۱
 
حجت الاسلام موسوی طهرانی؛

تفسیر دوقطبی در کشور به لطف بیاناتِ ارزشمند جهانگیری / اعلام علنی از وحدت رویۀ طلایی در گسترش فساد و نابود کردنِ ارزش‌های انقلاب و استحالۀ جامعه اسلامی(!)

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۴
Share/Save/Bookmark
 
امروز به لطف جناب آقای جهانگیری و بیانات ارزشمندشان در دفاع از دولت در صحن علنی مجلس این حقیقت برای همه روشن شد که معنای آن دوقطبی که رهبر انقلاب نگران آن بودند چیست!
گروه سیاسی راهکارنیوز/سیدکاظم موسوی طهرانی: تقریباً همه مردم در جریان توصیه رهبر انقلاب به دکتر احمدی‌نژاد مبنی بر شرکت نکردن در انتخابات ۹۶ هستند.

توصیه‌ای که به فرمودۀ خود ایشان از باب نصیحت به برادر مومن صورت گرفت و خیر خواهی دلسوزانه‌ای نسبت به کلیت جامعه و کشور در ضمن آن بود.

هر چند خیلی‌ها با تعابیر مختلف سعی کردند این نصیحت را تحت عناوینی مثل امر و نهی و حتی چینش و مهندسی در انتخابات تفسیر کنند.

برخی کینه توزان و کسانی که خواسته‌های جاه طلبانۀ آنها در دوران ریاست جمهوری دکتر احمدی‌نژاد به طاق کوبیده شده بود این توصیه برادرانه را به معنای اخراج از نظام و پایان اندیشۀ عدالت طلبانۀ احمدی‌نژادی معنا کردند.

رهبر معظم انقلاب علت این توصیه را ایجاد دوقطبی در کشور بیان فرمودند که باعث تعجب بسیاری از صاحب نظران شد.

همانطور که همه ما می‌دانیم طبیعت رقابت دو قطبی یا چند قطبی است.
 انتخابات ایران همواره این دوقطبی تحت عناوین مختلفی جاری بوده است. گاهی تحت عنوان جامعه روحانیت و مجمع روحانیون، گاهی با عنوان چپ و راست، گاهی با عنوان اصولگرا و اصلاح طلب و احتمالاً در آینده با عنوان انقلابی و ضد انقلاب!

اما کسی به این نکته توجه نکرد که رهبر انقلاب اشاره‌ای به دوقطبی در انتخابات نکردند بلکه نگرانی ایشان ایجاد دوقطبی در کل کشور بود.

نگارنده همان زمان هم این نکته را متذکر می‌شد و در جمع‌های مختلفی این بحث را تفسیر می‌کرد اما چون تب و تاب انتخابات بالا بود همه این دو قطبی را به دو قطبی در انتخابات معنی کردند.

امروز به لطف جناب آقای جهانگیری و بیانات ارزشمندشان در دفاع از دولت در صحن علنی مجلس این حقیقت برای همه روشن شد که معنای آن دوقطبی که رهبر انقلاب نگران آن بودند چیست!

آقای جهانگیری در خلال صحبت هایشان ضمن اشاره به افشاگری دکتر احمدی‌نژاد در صحن علنی مجلس و در پیشگاه نمایندگان ملت، مبنی بر انحرافات مالی در برخی خاندانها جمله‌ای را گفتند که در واقع تفسیر واژه "دوقطبی در کشور" بود.

ایشان اعلام کردند "کشور از یک انسجام کامل برخوردار شده" و بعد به ماجرای افشاگری دکتر احمدی‌نژاد اشاره کرد که زمانی رئیس جمهور کشور در صحنه علنی علیه برخی افراد و خانواده‌های آنها افشاگری نموده است.

این کدام انسجام است که با اشاره به عملکرد دکتر احمدی‌نژاد به آن اشاره می‌شود؟ آیا منظور انسجام سه قوه در تحقق عدالت اجتماعی و رسیدن به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی است؟ آیا این انسجام به معنای  تبعیت از قانون اساسی کشور و رهنمودهای رهبری انقلاب است؟ آیا به معنای انسجام در رفع تبعیض و فقر و فساد از جامعه است؟  

و یا اینکه این انسجام به معنای وحدت رویه بین هر سه قوه حاکم در نظام در مسیر غلطی است که با اندیشه نئولیبرالیستی و اشرافیت و سرمایه دار سالاری و گسترش فساد در حال نابود کردن ارزش‌های انقلاب اسلامی و استحاله جامعه و تهی کردن کالبد جامعه از روح انقلابیگری و تبدیل ایران به یک کشور ابتر و محدود در گوشه‌ای از جهان به نام جمهوری اسلامی ایران است.

که در ظاهر مردم مسلمان باشند، مساجد به کار خود مشغول باشند، اسامی و مظاهر اسلامی در همه تابلوها دیده شود و احیاناً یک شخص مُعمّم نیز در راس باشد اما جسم کشور از روح انقلابیگری تهی شده باشد.

آنچه که مسلم است بنابر فرمایشات مکرر رهبر انقلاب دولت‌های نهم و دهم بیشترین سعی و تلاش را در جهت احیای شعارهای آرمانی انقلاب و اندیشه های بلند بنیانگذار نهضت و رهبری جامعه انجام داده است.
پس این کدام وحدت رویه است؟ این کدام انسجام کامل است؟

ما عقیده داریم آن دو قطبی خطرناکی که رهبری انقلاب نگران آن بودند دو قطبی در انتخابات نیست؛ بلکه دوقطبی این گروهی است که جدیداً به انسجام کامل رسیده‌اند، در مقابل اندیشۀ ناب انقلابی و عدالت‌طلبانۀ دکتر احمدی‌نژاد.
اگر دکتر احمدی‌نژاد و یا تفکرِ آن (هر نماینده‌ای از او) در انتخابات می‌بود و حذف نمی‌شد آن وقت همه ملت می‌دیدند که این جمع به انسجام رسیده چگونه با یکدیگر متحد می‌شدند و علیه ملت و منتخبشان قیام می‌کردند!.

یادش کنیم از آن زمان که عده‌ای گفتند اگر قرار باشد احمدی‌نژاد بیاید حاضریم برای نیامدنش خون بدهیم!.
از جهانگیری تشکر می‌کنیم که این روشنگری را انجام داد و دوقطبی در کشور را برای همگان تفسیر نمود.

موسوی طهرانی
٩۶/۵/٢۴
 
کد مطلب: 21769
 


 
 
منوچهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۰:۵۵:۵۸
اخ که من چقدر عاشق تحلیلهاوتفسیرهای دقیق وبرسراط حق جناب موسوی طهرانی هستم . عالی و زیبا ودلچسب و ریزبینانه . (77816)