۱
 
به بهانۀ نقض چند ده بارۀ برجام از سوی آمریکا

با تصویب طرح تمدید ده سالۀ قانون تحريم‌های ايران، سعید جلیلی شانس خود را با امیدواریِ بیشتری دنبال خواهد کرد!

تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۵۳
Share/Save/Bookmark
 
آمدن جلیلی یعنی یادآوریِ افتضاح خاتمی و روحانی و در یک جمله مفتضح شدنِ هر اصلاح طلبِ حامی روحانی!. لذا قطعا در این شرایط شانس اصلاح طلب دیگری برای پیروزی بسیار پایین می‌آید و دقیقا در این شرایط است که تمامی اصلاح طلبان از یک اصولگرای معتدل مثل قالیباف حمایت می‌کنند(!)
 
گروه سیاسی راهکارنیوز/سجاد یوسفی سوره: تصویب طرح تمديد ده سالِ قانون تحريم‌های ايران - که به فرمودۀ رهبر معظم انقلاب نقض قطعیِ برجام است -  قطعا تاثیر بسزایی در انتخابات آینده خواهد گذاشت و از این جهت به نظر می‌رسد جناب سعید جلیلی بهتر است با امیدواریِ بیشتری کاندیدای انتخابات آتی ریاست جمهوری شود(!).

اول/ تصویر ضد برجامی از جلیلی در ذهن مردم است.

دوم/ اکثریت با این اتفاق ملتفت شدند که مشکلات اقتصادی در ساختار حاکمیت است نه دست درازی مقابل غرب و عقب نشینی(!).

سوم/ قالیباف:
الف: بنده با برجام موافق هستم. ۹۵/۷/۵
ب: باور دارم که مذاکره محل داد و ستد است و با توجه به شرایط بین المللی امروز، مجموعه برجام در نگاهی کلی بدون شک، موفقیت بزرگی است. آبان ۹۴
پ: وظیفه خود می‌دانم از تلاش‌های مجاهدانه تیم مذاکره کننده ایران و بخصوص دوست عزیزم جناب آقای دکتر ظریف تقدیر نمایم و به همه‌ی آنها خسته نباشید بگویم. ۹۴/۴/۲۴
ت: خداوند را شاکرم که توفیق این پیروزی نصیب ملت ایران شد... بنده به سهم خودم به دولت که گام اول را محکم برداشت تبریک می‌گویم اما باید بدانیم راه پر فراز و نشیب و سختی را در پیش داریم. (یک روز پس از توافق ژنو)
ث: روشی که دولت خاتمی در بدست آوردن این انرژی دنبال کرده است بسیار مناسب و منطقی است و باید همین سیاست دنبال شود. سال۸۴

چهارم/ آمدن جلیلی که تخصص و مانور بیشتری روی مسائل هسته‌ای دارد موجب روشنگری و آگاهی برای همیشه می‌شود و از این رو کسی نمی‌تواند مسائل اقتصادی را به سیاست خارجی گره بزند!.

پنجم/ آمدن جلیلی یعنی یادآوریِ افتضاح خاتمی و روحانی و در یک جمله مفتضح شدنِ هر اصلاح طلبِ حامی روحانی!. لذا قطعا در این شرایط شانس اصلاح طلب دیگری برای پیروزی بسیار پایین می‌آید و دقیقا در این شرایط است که تمامی اصلاح طلبان از یک اصولگرای معتدل مثل قالیباف حمایت می‌کنند(!).

بنابراین باید جلیلی بیاید!. به نظر می رسد باقر قالیباف و تیم‌اش از این لحظه به بعد از آمدن جلیلی واهمه خواهند داشت!.

 
کد مطلب: 21315
 


 
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۵:۱۸:۳۶
جلیلی و قالیباف هرگز رئیس جمهور نخواهند شد (77346)