبقایی پس از سپری کردن ۲۲۵روز حبس ناعادلانه با دستور مقام‌عظمای ولایت و با صدور قرار کفالت توسط بازپرس پرونده، از محبس رهایی می‌یابد.

اینک اما مجددا وی را از مقابل منزلش دستگیر نموده‌اند و بازپرس پرونده به بهانه اینکه ما آدرس شما را در اختیار نداریم!! قرار کفالت صادر شده را به قرار وثیقه تبدیل و آزادی وی را مشروط به تودیع وثیقه‌ای به مبلغ ۵۰۰میلیارد ریال، کرد.

سوای اینکه بازداشت مجدد حمیدبقایی به بهانه واهی، ناشی از کینه‌های بدریه و حنینیه‌ی دولت‌روحانی از روشنگری‌های حمیدبقایی در ایام منتهی به انتخابات است، این امر دهان‌کجی به رهبرانقلاب که چندی پیش دستور آزادی معاون اجرایی دولت دهم را صادر کرده بودند نیز محسوب می‌شود.

حال سوال اینجاست چرا کسی که تلویحا و تصریحا و به کرّات به امام‌امت دهان‌کجی نموده توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت می‌شود و چرا دستگاه‌قضا در این امر با وی همکاری و تشریک‌مساعی می‌کند؟

به تعبیر حسین قدیانی، "شورای نگهبان و دستگاه قضا، تاج  سر ما اما… اما یک‌وقت‌هایی راستش آن‌قدر احساس دوری از نظام می‌کنم که هیچ نمی‌فهمم چرا مرا «جدی‌ترین اپوزیسیون جمهوری اسلامی» نمی‌خوانند...اعصاب ما از دست خودشما خراب است"

آری، اعصاب عدالت‌خواهان از عملکرد این دو نهاد خراب است و بیش از همه چیز، از این حیث ناراحت و نگرانیم که مباد این عملکرد نهادهای منتسب به رهبری، به پای امام‌مظلوم‌امت نوشته شود.
کد مطلب: 21738
 


 
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۲:۲۵:۳۲
لعنت الله علی القوم الظالمین
لعنت الله علی الشیاطین العین (77772)
 
گل نرگس
Denmark
۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۰۸:۱۳:۰۴
و اگر دقت کنید همه چی دارد به پای رهبری نوشته میشود. واصلا هدف همه این آقایان هست تا خود را پشت رهبری پنهان کنند و در اذهان عمومی مسئلویت کثافت کاری های خود را رهبری جلوه دهند. دلیلی اصلی حملات به احمدی نژاد در دیروز و امروز هم این بوده که احمدی نژاد یک بازوی توانمند ولایت هست و به معنای واقعی کلمه حامی ولایت و همانطور که خودشان گفتند خاکریز رهبری بوده و آقایان او را مزاحمی در این راه میبینند. و این وظیفه رسانه هایی مثل شماست تا با روشنگری خود ضمن حمایت از احمدی نژاد و رفع ظلمهای رواداشته در حق وی، رهبری مظلوم را نیز از این مظلومیت درآوردید. خواهشمندم فعالیت خود را در این زمینه بیشتر کنید. چرا که امروز دیگر حتی در اذهان برخی حامیان ولایتمدارترین مسئول جمهوری اسلامی هرچند خیلی اندک ننسبت به رهبری شک و شبهه ایجاد شده و باید این شک و شبهه برطرف و نوک پیکان همه به سمت مسبب اصلی و مسئولین بی کفایت جمهوری اسلامی که لکه ننگی بر دامان انقلاب هستند چرخانده شود. (77777)