۳
 
در پاسخ به شیطنت دادستان دیوان محاسبات؛

در پسِ این روش غیراخلاقیِ دادستان دیوان محاسبات، چه اهداف و انگیزه‌هایی نهفته است؟! / آقای فیاض شجاعی اگر بخواهیم از شما به اتهام دروغ‌گویی و تشویش اذهان عمومی شکایت کنیم، به کجا باید مراجعه کنیم که امید به رسیدگی وجود داشته باشد؟!

تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۲
Share/Save/Bookmark
 
آقای فیاض شجاعی اگر بخواهیم از شما به اتهام دروغ‌گویی و تشویش اذهان عمومی شکایت کنیم، به کجا باید مراجعه کنیم که امید به رسیدگی وجود داشته باشد؟ زیرا پیش از این از معاون اول رئیس جمهور فعلی در ارتباط با تهمت، افترا و دروغ پراکنی شکایت شد اما با وجود صدها برگ سند، هرگز مورد رسیدگی قرار نگرفت! در برابر چنین شرایطی، بسیاری از مردم برخورد با دکتر احمدی‌نژاد و همکاران نزدیک ایشان را نوعی تلاش برای منحرف کردن افکارعمومی از مسائل اصلی کشور تلقی می‌کنند.
به گزارش راهکارنیوز، دادستان دیوان محاسبات اخیراً اعلام کرده است که علیه دکتر احمدی نژاد هفت حکم قطعی صادر شده و همه هم در حال اجراست.

فیاض شجاعی با بیان این مطلب افزوده است بالاترین حکم، انفصال از خدمات دولتی است که به آن اعدام اداری می گویند!

دادستان دیوان محاسبات در این خصوص چنین توضیح داد: "به تخلفات آقاي احمدي‌نژاد كه منجر به ضرر به بيت‌المال شده است رسيدگي شده، يعني هم راي صادر شده و هم راي قطع شده و اتفاقا شروع به اجرا شده است. اما به جهت اينكه آرا و ضرر و زيان‌هايي كه ناشي از تصميمات ايشان بود آنقدر بزرگ است كه زمينه اجراي آن را نداريم. خوب بايد چه كنيم؟! ايشان اصلا اموالي ندارد كه كفاف اين موارد را بكند.
ايشان در يك مورد به بيش از هفت هزار ميليارد تومان محكوم شده. در اين مورد راي صادر و قطعي شده و به مجلس هم اعلام شده است.
تخلفات ایشان غالبا از این نوع است که ايشان دستور مستقيم داده است. مثلا در سازمانی گفته‌اند فلان كار را نمي‌توانيم انجام دهيم اما ايشان نوشته: «بسمه تعالي اقدام شود»
كل اموال ايشان به دو ميليارد تومان نمي‌رسد. عنوان شد كه او را ممنوع‌الخروج كنيم اما معمولا كسي را ممنوع‌الخروج مي‌كنند كه ممكن است مخفيانه برود و از دسترس خارج شود. اما در اين سطح چنين موضوعي منتفي است. او آب بخورد نظام متوجه مي‌شود!.
رئیس جمهور سابق در دوره رياست‌جمهوري‌اش با اين لحن از خودش دفاع مي‌كرد كه موضوع چندان به شما ربطي ندارد. اما بعد از دوره رياست‌جمهوري‌اش همه موارد را با دقت و جزييات توضيح مي‌داد."


این در حالی است که بر اساس اخبار دریافتی، حکم دیوان محاسبات درباره محکومیت دکتر احمدی نژاد درخصوص تامین یارانه مردم از محل منابع میعانات گازی، نفت و مالیات، در مرحله تجدید نظر نقض و اعلام شده که مبلغ ۷۰۰۰ میلیارد تومان، بدهی سازمان هدفمندی محسوب می شود که باید از محل منابع هدفمندی باز پرداخت شود و ربطی به دکتر احمدی نژاد ندارد!.

بر پایۀ این گزارش، پس از مصوبه دولت قبل برای واریز ۷۰۰۰ میلیارد تومان به حساب هدفمندی یارانه ها، مجلس به ریاست علی لاریجانی، مصوبه دولت را متوقف کرد اما چون مصوبه اجرا شده و یارانه مردم پرداخت شده و توقف مصوبه دولت موضوعیت نداشت، حکم اولیه دیوان محاسبات هم از موضوعیت افتاد و در تجدید نظر نقض شد.

در همین خصوص مشاور رسانه ای رئیس دولتهای نهم و دهم در یادداشتی با عنوان «محاسبات یک دادستان!» نوشت:

هرگاه جریان اصیل انقلاب و شخص دکتر احمدی نژاد با یک مطلوبیت فکری و سیاسی در جامعه مواجه می شوند، دادستان دیوان محاسبات در نقش یک فعال سیاسی به انجام تبلیغات سوء علیه دولت قبل و رئیس جمهور سابق مبادرت می ورزد و این بار نیز وی در مصاحبه با یکی از روزنامه های زنجیره ای به دروغ پراکنی علیه دکتر احمدی نژاد و تشویش اذهان عمومی پرداخته است!

آقای فیاض شجاعی که بر اساس ارزیابی روزنامه اعتماد ، راه رسیدن به مقام دادستانی دیوان محاسبات را به صورت جهشی طی کرده است، در این گفت و گو با مطرح کردن برخی ادعاهای دروغین، چنین وانمود کرده است که دکتر احمدی نژاد در هفت پرونده به صورت قطعی محکوم شده و این احکام نیز در حال اجرا می باشد.

نوع ورود دادستان دیوان محاسبات به مسائل سیاسی ، بسیار سطح پایین و سخیف است و پاسخ به آن غیرضروری به نظر می رسد اما از آنجا که طبق روال معمول ، جریانات سیاسی همسو با ایشان از آن به عنوان مستمسکی برای تخریب و توهین بیشتر علیه جریان اصیل انقلاب بهره می برند، لازم می دانم به تبیین نکاتی در این زمینه بپردازم .  

از دادستان دیوان محاسبات سئوال می کنم اولا شما به چه مجوزی اقدام به مصاحبه مطبوعاتی علیه افراد می کنید؟ کدام قانون به جناب عالی اجازه داده است تا هر از گاهی علیه رئیس جمهور سابق و دولت قبل سخنان کذبی را در رسانه ها منتشر کنید و اذهان عمومی را علیه او و خادمان ملت مشوش سازید؟ مگر شما نمی گویید ایشان را در هفت پرونده به صورت قطعی محکوم کرده اید و این احکام در حال اجراست؟ آیا ممکن است توضیح دهید این احکام چیست و چه ارتباطی با دکتر احمدی نژاد دارد؟ آیا شما دکتر احمدی نژاد را ممنوع المعامله و ممنوع الخروج کرده و اموال ایشان را توقیف یا حساب های شان را مسدود کرده اید؟ آیا می شود گزارش دقیق و صریحی از این موارد به ملت ایران ارائه کنید؟  

آقای دادستان شما ادعا کرده اید که دکتر احمدی نژاد به صورت مکتوب از خود دفاع کرده است و حتی در سخنانی موهن ، ادعا کرده اید که ایشان در زمان ریاست جمهوری با لحن ديگري توضيح مي داد و مي گفت كه خيلي به شما ارتباطي ندارد اما بعد از دوره رياست جمهوري به صورت جزيي و ريز موارد را توضيح داده است.

قانون اساسی دیوان محاسبات را هرگز برای سئوال از رئیس جمهور ذیصلاح ندانسته است و بر همین اساس دکتر احمدی نژاد ، هیچگاه از در برابر اتهامات بی پایه و اساسی که شما به عنوان دادستان یک نهاد زیر مجموعه مجلس شورای اسلامی به ایشان نسبت داده اید، از خود دفاع نکرده است . اگر صادق هستید ، متن دفاعیات مورد ادعایتان را منتشر کنید تا مردم سره را از ناسره تشخیص دهند و به این امر واقف شوند که چه کسانی دروغ می گویند و سرنوشت آنان را چه کسانی رقم می زنند.   

به این ترتیب از آقای فیاض شجاعی سئوال می کنم که اگر بخواهیم از شما به اتهام دروغ گویی و تشویش اذهان عمومی شکایت کنیم، به کجا باید مراجعه کنیم که امید به رسیدگی وجود داشته باشد؟ زیرا پیش از این از معاون اول رئیس جمهور فعلی در ارتباط با تهمت ، افترا و دروغ پراکنی شکایت شد اما با وجود صدها برگ سند ، هرگز مورد رسیدگی قرار نگرفت!

آقای شجاعی ممکن است امروز برخی صاحبان تریبون ، به اتکاء بعضی مراکز قدرت ، از مرزهای انسانی ، قانونی و اخلاقی عدول کنند، اما تردید نکنید که سرانجام ، اراده الهی در حمایت از مظلوم جاری خواهد شد.

افکار عمومی ، سخنان جناب عالی را در ادامه سناریوی برخورد با جریان اصیل انقلاب ، دکتر احمدی نژاد و همکاران صدیق و خدوم ایشان ارزیابی می کند و صد البته انتظار می رود به زودی سایر بازیگران نیز نقش خود را در این نمایش ایفا کنند.

دادستان دیوان محاسبات ادعا کرده است که آقای احمدی نژاد اگر آب بخورد، نظام از آن مطلع می شود. اینگونه ادعاها را معمولا کسانی مطرح می کنند که ارتباطات ویژه ای با بخش های اطلاعاتی و امنیتی کشور دارند! آیا دادستان محترم همچنان قصد دارند به پست های بالاتر ارتقاء جهشی داشته باشند؟

دادستان دیوان محاسبات همچنین ادعا کرده است که دو پرونده از هفت پرونده محکومیت رئیس جمهور سابق غیرنفتی بوده است و خبرنگار از وی می پرسد که ماهیت این دو پرونده چه بوده است و دادستان می گوید که فعلا از آنها عبور کنیم! اینگونه سخن گفتن ، مصداق روشن تشویش اذهان عمومی است. سوال این است که در پس این روش غیراخلاقی، چه اهداف و انگیزه هایی نهفته است؟

در شرایط امروز کشور مسائل بسیار مهمی در حال وقوع است. از یک سو در نتیجه ناکارامدیهای بارز دولت یازدهم به رغم برخورداری از حمایت های بی دریغ مجلس شورای اسلامی، مردم تحت فشارهای بی سابقه اقتصادی قرار دارند و از سوی دیگر دشمن به اعمال تحریم های جدید مبادرت ورزیده است. این در حالی است که دولت کنونی در عرصه دیپلماسی خارجی با شکست های پی در پی مواجه گردیده و قراردادهای بزرگی نیز با طرفهای خارجی منعقد می شود که در باره آنها سئوال های بدون پاسخ فراوانی وجود دارد. در برابر چنین شرایطی، بسیاری از مردم برخورد با دکتر احمدی نژاد و همکاران نزدیک ایشان را نوعی تلاش برای منحرف کردن افکارعمومی از مسائل اصلی کشور تلقی می کنند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
خبر تکمیلی:

رئیس جمهور سابق کشورمان در پاسخ به اتهامات و نشر اکاذیبِ دادستان دیوان محاسبات با انتشار اطلاعیه ای تمامی اتهاماتِ دادستان دیوان محاسبات را کذب محض خواند.

متن نامه دکتر احمدی نژاد خطاب به ملت ایران:

بسم الله الرحمن الرحیم

«اللّهمّ عجّل لوليّك الفرج والعافيه والنّصر واجعلنا من خير انصاره و اعوانه والمستشهدين بين يديه»

ملت عزیز و بزرگوار ایران

سلام و درود خدا بر شما و همه مومنان و موحدان و آزادی خواهان و عدالت طلبان

متاسفانه و در شرایطی که کشور با تهدیدات فراوان خارجی و داخلی مواجه است و مردم تحت شدید ترین فشارهای اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی قرار دارند ، باندهای قدرت و ثروت با سواستفاده از شرایط به دنبال اجرای سناریویی ناجوانمردانه علیه جمعی از خادمان شما در دولت های نهم و دهم هستند.

پرده اول این سناریو با دستگیری بلاوجه آقای بقایی اجرا شد و پرده دوم در اظهارات غیرقانونی دادستان دیوان محاسبات و اتهامات سراسر کذب ایشان رونمایی شد.

اینجانب اصرار داشته و دارم که مانند 12 سال گذشته به خاطر مصالح کشور در برابر این رفتارهای ضداخلاقی و ضد مردمی به سکوت خود ادامه دهم لیکن امروز احساس وظیفه می کنم تا پشت پرده این نقشه شوم و این اقدامات زشت را برملا نمایم.

ضمن تکذیب قاطع این ادعاها ، اعلام میدارد که اظهارات این فرد، مصداق مجرمانه اشاعه اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و رفتار و اقدامات این فرد که به پشتیبانی صاحبان قدرت تکرار می شود بر خلاف قانون اساسی و مستوجب تعقیب قضایی است.

اما از آنجا که طی سالهای اخیر شکایت ما از افترا و اتهام زنندگان تا کنون رسیدگی نشده است ، به ناچار باید این مسائل را با شما در میان بگذارم. به لطف خداوند و به زودی شرح کاملی از اصل ماجرا و توطئه های غیر اخلاقی طراحی شده را با شما در میان خواهم گذاشت.

از خداوند متعال سلامتی و عزت ملت را تحت عنایات حضرت ولی عصر(عج) مسئلت دارم

خادم ملت ایران

محمود احمدی نژاد
کد مطلب: 21764
 


 
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۶:۱۵:۴۸
دیوان محاسبات پاسخ دهد:

1- سند این تخلفات کجا است؟
2- این پولها کجا مصرف شده است؟
توضیح مورد دوم اینکه وقتی آقایان از تخلفات مالی سخن می گویند به ذهن
مردم صرفا دزدی و اختلاس متبادر می شود که بخشی از جنگ روانی آقایان است.
اما از نظر حقوقی تخلف می تواند مثلا به اختصاص دادن پول برای مسکن مهر و
یا کمک به مناطق محروم بر خلاف قانون بودجه یا قانون پنجساله توسعه اطلاق
شود.
مثلا تمام مصوبات سفرهای استانی و همه کارهایی که به نفع مردم محروم
انجام شد تخلف بود چون در قانون نیامده بود و البته در آن زمان مجلس هم
عامدانه لوایج بودجه را آنقدر تغییر می داد تا تابدیل به طرح مجلس شود و
قابل اجرا نباشد و دولت خود به خود برای اداره کشور ناگزیر به تخلف و یا
گرفتن حکمهابی حکومتی مکرر از رهبری شود که نمونه بارزش ماجرای اوگیری
مجلس از واردات گندم در سال 87 بود که صرفا با هدف کشاندن مردم به
خیابانها علیه و دولت و به آقایان نماینده برای به آتش کشیدن اقلا چند
پمپ بنزین بود که دولت ناچار از رهبری تقاضای حکم حکومتی کرد تا این تخلف
از قانون را انجام دهد.
اما در حال حاضر بودجه بدون یک حرف تغییذ تصویب می شود. بلکه معاهدات
خارجی با بار سنگین حقوقی برای ایران 20 دقیقه ای تصویب می شود و یا اصلا
مثلا IPC نیازی به تصویب مجلس ندارد.
کلا اگر احمدی نژاد حق و سهم آقایان را داده بود تخلفاتش مثل تخلفات دولت
یازدهم بسیار کم می شد! (77805)
 
منوچهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۱۱:۲۱:۳۴
انشاالله بزودی خواهند دانست هرکسی باشد خواهنددانست که دربرابر اراده خداوند وخواست ملت مظلوم انقلابی مسلمان وشیعه نمیتوانند بایستند وبازار مکارشون وبازار تهمت وافتراهاشون جمع خواهد شد . دل مظلوم وستمدیده شیعه اگر شکست وسوخت هیچ چیز جلودارش نیست وعرش خدارا به لرزه درمیاورد وبدنبالش هرفاسد وزورگویی باشد چه عامه وچه عمامه را برخواهد چید (77806)
 
احمدی نژادی ام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۱:۱۵:۰۹
دکتر تا همیشه در قلب ما هستش و تا ابد بودن با او افتخار ماست. (77817)