در واکنش به محکومیت عضو تیم مذاکره کننده

آیا روحانی باید صریح و واضح جواب دهد!

تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۸
Share/Save/Bookmark
 
وقتی "دست رو باشد" عملا چانه زنی بی معناست و درست است که ظاهرا بده بستانی رخ می دهد اما در واقع این طرف مقابل است که روند مذاکرات و نتیجه آن را کنترل می کند.
به گزارش گروه صفحات مجازی راهکارنیوز، مهدی محمدی در واکنش به محکومیتِ 5 سالۀ دری اصفهانی (عضو تیم مذاکره کنندۀ هسته ای) به جرم جاسوسی در یادداشتی کوتاه نوشت: اینکه یک عضو تیم مذاکره کننده درباره برجام به جرم جاسوسی مجرم شناخته شده مسئله کوچک یا ساده ای نیست. هر کسی که به منافع ملی ایران ذره ای اعتقاد داشته باشد نمی تواند از کنار این خبر ساده بگذرد. وقتی درباره مسئله ای چنین حساس مذاکره می کنید، هیچ چیز مهم تر از این نیست که طرف مقابل نداند استراتژی شما چیست، تا کجا و بر سر چه مسائلی کوتاه خواهید آمد و چه چیز خط قرمز شماست.

وقتی "دست رو باشد" عملا چانه زنی بی معناست و درست است که ظاهرا بده بستانی رخ می دهد اما در واقع این طرف مقابل است که روند مذاکرات و نتیجه آن را کنترل می کند. کسی که اکنون دادگاه او را مجرم شناخته، یکی از اصلی ترین افراد مذاکره کننده درباره تحریم ها بوده است. واقعا با این وضع، آیا عجیب است که بخش تحریم ها در برجام چنین بی محتوا و ضعیف باشد؟ نمی توان تا پیش از دسترسی به جزئیات قاطعانه قضاوت کرد، اما این حق ملت ایران است که آقای رییس جمهور درباره اتهامی چنین مهیب به ملت توضیح بدهد.
کد مطلب: 21801