رئیس جمهور از کدام حقوق شهروندی سخن گفت؟!

آقای روحانی! دیده‌اید با چه بهانه‌هایی مردم را سركیسه می‌كنند؟ اگر در هر اداره‌ای یك دوربین نصب كنید و فیلم رفتار با مردم را ببینید آنوقت دیگر برای فریب شعار نخواهید داد كه مردم آزادی در حجاب و كنسرت می‌خواهند تا نشاط و شادی داشته باشند! / پیشنهادی به آقای آملی داده شد اما متاسفانه فرمودند شأن قاضی لطمه می‌خورد!

تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۹
Share/Save/Bookmark
 
اگر واقعا مایلید مردم شاد باشند به فرموده مولا امیرالمومنین بركارگزارانتان عیون (همان دوربین در این روزگار) بگمارید تا اگر حق بیچاره‌ای را ضایع كردند محكومش هم نكنند كه به مامور دولت یا قاضی نازك‌تر از گل گفته است!
به گزارش راهکارنیوز، دکتر مهدی کوچک‌زاده استاد دانشگاه و نمایندۀ مردم تهران در مجلس هفتم، هشتم و نهم شورای اسلامی در نامه‌ای سرگشاده به رئیس جمهور نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم
آقای روحانی !
برای اینكه كمی با حقوق شهروندی در عمل آشنا شوید بفرمایید؛
تا به حال خودتان از بعد اینكه به یمن انقلاب محرومان  به جاه و مقام رسیدید یا یكی از اینها كه در تصویر برایتان كف می‌زنند برای انجام امور شخصیشان به ادارات حكومتی مراجعه كرده‌اند تا ببینند عزیز كرده‌های بی‌صلاحیت كه به صِرفِ داشتن رابطه با بَرمسندنشستگان؛ سكاندار نامشروع میزی شده‌اند، با كرامتِ مردم چه می‌كنند؟
آقای روحانی!
تا به حال خدمتگزارانتان به شما گفته‌اند در وزارت صنایع برای گرفتن موافقت با یك امر تولیدی با مردمی كه پارتی ندارند چه می‌كنند؟
آقای روحانی!
آیا تا به حال شنیده‌اید در ادارات كشاورزی برای دادن حق و سهم مردم تولید‌گر در عرصۀ كشاورزی چه می‌كنند؟
آقای روحانی!
آیا تا به حال وزیر دادگستری‌تان برایتان نقل كرده در دادسراها و دادگستری‌ها چه رفتاری با ارباب رجوع دارند؟
آقای رئیس جمهور!
آیا تا به حال به یكی از ادارات مالیاتی برای دادن مالیات سر زده‌اید؟ تا ببینید برای دادن پول و نه گرفتن آن، یك مامورِ جزء با مردم چه رفتاری دارد؟
آقای روحانی !
تا به حال برای گرفتن مثلاً شناسنامه یا كارت ملی مفقود شده یا هر امر اداری دیگر دیده‌اید چند جور كپی و اصل از مردم بیچاره طلب می‌كنند؟
آقای روحانی!
تا به حال برای ثبت نام فرزند یا نوه شخصاً به یكی از مدارسی كه طبق قانون اساسی باید مجانی ثبت نام كنند رفته‌اید؟ آیا دیده‌اید با چه بهانه‌هایی مردم را سر كیسه می‌كنند؟
آقای روحانی!
اگر فقط در هر اداره‌ای كه با مردم سر و كار دارد یك دوربین نصب كنید و نمی‌گویم هر روز بلكه ماهی یكبار فیلم رفتار را با مردم مظلوم ببینید آنوقت دیگر برای فریب مردم شعار نخواهید داد كه مردم آزادی در حجاب و كنسرت می‌خواهند تا نشاط و شادی داشته باشند!
عین این پیشنهاد در مورد نصب دوربین بالای سر كاركنانی كه با مردم سر و كار دارند را به آقای آملی هم دادم و خواستم رفتار برخی قضات كه به حیثیت همه دستگاه قضا لطمه می‌زنند با دوربینی كه فقط خودشان بتوانند بازبینی كنند ثبت و ضبط كنند اما متاسفانه فرمودند شأن قاضی لطمه می‌خورد! و من با خودم گفتم چه بیچاره‌اند مردمی كه شأنشان را هر نابكاری می‌تواند زیر پا لگدمال كند!
آقای روحانی !
اگر واقعا مایلید مردم شاد باشند به فرموده مولا امیرالمومنین بركارگزارانتان عیون (همان دوربین در این روزگار) بگمارید تا اگر حق بیچاره‌ای را ضایع كردند محكومش هم نكنند كه به مامور دولت یا قاضی نازك‌تر از گل گفته است!
اگر واقعاً دنبال احقاق حق شهروندان هستید این گوی و این میدان بسم الله!
کد مطلب: 21756