دکتر کوچک‌زاده؛

چرا خاک به سرت نریختی؟!

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
والله اگر من در مجلس بودم فرياد مي زدم و هيئت رئيسه مجلس را كه در كوتاه كردن دست مجلس از حقوق اساسيش براي حفظ حقوق ملت و استقلال كشور ، بر دولت پيشي گرفته اند را رسوا مي كردم.
راهکارنیوز / دکتر مهدی کوچک زاده: امام رحمت الله عليه و روحي فداه در قضيه خيانت بار كاپيتولاسيون خطاب به نمايندگان مجلس در آن زمان فرمود: " خدایا، اینها خیانت کردند به مملکت ما. خدایا، دولت به مملکت ما خیانت کرد؛ به اسلام خیانت کرد؛ به قرآن خیانت کرد. وکلای مجلسین خیانت کردند، آنهایی که موافقت کردند با این امر. وکلای مجلس سنا خیانت کردند. این پیرمردها؛ وکلای مجلس شورا، آنهایی که رأی دادند، خیانت کردند به این مملکت. اینها وکیل نیستند. دنیا بداند اینها وکیل ایران نیستند! اگر هم بودند من عزلشان کردم. از وکالت معزولند."

درست است كه اين سخنان به وكلاي مجلس غير مردمي زمان شاه مربوط مي شود كه اصلا نمايندگي شان فرمايشي و بي اعتبار بوده است، اما ملاحظه اينست كه امام در آخر جملات فوق با فرض مردمي بودن وكلاي مجلس و منتخب واقعي مردم بودن آنها ، به دليل ارتكاب خيانت تصويب كاپيتولاسيون و بي اعتنايي به استقلال ملت ، آنها را با اختياري كه از حيث ولايت دارد عزل كرده مي فرمايد:

"اینها وکیل ایران نیستند! اگر هم بودند من عزلشان کردم. از وکالت معزولند."

امروز دولت بدون رعايت صريح مواد متعددي از قانون اساسي به امضاي پيمانها و قراردادهايي با دول خارجي از قبيل برجام و IPC و FATF بدون اخذ نظر و تصويب مجلس و يا اخذ رأي صوري از مجلس اقدام مي كند كه مفاد برخي از آنها از ناحيه جمع قابل توجهي از خبرگان و نخبگان و دلسوزان ملت مي تواند صدمه جدي به استقلال ملت وارد نموده و خيانت تلقي مي شود ، در آخرين مورد از اين پيمانها كه به صورت محرمانه و بدون كسب اجازه از مجلس توسط وزير اقتصاد امضا شده (FATF)، بسياري از ائمه جمعه و دلسوزان آن را شبيه به كاپيتولاسيون و برخي بد تر از كاپيتولاسيون مي دانند.
اكنون جا دارد خطاب به نمايندگان منتخب مردم ، خصوصا آنها كه به آرمانها و ارزشهاي انقلاب پاي بند بوده و خود در راه استقلال اين كشور و ملت دچار زحمات فراوان شده اند، و با اين نحو زير پا گذاشتن قانون اساسي و استقلال ملت مخالفند اين سخن امام يادآوري شود كه فرمود:

" من به آنهایی که مخالفت کردند، این حرف را دارم، به آنها، که چرا خاک به سرت نریختی؟! چرا پا نشدی یقه این مردکه را بگیری؟ همین، من مخالفم! و هی تعارف و اینهمه تملق؟! مخالفت این است؟! باید هیاهو کنید؛ باید بریزید وسط مجلس؛ به هم‌ بپرید که نگذرد این مطلب. به صرف اینکه من مخالفم درست می‌شود؟! خوب، می‌بینید که می‌گذرد! باید نگذارید یک همچو مجلسی وجود پیدا کند؛ از مجلس ببریدشان بیرون."

والله اگر من در مجلس بودم فرياد مي زدم و هيئت رئيسه مجلس را كه در كوتاه كردن دست مجلس از حقوق اساسيش براي حفظ حقوق ملت و استقلال كشور ، بر دولت پيشي گرفته اند را رسوا مي كردم.
نمايندگاني كه به شرافت و غيرت آنها يقين داريم چرا به صرف مخالفت لفظي اكتفا كرده اند؟؟؟!!!
کد مطلب: 21228