۱
 

چند سوال ساده از دکتر روحانی و دولت تدبیر و امید!

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۲
Share/Save/Bookmark
 
چند سوال ساده از دکتر روحانی و دولت تدبیر و امید!
 
با توجه به گذشت چند ماه از آغاز دولت حسن روحانی و اقدامات انجام شده توسط این دولت در طی این بازه ی چند ماهه، تعدادی سوال است که شاید در ذهن بسیاری از مردم شکل گرفته باشد که پاسخ مناسبی را از سوی دولت مردان یازدهم ، امری ضروری و اجتناب ناپذیر خواهد بود!

1: جناب دکتر حسن روحانی ، شما در برنامه های انتخاباتی سال 92 ، دردفاع از اقدامات خود در زمان دبیری شورای امنیت ملی ، تعلیق تاسیسات هسته ایی را رد و آن را تکمیل نمودن پروژه نام بردید! آیا این تکمیل نمودن منظورتان همان تکمیل کردن فشار های سه کشور اروپایی در آن سال ها بوده است ؟ آیا شما و حامیان شما، در 8 سال آینده ، دوباره ادعای تکمیل کردن به جای تعلیق کردن استفاده نخواهند کرد؟

2:جناب دکتر روحانی ، چه کسی اولین بار قانون حجاب اجباری را در ادارات و مراکز نظامی ، در اول انقلاب اسلامی اجرا نمود ؟ و چرا آن شخص اکنون دم از دینی میزند که صدای علما را در آورده است ؟ چرا دولت شما در حال تضعیف حجاب و ارزش های اسلامی تلاش می کند؟؟؟

3:چرا دولت تدبیر و امید ، با دادن آدرس غلط، زندگی مردم را به صنعت هسته ایی گره زده است ؟

4: جناب دکتر روحانی ، واردات بی رویه از چین و سایر کشور ها ، چگونه با شعار های انتخاباتی شما در حمایت از کارگران ایرانی ، هماهنگ است ؟ آیا در کشوری مثل ایران ، کمبود پسته داشته ایم که برای خشنودی دل آمریکایی ها ازآن کشور واردات پسته انجام داده شده است ؟

5: چگونه می شود وزیری را برای وزارت مهم صنعت و معدن انتخاب کرد که که هنوز آثار سو مدیریت ایشان بر صنعت خوردو از دهه هفتاد ، سالانه چان هزاران ایرانی را در جاده های کشور می گیرید؟ وزیری که آثار تفکر خودباختگی در مقبال غرب از اظهارات نپخته مثل بسته بندی برنج ایرانی و .. فقط باعث بی اعتباری در بین اهالی صنعت شده است ؟!!!

6:جناب دکتر روحانی ، آیا شایسته سالاری در انتخاب مدیران ، نمونه اش همان رییس سابق میراث فرهنگی تان و آن ماجرای کذایی شیردال!!! تقلبی نبود که بعد از مدتی کوتاه از شروع دولت جابجا کرده اید ؟

7: جناب دکتر روحانی ، سوال پرسیدن ازماجرای توافق نامه ی ژنو و مانور کذایی پیروزی بعد از آن ! چرا ذهن منتقدان دولت شما را یاد ماجرای هلوکاست و سوال پرسیدن و پیگرد های بعد از آن میاندازد ؟ این بود حق انتقاد در در دولت شما ؟

8: چرا برنامه ی وعده های صد روزه شما به یکبارگی رنگ باخت ! و تبدیل شد به یکسری حرف ها و حدیث های فراوانی که هر انسانی را به یاد وعده های سر خرمن بعضی ها در اوایل فصل کاشت می اندازد ؟

9: وعده ی انتخاباتی شما درباره ی یارانه ها چه بود که ملت شما را با نه 73 میلیونی خود یاری نکردند ؟ چرا در دولت شما یک فکر واحد اقتصادی برای حل مشکلات اقتصادی کشور وجود ندارد ؟

10 : به راستی کاسبان واقعی تحریم چه کسانی هستند ؟ اگر این تحریم ها برای دیگران آب نداشت ! ولی برای شما و حامیان شما در بدست آوردن پیروزی در انتخابات با رای شکننده ی 50.7 درصدی ، نان نداشت ؟

11:ارتباط خانوادگی برخی از مدیران شما با دلالان وارد کننده ی بنزین و رسانه های زنجیره ایی و شخص رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و از همه مهم تر شخص وزیر نفت در نابودی تولید ملی بنزین با کیفیت در پتروشیمی ها چیست ؟

12: جناب حجت السلام حسن روحانی ، آیا آن زمانی که شما در قبل و اوایل انقلاب ، بر روی منبر می نشستید ! احساس یک طرفه بودن سخنرانی هایتان بر روی منبر می داشتید که این گونه در این روز ها از منبر با عنوان رسانه ایی یک طرفه یاد می کنید ؟

13: رئیس جمهور محترم ، تا چه زمانی برای پوشاندن ضعف ها و ناتوانی های دولت خود، دست به سیاه نمایی برعلیه دولت قبل از خودتان خواهید زد ؟ آیا فکر می کنید مردم منتظر بودن کسی بیاید و دم از بدختی ها بزند و راه حلی ارایه ننماید ؟ آیا شما و هم فکرانتان ، فکر می کنید مردم به این وضع راضی خواهند بود ؟

14:جناب دکتر روحانی ، نویسنده های سخنرانی های شما ، آیا از شاگردان مکتب تقی زاده ها و ملکم ها و سروش ها هستند که در سخنرانی هایتان ، انسان را با مفاهیم فلسفه ی غربی و اومانیسمی و ... سعی در تغییر اذهان مردم از تفکرات اسلامی می کنند ؟ چرا شما باید متود غربی را با نام نام چهانی نام ببرید ؟ آیا می شود با همین روش علوم اسلامی را گسترش داد ؟

15 :آیا با اخراج دانشجویان ایرانی از اروپا ، عزت پاسپورت های ما بالا رفته است؟ چرا وزارت خارجه تاکنون کاری جدی برای این امر نکرده است ؟

16 : آیا تفکرات شما و حامی اصلی و پدر معنوی دولت شما ، همان مدافع تفکری نبود که باعث شد جنگ تحمیلی به جای 4 سال به 8 سال طول بیانجامد ؟

17:به نظر شخص حضرت عالی ، عملکرد دولت شما در بارش برف سنگین زمستان 92 که منجبر به کشته شدن تعدادی از هم وطنان و خسارت مادی و محاصره شدن مردم در برف سرما در مازنداران و گیلان و همچنین سیل امسال این استان ها ، مثبت بوده است ؟ که ناچار شدید با اکراه و سختی و نه از روی قدردانی !!! از سپاه و بسیج ، به دلیل کمک رسانی به مردم در سرما، تشکر کنید ؟

چرا معاون اول دولت شما ، چند روز بعد عذر خواهی شما را بخاطر توزیع افتضاح سبدکالا در زمستان و دهه فجر 92 را به نوعی با گفتن حرف های انحرافی ، تضعیف کرد ؟ دلیل خاصی داشت ؟!!!

18 : آیا دولت شما در سیاست خارجی برنامه  ی مدون داشت که اکنون تمام سعی خود را می کند تا یک توافقی هر جند ضعیف با طرف های غربی بدست بیاورد ؟ آیا این گونه عمل کردن در سیاست خارجی ، از بین بردن منافع جمهوری اسلامی را در پی ندارد ؟

19 : چرا برای جبران کاستی ها در سیاست خارجی ، از رهبری و راضی نشان دادن ایشان استفاده می کنید ؟ در کجای سخنان معظم له که بارها از بدبینی به غربی ها سخن فرمودند ، شما استناد می کنید ؟ چرا در بین مردم جنین شایعاتی توسط حامیان شما پخش می شود ؟

20: چرا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت شما ، قبل از دیدن یک مستند !!!! حکم به تکفیر و تکذیب آن را می دهد ؟ مگر نبود ادعای شما و یاران شما مبنی بر این که باید ممیزی ها توسط خود مردم انجام بشود ؟ چرا دوگانه برخورد می کنید ؟

عدم حضور رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب تهران و ارتباط آن با کتاب های ضد اسلامی حاضر در نمایشگاه را چگونه توجیه می کنید ؟

21: چگونه می شود که رهبری معظم انقلاب ، فرهنگ را و اولیوت بندی آن را بالاتر از مسائل اقتصادی می شمارند ولی وزیر ارشاد دولت شما حرف از فرهنگی بر پایه اقتصاد می زنند ؟ آیا می شود خلاف سخنان رهبری حرف زد و عمل کرد و آن گاه بیاییم در جلوی رسانه دم از اطاعت از رهبری بزنیم ؟

22:جناب دکتر حسن روحانی ، چرا برخی ها با استفاده از هوای دولت شما ، دوباره سعی می کنند با طرح مباحثی همچون شواری رهبری ! خواب های شوم و بی تبیری را در سر می پرانند ؟ موضع حضرت عالی چیست ؟

23:دولت تدبیر و امید ، چرا بجای زنده کردن شعار ما می توانیم ، که شعار امام راحل (ره) بود، بر طبل نمی توانیم می کوبد ؟ این بود وعده ساختن ایرانی آباد ؟

24:ماجرای رانت 650 میلیون یورویی در دولت شما که وعده مبارزه با رانت خواری ویژه داده بودید در سال اول دولتان نشانه چیست ؟ چرا کسی نمی تواند ماجرای قرار داد کرسنت را پیگیری کند ؟

25: دکتر حسن روحانی ، ساده زیستی مسئولان در دولت شما چه جایگاهی دارد ؟ آیا می توانید به مردم بگویید که زندگی شخصی شما حداقل با زندگی متوسط مردم برابر است ؟

26:چند استاد دانشگاه تا کنون توانستند از قرار داد ژنو دفاع کنند ؟ چرا این قرار داد در بین نبخگان جایی برای دفاع ندارد ؟ علت این همه پنهان کاری چیست ؟ علت تهدید های مکرر آمریکا بعد از قرار داد ژنو علیه ایران اسلامی چیست ؟27: علت رایگان بودن هزینه پیامک های تبریک نوروزی شما به میلیون ها ایرانی و هزینه گزاف ، از سوی اپراتور های تلفن همراه و مجوز افزایش تعرفه از طرف دولت یازدهم چیست ؟

28: ارتباط طرح مباحثی همچون بهشت زورکی و ماهواره !!! برای انحراف افکار عمومی از مسائل اقتصادی چگونه است ؟ اثرات فرهنگی اجتماعی این بحث ها چه پیامدهایی برای کشور خواهد داشت ؟

29: چرا دولت یازدهم در ابتدای کار با لجبازی مثال زدنی خود، طرح فروش نفت که توسط وزیر نفت دولت دهم بخوبی در حال اجرا بود متوقف و سپس بر طبل تاثیر تحریم های نفتی زد ؟

30: ناتوانی دولت شما در تحقق وعده های خود، چه اثر سویی را بر میزان مشارکت مردم در انتخابات های آینده خواهد گذاشت ؟ آیا تجربه ی مشارکت پایین مردم در زمان دولت سازندگی آقای هاشمی رفسنجانی را تکرار می کنید ؟؟؟ آیا خاطره ی مشکلات اقتصادی زمان سازندگی برای مردم تداعی خواهد شد ؟

31: ارتباط بی شناسنامه خواندن منتقدان از سوی شما با میزان پایبندی دولت شما به اخلاق رسانه ایی و فردی چقدر است ؟

32:ریاست محترم جمهور ، شما که سوالات بنده را انتقاد نمی دانید ؟ باتشکر...

همین...

فرهنگ پرواز
کد مطلب: 4790
 


 
 
ناراحت
Russian Federation
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۵:۲۶:۱۲
اگر قرار بود ایشان پاسخگوی سوالات باشد که اینهمه به منتقدان هتاکی نمی شد!!!! (5013)