سیدکاظم موسوی طهرانی؛

آقای طائب! هدفتان از دروغ پراکنی علیه مشایی چه بود؟!

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
Share/Save/Bookmark
 
متاسفانه باید عرض کنم حرفهای شما صحت ندارد. نه در مورد علامه طباطبایی نه در مورد دفتر تبلیغات اسلامی نه در مورد مراجع تقلید و نه در مورد شهید رجایی و نه در درمورد مهندس مشایی!
به گزارش راهکارنیوز، چندی قبل فایلی صوتی از حجت الاسلام مهدی طائب در فضای مجازی منتشر شد که حاوی اتهاماتِ عجیب و مضحکی علیه رئیس دفتر دولت سابق (مهندس اسفندیار رحیم مشایی) بود. حجت الاسلام موسوی طهرانی در نامه‌ای سرگشاده مُستدلاً به این اتهامات پاسخ می‌دهد:

بسم الله الرحمن الرحیم
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقُولُوا قَوْلًا سَدیداً
جناب حجت الاسلام شیخ مهدی طائب
سلام علیکم
قبل از هر کلامی لازم می‌دانم از عمق وجود و یقین قلبی اعلام کنم:
گواهی می‌دهم که پروردگاری جز الله نیست و گواهی می‌دهم به سلسله جلیله انبیاء از آدم تا خاتم الانبیاء صلوات الله علیهم اجمعین و گواهی می‌دهم به وجود اطهر دوازده امام معصوم از امیرالمومنین علی علیه السلام تا حضرت بقیه الله الاعظم روحی له الفداء و گواهی می‌دهم به اینکه در عصر غیبت، تمام سرمایه و پناه امت و راهنما و دلیل مسلمین ولایت فقیه است که در حال حاضر وجود با برکت امامنا الخامنئی مدظله العالی می‌باشد.
ونیز لازم می‌دانم اعلام کنم: انقلاب شکوهمند اسلامی ثمره خون هزاران شهید والامقام و نظام مقدس جمهوری اسلامی شایسته‌ترین نسخه حکومت و دارای مترقی ترین قانون اساسی و مبتنی بر شرع مقدس اسلام است.
ونیز اعلام برائت می‌کنم: از سحر و جادو که معادلِ کفر است و ازجریانهای ضد انقلاب و منافقین کوردل و انحراف از آرمانهای بلند انقلاب اسلامی و از مرتاض‌های هندی و کریس آنجل و دیوید کاپرفیلد و کل دعانویسها و رمال‌ها و از علوم متافیزیک و غریبه و هر چیز مربوط به این مقوله و اعلام انزجار می‌کنم از استکبار جهانی و سرویس‌های جاسوسی سی آی ای و ام آی سیکس و موساد و کا گ ب و ....
و اما بعد
شما در یک جلسه‌ای که بنده تاریخ و مکان آن را نمی‌دانم و فقط فایل صوتی آن را شنیده‌ام با شجاعتی وصف ناپذیر و ادبیاتی مملوّ از اتقان و استحکام علیه جناب آقای مهندس اسفندیار رحیم مشایی مطالبی بیان فرمودید و ایشان را به مواردی متهم کردید و از این طریق دولت خدمتگذار و شخص آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد را تخریب نموده‌اید.
لازم می‌دانم سخنرانی جنابعالی بعد از مدتها بازخوانی شود چراکه یکی از بازوان جریان تخریبی علیه گفتمان اصیل انقلاب و امام شما بوده‌اید و سخنرانی شما بسیاری از جوانان مومن و انقلابی را فریب داده و در ذهنشان تصویری وحشتناک از مهندس مشایی ایجاد شده است.
در اینجا یک به یک اتهامات و دروغ پردازی‌های شما اشاره می‌کنیم تا ببینیم چرا صرفا به دلیل چند متر پارچه روی سر جنابعالی، جوان مومن انقلابی باید سخن جنابعالی را باور کند و سرلوحه عمل خود قرار دهد؟!
  1. شما فرمودید "مشایی یک مرتاض است" دلیل این فرمایش شما چه بود؟ آیا معنای مرتاض را می دانید؟ آیا منظورتان چیزی شبیه مرتاض‌های هندی است؟ البته از ادامۀ کلامتان اینگونه برمی‌آید که بله. منظورتان مرتاض‌های هندی است.
شما برای اثبات مرتاض بودنِ آقای مشایی چه دلایلی را ارائه کردید؟! عکس یا فیلم یا شاهدی از عملیات‌های مرتاضی ایشان داشتید؟! البته که نه!. چرا که اگر داشتید گوش فلک را کر کرده بودید!. شما برای اثباتِ مرتاض بودن آقای مشایی دلایلی ذکر کردید که جای تامل و تفکر دارد و بنده متعجبم اگر پای منبر آن روزِ شما چند نفر آدم تحصیل کرده و قابل نشسته بودند چرا در برابر سخنان سستِ جنابعالی برنخواستند و اعتراض نکردند؟!
دلایل شما برای مرتاض بودن آقای مشایی اینها بود:
الف) ایشان وقتی به حرم امام رضا (علیه السلام) می‌رود ۵ ساعت! به ضریح شریف خیره می‌شود. مبنای این کلام شما چه بود؟ سندی دارید که ایشان ۵ ساعت به ضریح خیره می‌شود؟ ما چرا باید این حرف را که فقط از جنابعالی صادر شده و نه شخص دیگری باور کنیم؟! این چه اتهام عجیبی است که برای تخریب افراد و مرتاض بودن آنها زده می‌شود؟ کدام مرتاض هندی ۵ ساعت به ضریح امام شیعیان خیره می‌شود؟! آیا اصولاً چنین چیزی اتفاق افتاده؟ کِی و کجا؟ آیا معنای تقوا را می‌دانید؟ اگر این عمل را یکی از حضرات مورد نظر شما انجام می‌داد هم می‌گفتید مرتاض است؟!
ب) گفتید ایشان در جلسه‌ای نشسته بودند و ذکر می‌گفتند! این یعنی چه؟ یعنی مرتاض؟ ذکر گفتن اگر دلیل بر مرتاض بودن است تکلیف علما و صالحان چیست؟! تکلیف بزرگان اخلاق و سلوک چیست؟ چرا باید جوان مومن سخن شما را حمل به صحت کند؟!
ج) گفتید ایشان یک قند از بیت المال نخورده‌اند! این الان زشت است یا پسندیده؟! دلیل مرتاض بودن است؟! بلا تشبیه پس تکلیف امیر المومنین (علیه السلام) چیست که شمع بیت المال را خاموش کرد؟ مرتاض‌ها بیت المال نمی‌خورند؟! چرا باید جوان مومن سخن شما را حمل به صحت کند؟!
د) گفتید اگر شهادت به داد رجایی نرسیده بود در مقابل امام می‌ایستاد؟! این را از کجا گفتید؟! چه کسی حاضر است این کلام شما را تصدیق کند؟! آیا خانواده رجایی این حرف را تصدیق می‌کنند؟ آیا دوستان و همکاران ایشان و یا شخص رهبر معظم انقلاب این کلام شما را تایید می‌کنند؟! این چه توهین و تهمتی است که به شهید والامقام انقلاب می‌زنید؟! چرا جوان مومن باید حرف شما را ملاک عمل خود قرار دهد؟!
2) جنابعالی برای اثبات مرتاض بودن آقای مشایی افسانه‌ای برای جوانان بی‌اطلاع تعریف کردید که بیشتر شبیه فیلمهای معناگرای هالیوودی بود!
در تمام فضای مجازی و کتب موجود درباره شخصیت علامه مفسر مرحوم آقای محمد حسین طباطبایی گشتیم ولی هیچ کجا این حرف شما تصدیق نشد!. حتی در کل فضای مجازی جز مطالبی که از جنابعالی منتشر شده هیچ مطلبی درباره این افسانۀ شما یافت نشد!
الف) گفتید ۶۰ سال پیش مرتاضی به ایران و شهر قم آمده که با چشمش در افراد تصرف می‌کرده!
نام این مرتاض چه بود؟ نامش مرتاض بود؟ چه کسی این ورود را تایید می‌کند؟ در کدام کتاب و سندی چنین چیزی گفته شده؟ چرا جوان مومن باید حرف شما را قبول کند؟! مخاطبین خود را چه فرض می‌کنید؟!
ب) گفتید جلسه‌ای در دفتر تبلیغات اسلامی که ۶۰ سال پیش به آن دارالتبلیغ گفته می‌شده است تشکیل می‌شود وبرخی از مراجع که در آن زمان میانسال بوده‌اند در جلسه حاضر می‌شوند. شما حتی از افرادی نام می‌برید مانند امام موسی صدر و آیت الله میانجی و آیت الله سید مهدی روحانی!
آیت الله میانجی و سید مهدی روحانی فوت شده‌اند و از سرنوشت امام موسی صدر هم خبری نیست! و هیچ شاهدی بر این گفته‌های شما وجود ندارد! کدام مرجع تقلید این حرفها را تایید می‌کند؟!
ج) گفتید آیت الله سید مهدی روحانی را درون سینی قرار دادند و مرتاض او را بلند کرد و وارونه نمود! حضرت آقای طائب حال شما خوب است؟! آیا دفتر تبلیغات اسلامی در تاریخچه خود چنین واقعه‌ای را تایید می‌کند؟!
د) گفتید اورا نزد علامه طباطبایی بردند و علامه او را چند بار جان به لب کرد!
در کدام کتاب مربوط به علامه چنین چیزی بیان شده؟ کدامیک از شاگردان علامه این حرفها را تایید می‌کند؟!
متاسفانه ما از طریق مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی پیگیری کردیم و از دفتر آیت الله سید موسی شبیری زنجانی نیز استعلام کردیم ولی گفته‌های شما را تایید نکردند!.
جناب طائب! با این حرف‌های سست و بی‌پایه دنبال چه بودید؟! چرا غیرمستقیم با این سخنان به دکتر احمدی‌نژاد حمله کردید؟ چرا سعی کردید ایشان را تخریب کنید؟ دنبال کدام انتقام بودید؟ انتقام کدام خواستۀ اجابت نشده را گرفتید؟!
متاسفانه باید عرض کنم حرفهای شما صحت ندارد. نه در مورد علامه طباطبایی نه در مورد دفتر تبلیغات اسلامی نه در مورد مراجع تقلید و نه در مورد شهید رجایی و نه در درمورد مهندس مشایی!
توبوا الی الله توبته نصوحاً
با همین حرفهای سست و بی‌اساس جوانهای مومن را فریب دادید. جریان اصیل خط امام را منحرف خواندید و دائماً بر این شیپور دمیدید!
حرفهای شما صحت نداشت. همه ادعا و سخنانِ شما همین است: «دروغ»
کد مطلب: 21731