مصطفی زرقونی؛

در آمریکا علم بهتر است یا ثروت؟!

تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
Share/Save/Bookmark
 
آن‌ها که عافیت طلبانه رنج و مصیبتِ تحمیل شده به ملت‌ها را نادیده گرفتند و مُبلّغِ قدرت‌های بزرگ شدند ، دیر نیست که به اجبار در رنج هم نوعانِ خود شریک شوند تا باور کنند بنی‌آدم اعضای یک پیکرند!.
 
راهکارنیوز/مصطفی زرقونی: سال‌ها درگوش ما فرو کردند که جامعه آمریکا برای دانش و دانشمند ارزش قائل است. نه اینکه نیست ، یقینا آن ها بیش از جامعه ما برای این موضوع ارزش قائل می‌شدند که مقصد نخبگان شدند ، اما این همه ماجرا نیست . واقعیت این است که حکومت آمریکا برای ثروت بیش از علم ارزش قائل است و این را از نحوه برخورد ترامپ با مهاجران هم می‌توان دید.

ترامپ در فرمان مهاجرتی خود که بالاخره اجرایی شد، درصدد ممانعت از حضور ایرانی‌ها و شهروندان پنج کشور دیگر برآمد، در حالی که شخصا با حضور در عربستانِ تروریست پرور راه اوباما را ادامه داد تا اثبات کند دلارهای نفتی شهروندان عربستان بیش از دانشِ نخبگانِ ایرانی و حتی هر ارزش لیبرالی دیگر(!) اصالت دارد!

پول ثروتمندان بی‌بُته و کماکان بدوی و ذاتا حمام نرفته آل سعود برای آمریکا ارزشمندتر از دانش نخبگان ایرانی است و بی‌جهت نیست که هرچه دانشمندان ایرانی نامه نوشتند و فریاد کردند ، اصلا دیده نشد!.

گرچه ترامپ در همان ابتدا توجیه کرد که آشِ فرمان مهاجرتی در زمان اوباما پخته شده و فقط توزیع آن را او بر عهده گرفته اما این اصل ماجرا که بی‌اصالت بودن دانش در مقایسه با ثروت ، نزد ایالات متحده است ، پابرجاست.

آن‌ها که عافیت طلبانه رنج و مصیبتِ تحمیل شده به ملت‌ها را نادیده گرفتند و مُبلّغِ  قدرت‌های بزرگ شدند ، دیر نیست که به اجبار در رنج هم نوعانِ خود شریک شوند تا باور کنند بنی‌آدم اعضای یک پیکرند!.
کد مطلب: 21713