اندر احوالاتِ تلاش‌های مذبوحانه و هماهنگِ نوکرانِ داخلی؛

پابوسیِ اسرائیل افتخاری است که به هر ناکسی ندهند! / شکستِ کاملِ پروژۀ اسرائیلیِ همه‌پرسی در کردستان عراق چه کسانی را در ایران کلافه خواهد کرد؟!

تاریخ انتشار : جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۳
Share/Save/Bookmark
 
صادق زیباکلام که پیشتر اعلام کرده بود که هر کسی تاسیسات هسته‌ای در ایران را برچیند پای او را می‌بوسد و ایضاً خاکِ کفِ پای اسرائیل را با به رسمیت شناختنِ این حکومتِ جعلی (که به عنوانِ طویله‌ای هم رسمیت ندارد) سرمۀ چشمانِ خود کرده بود، در مصاحبه‌ای با تلویزیون کُرد زبان و تجزیه طلب «روژ هلات» پیروزیِ پروژۀ اسرائیل در تفکیک کردستان عراق را مطالبۀ میلیون‌ها کُرد قلمداد کرد و با دهن‌کجی به سیاست‌های نظام و فرومایه‌گی زائد الوصفی دستِ ایران و دیگر کشورهای همجوار در مقابله با این پدیده را بسته دانست!
 
گروه سیاسی راهکارنیوز: نوکریِ هماهنگِ پادوهای اصلاح‌طلبانِ ایران برای رژیم صهیونیستی به اندازه‌ای عیان است،  که حتی شیمون پرز (نخست وزیر سابق اسرائیل) هم در بُرهه‌ای با صراحت اعلام کرده بود که این اصلاح‌طلبانِ ایران بزرگترین سرمایۀ اسرائیل در ایران هستند، اما به هر ترتیب جهت تنویر افکار عمومی، اشاره به پابوسی از اسرائیل و استکبار جهانی توسط این عروسک‌های آلت دست، از اهمیت خاصی برخوردار است؛

صادق زیباکلام که پیشتر اعلام کرده بود که هر کسی تاسیسات هسته‌ای در ایران را برچیند پای او را می‌بوسد و فرموده بود که اسرائیل حق دارد دانشمندان ایرانی را ترور کند و ایضاً خاکِ کفِ پای اسرائیل را با به رسمیت شناختنِ این حکومتِ جعلی (که به عنوانِ طویله‌ای هم رسمیت ندارد) سرمۀ چشمانِ خود کرده بود، در مصاحبه‌ای با تلویزیون کُرد زبان و تجزیه طلب «روژ هلات» پیروزیِ پروژۀ اسرائیل در تفکیک کردستان عراق را مطالبۀ میلیون‌ها کُرد قلمداد کرد و با دهن‌کجی به سیاست‌های نظام و فرومایه‌گی زائد الوصفی دستِ ایران و دیگر کشورهای همجوار در مقابله با این پدیده را بسته دانست!

بدون تحلیل بخشی از افاضاتِ این نوکر اسرائیل و آمریکا در ادامه از نظر می‌گذرد:


" تصور می­کنم شاید رهبران کردستان عراق، طرح مساله همه‌­پرسی را به عنوان یک وسیله برای گرفتن امتیازات بیشتر از بغداد مطرح کردند و احتمالا ته دلشان این نبوده که این رفراندم جدی جدی برگزار شود اما الان برگزاری این رفراندم به صورت یک مطالبه خیلی جدی و یک حق درآمده، چون اگر برای رهبران کردستان برگزاری رفراندم یک تاکتیک بوده، برای میلیون­ها نفر از مردم کردستان عراق یک آرزو بوده که حدود یک قرن در سر داشته ­اند."

"اسرائیل می­تواند یک متحد یک شریک سیاسی، نظامی، اقتصادی و ... در خاورمیانه پیدا کند. پس کاملا قابل فهم است که نه تنها مخالف استقلال کردستان عراق نیستند بلکه استقبال هم می­کنند. همین الان هم روابط خوبی با کردستان عراق دارند در حالی­که ما در ایران دوست نداریم خیلی این موضوع را مطرحش کنیم اما همین الان هم اسرائیلی­ها در کردستان عراق سرمایه­ گذاری کردند و روابط بسیار دوستانه ­ای دارند."

" بعید می­دانم ایران، عراق و ترکیه هم متحد شوند و به اقلیم کردستان حمله کنند. یادمان باشد که اگر جمهوری کردستان به وجود بیاید چیزی نیست که ایران و عراق و ترکیه اگر با همه توان هم به آن حمله کنند، بتوانند نابودش کنند. جمهوری کردستان از حمایت همه مردم کردستان برخوردار خواهد بود. راه حل مناسب راه حل نظامی نیست، چون فقط بحران­هایی را که وجود دارد عمیق­‌تر می­کند. معتقدم علی رغم اعتراضاتی که ترکیه، عراق و ایران خواهند کرد در نهایت مجبور می‌­شوند به دلیل ملاحظات ژئوپلتیک یک رابطه حداقلی داشته باشند. اما نکته آخر این که هیچکس جز کردها حق دخالت در سرنوشت مردم کردستان عراق را ندارند. نه ایران نه ترکیه و نه حتی عراق."

گفتنی است که پس از آگاهی آمریکا از شکستِ داعش در منطقه علیرغم تِهزینۀ مالی و انسانیِ بی‌سابقه، کاهش حمایت‌ها از گروهک تروریستی داعش و افزایش سرمایه‌گذاری بر اَکرادِ سوریه و عراق برای جبرانِ خلاء داعش در دستور کارِ آمریکا و اسرائیل قرار گرفته است.

با اعلام اولتیماتوم 2 ماهۀ سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران مبنی بر نابودیِ شجرۀ خبیثۀ داعش، پروژۀ مذکورِ استکبار باقوت بیشتری به فاز اجرایی خود نزدیک شده است که به هر طریق نوکرانِ باجیره یا بی‌جیره مواجبِ داخلی را نیز در نیلِ به این هدف هماهنگ کرده است.

کد مطلب: 21796